6 способів зберігання часнику в домашніх умовах

garlic-01

 

Складно знайти господиню, яка активно не використовує часник. Він необхідний для приготування солінь, смачних і ароматних страв, тому повинен бути присутнім в кожному будинку. Найбільші труднощі викликає процес грамотного зберігання часнику, який ми розглянемо.

 

  1. Використання скляних банок

4-1

Зручно зберігати часник в домашніх умовах в скляних банках. Для цього головки повинні бути ретельно просушені. Скляні банки попередньо стерилізують і висушують. Для кожної банки підбирають герметичну поліетиленову кришку.

 

На особливу увагу заслуговує процес попередньої підготовки часникових голівок. Необхідно видалити коріння і стебла, після чого залишити рослину для просушки на відкритій поверхні протягом чотирьох діб. Потім продукт укладають в банки шарами, причому кожний наступний шар посипають борошном. Необхідно переконатися, що завершальний шар борошна є досить щільним. Він повинен виконувати функцію бар’єра для проникнення повітря до продуктів. Досвідчені господині вибирають товщину цього шару борошна рівній 2-3 сантиметри.

 

  1. Консервуємо в маслі

У пошуках місця, де зберігати часник, ми пропонуємо ознайомитися з наступним варіантом. Він передбачає консервацію продуктів в маслі. Як консервант підійде будь-який різновид масла: льняного, соняшникового, оливкового. Овоч звільняють від зовнішньої оболонки, банку ретельно промивають і висушують. Зубчики повинні бути щільно укладені в тару. Після закінчення процесу можна заливати ємність маслом.

 

У такому вигляді часник добре зберігається і зручний у використанні. Масло, насичене часниковим ароматом, можна в подальшому використовувати в процесі приготування страв.

 

Підготовка консерванту

 

Щоб підсилити дію консерванту і збільшити термін зберігання рослини, заздалегідь готують суміш з масла і йоду. Потім потрібно довести масло до кипіння і підтримувати даний стан протягом двох годин. Після до складу вводять йодну настоянку. На кожен літр олії досить буде 20 крапель йоду.

 

Немає необхідності в очищенні часникових голівок. Їх просушують, після чого за допомогою ватного тампона розподіляють по оболонці консервант. Оброблені головки викладають на рівну поверхню в сухому і добре провітрюваному приміщенні. Процедура триває до тих пір, поки масляна суміш повністю не висохне. Щоб створити додатковий бар’єр від проникнення повітря, овочі обертають харчовою плівкою.

 

  1. Як зберігати часник взимку – вкриваємо сіллю

img_8564

Деякі господині вважають за краще зберігати часник, попередньо обробивши його харчовою сіллю. Даний метод дозволяє зберегти продукт в відмінному стані при кімнатній температурі, не піддаючи його заморожуванню. В якості тари зручно використовувати ящики з фанери або місткі каструлі. Дно засипають кам’яною (крупнозернистою) сіллю, на яку викладають перший шар часникових зубчиків. Кожен шар овочів густо засипають харчовою сіллю. З цієї аналогії, тару заповнюють, наскільки це можливо.

 

Унікальна технологія дозволяє зберегти корисні якості часнику протягом всієї зими. Продукт буде володіти насиченим смаком. Він не зіпсується протягом чотирьох місяців, якщо буде зберігатися при кімнатній температурі. Якщо температура зберігання складе від -3 до 0 градусів, то часникові зубчики можна буде використовувати вдвічі довше, потім продукт втратить користь і смак.

 

  1. Використання холодильника

Зручно зберігати часник в холодильнику, але для цього його потрібно ретельно підготувати. Найчастіше зубчики піддають заморожуванню. Це зручно і результативно, але після такої процедури продукт втрачає насичений аромат і стає пухким. Зубчики попередньо звільняють від лушпиння, поміщають в поліетиленову упаковку і заморожують.

 

Існує й інший спосіб, як зберігати часник взимку. Очищені зубчики нарізають пластинками, після чого фасують в поліетиленові пакети і відправляють в морозильну камеру. За бажанням, до рослини додають подрібнену зелень і моркву. Також можна присмачити продукт соняшниковою або оливковою олією, але важливо не перестаратися.

 

  1. Спускаємося в льох

1

Існує й інший продуктивний прийом, як зберігати часник взимку у власному будинку. Якщо у вашому будинку передбачений льох, то в зимовий час овочі бажано зберігати саме в ньому. Прохолодне затемнене приміщення дозволить зберегти продукт якомога довше, причому з незмінними органолептичними якостями. Головки вплітають в косу з шпагату. Зручніше використовувати урожай з необрізаними хвостиками, щоб вони надійно трималися в косі.

 

Готові кіски розвішують в погребі під стелею або на стінах. Вкрай важливо створити в погребі оптимальну температуру. В ідеалі вона повинна складати від -1 до -3 градусів. У теплому погребі овочі почнуть проростати, а при морозному повітрі – втратять свій смак і стануть пухкими.

 

  1. Панчішки підуть в хід

 

Найпростіший і ефективний спосіб полягає в зберіганні часнику в полотняних мішечках, зшитих із щільної натуральної тканини або в спеціальних сітках для зберігання овочів. Прекрасно з цим справляються капронові панчохи. Головне правило, розвішувати мішечки в темному і добре провітрюваному місці, виключаючи попадання прямих сонячних променів. При такому варіанті зберігання продукт не втратить органолептичних властивостей мінімум три-чотири місяці.