Як правильно чистити мікрохвильову піч?

13126

Мікрохвильовка взяла на себе велику кількість функцій, але інтенсивне застосування вимагає регулярного догляду за даним приладом. Неприємно користуватися пристроєм, всередині якого залишилися залишки їжі і сліди жиру. Щоб їх видалити, підходять не всі засоби. Неприпустимо застосування абразивних і хімічно активних складів. Вони здатні пошкодити захисне покриття, що відбиває СВЧ-хвилі. З цієї ж причини не використовують металеві мочалки, гострі предмети, йоржики. Якщо залишки їжі потрапили в місця, до яких важко дістатися, то можна спробувати витягти їх пилососом з вузькою насадкою. В особливо складних випадках не намагайтеся розібрати пристрій, а зверніться в майстерню по обслуговуванню побутової техніки.

Чим відчистити мікрохвильовку?

fbae1463fc197c73ea5bef4b93f497f9

Існують прості способи повернути печі первісну чистоту. Для цих цілей підійдуть засоби, які є в кожній квартирі. Починати обробку рекомендується з самого щадного способу. Ось деякі поради з даного питання:

1. Якщо модель мікрохвильової печі не оснащена функцією «Очищення паром», то цю процедуру легко виконати самому. У скляну ємність наливають приблизно півлітра води, задають режим повної потужності (час впливу від 5 до 15 хвилин). Після закінчення заданого терміну дають ще деякий час для охолодження, а після протирають внутрішню поверхню м’якою серветкою.

2. Лимонна кислота або сік однойменного цитруса здатні добре впоратися з проблемою. У 0,5 л води розчиняють столову ложку кристалів лимонної кислоти або 4 ст. л. соку. Посудину поміщають всередину, включають пристрій на 3 – 10 хвилин при максимальному значенні потужності. Після охолодження все забруднення легко прибираються губкою. Якщо додати у воду кілька часточок лимона, то з’явиться приємний аромат цитруса. Існує думка, що цей метод не підходить для частого застосування, так як здатний зіпсувати емальовану поверхню.

3. Содовий розчин попрацює не гірше. Для його приготування розводять 1 ст. л. речовини в 500 мл води. Подальші дії такі ж, як в попередніх пунктах.

4. Хто не боїться запаху оцту, може скористатися сумішшю з 0,5 л води і 2 ст. л. 9% оцтової кислоти.

Як запобігти забрудненню СВЧ печі в майбутньому?

opera 10.08.2017 , 20:10:12 ×èñòèì ìèêðîâîëíîâóþ ïå÷ü ïðàâèëüíî - Opera

Після досягнення поставленої мети по очищенню мікрохвильової печі варто надалі дотримуватися деяких правил використання даного корисного пристрою. Це заощадить надалі сили і час:

1. Від потрапляння на стінки бризок і крапель їжі застосовуйте захисні засоби. Наприклад: пластиковий ковпак, пергаментний папір, харчову плівку.

2. Завжди протирайте внутрішню поверхню пристрою після використання.

3. Залишайте дверцята відкритими для провітрювання на кілька хвилин. Це позбавить від появи стійкого запаху і конденсату. Як правильно чистити мікрохвильову піч?