Плетені меблі

pletenaya-mebelll

 

Що ж таке плетені меблі? В голові виникають картини минулого, давно забутого минулого… І все ж плетені меблі сьогодні міцно входять в наші будинки, дачі та міські квартири.

 

Існує кілька видів матеріалів, з яких робляться плетені меблі. Це відомі матеріали:

Ротанг

Вербова лоза

Штучні волокна з Європи

 

Матеріал «ротанг» виростає в Південно-Східних країнах — Індонезія, Малайзія, Таїланд, Філіппіни. Це тропічна ліана, дуже довга (до 25м), з гнучкими і міцними властивостями. Перш ніж приступити до виготовлення меблів з даного матеріалу, його ретельно обробляють. На першому етапі ліану очищають від кори, сортують по товщині і обробляють в паровій ванні. Більш товсті стебла служать для каркаса майбутніх меблів, більш тонкі для оформлення дизайну.

 

rotangДизайн меблів з ротанга носить традиційний колоніальний стиль. Виготовлення всіх деталей меблів відбувається вручну, методом плетіння. Звідси, стиль дизайну не так різноманітний. В нашій країні також виготовляється меблі з ротангу. Сам матеріал завозиться з країн Південно-Сходу. Наші меблевики в дизайні більш різноманітні і використовують різні стилі. Меблі з ротанга можна купити в інтернет-магазинах дизайнерських меблів.

 

Лоза – матеріал, що росте і в нас. Наша дика верба, що росте на берегах водойм, прекрасний матеріал для виготовлення плетених меблів. Технологія приготування лози досить трудомісткий процес і схожа з ротангом.

 

Зрізані вербові прути вимочуються в особливому розчині, виварюються, очищаються від кори, висушуються, далі знову вимочуються. Вербовий прут плететься тільки вологий. Меблі з лози дуже міцні і служать довго.

 

mebel-iz-lozyАльтернативу натуральним матеріалам – лозі і ротангу винайшли європейці, так зване штучне волокно. Меблі з такого матеріалу дуже міцні і можуть перебувати на вулиці постійно.

 

Якщо порівнювати всі три матеріалу, то вибір звичайно впаде в бік матеріалів з ротанга і лози. Предмети меблів з цих матеріалів — екологічні, приємні з тактильної точки зору і довговічні. Меблі із штучних матеріалів менш приємні, але теж заслуговують своєї уваги.

 

Вартість плетених меблів з ротанга або лози дорожче, ніж зі штучного матеріалу. Ціна плетених меблів складається з декількох параметрів — дизайн, предмет меблів, виробник. З ротанга і лози робляться столи, стільці, крісла-гойдалки, ліжка, шафи і т. д. Навіть дизайнерські вишукування в інтер’єрі на будь-який смак: торшери, різні світильники, полички, дзеркала, вази.