Дизайн кухні з балконом: фото сучасних інтер’єрів

gl-1

 

Кухня з виходом на балкон — це великий простір для втілення цікавих дизайнерських рішень. При вдалому оформленні її інтер’єру і правильному зонуванні простору, це місце в квартирі стане найулюбленішим для всіх членів сім’ї.

 

Ідеї оригінального дизайну кухні з виходом на балкон

 

Перепланування кухні і суміщення її з балконом, безсумнівно кращий спосіб перетворити приміщення. Але з різних причин такий ремонт не завжди представляється можливим. Однак, отримати красивий і функціональний дизайн можна навіть не вдаючись до перепроектування.

2-1

6

Коли планується зберегти стандартне призначення балкона на кухні, то в цілях зручного доступу до нього та економії корисної площі, можна встановити розсувні двері замість звичайних. А якщо повністю засклити вікно з дверима від стелі до підлоги, в кухні стане набагато світліше і візуально просторіше.

 

При оформленні заскленого балкону, краще використовувати матеріали оздоблення в тому ж стилі, що і на кухні. Це візуально розширить її простір і додасть інтер’єру гармонійний і закінчений вигляд.

7-1

21

8-1

Виграшне оформлення шторами вікна з балконними дверима

 

Для невеликої 9 метрової кухні краще всього підійдуть рулонні або римські штори, які кріпляться до самої двері і вікна. Їх можна замовити в будь-якому дизайнерському виконанні — колір, тип і щільність тканини підбирається індивідуально. Стильні та компактні, такі штори не займуть багато місця, до того ж їх дуже легко мити.

 

Незвично і дуже красиво оформити балконні двері з вікном можна нитяними шторами з бус або бісеру. Скляні елементи такої завіси будуть заворожуюче переливатися на сонце, наповнюючи інтер’єр особливою казковою атмосферою.

5

11

9

25

Класичні тканинні штори підійдуть для кухні площею не менше 10-12 кв метрів. В іншому випадку, вони будуть виглядати громіздко. Але якщо площа маленька, а довгі завіси все дуже хочеться, то є один дизайнерський прийом, що дозволяє візуально збільшити простір. Для цього потрібно замовити штори різної довжини, для дверей балкона зробити в підлогу, а на вікно до підвіконня. Це створить враження більш високої стелі на кухні.

 

Ідеї дизайну поєднання кухні з балконом

 

Збільшити площу, зробити її світліше і функціональніше допоможе перепланування, яке об’єднує кухню та балкон в одне приміщення. Це може бути, наприклад:

 

  • частковий демонтаж конструкції, коли двері і вікно прибираються, а перегородка залишається в якості основи для стільниці;
  • повний демонтаж, коли стіна прибирається повністю і залишається єдиний простір.

19

3

 

13

Об’єднання кухні з балконом дозволяє придумати велику кількість варіантів використання отриманої корисної площі. Єдиний момент, який необхідно врахувати при проектуванні інтер’єру — не можна захаращувати балконну частину побутовими приладами і облаштовувати там робочу зону. Винятком може стати приміщення, розташоване на першому поверсі.

 

Варіанти застосування балкона поєднаного з кухнею

 

Самим популярним і ефективним способом використання балкона на кухні є організація на ньому зони прийому їжі. При цьому встановлюють у цій частині приміщення панорамне скління вікон.

 

Обладнати обідню зону можна на іншій частині стіни, переробивши її на багатофункціональний стіл з місцями для зберігання. Використовувати перегородку можна ще як барну стійку, яка одночасно об’єднає їдальню з місцем приготування їжі і поділить їх на зони. Барну групу також часто організовують на підвіконні, вона займе мінімум місця на кухні і стане її стильною прикрасою.

4-2

Якщо є дозвіл від БТІ, то балконну зону можна сміливо обладнати повноцінним гарнітуром з мийкою і плитою. Їдальня в цьому випадку стане просторіше. Такий дизайн кухні поєднаної з балконом ідеально підійде для сім’ї з великою кількість людина.

1

Коли розміри площі дозволяють розмістити в ній обідню і робочу зони, в балконних частини можна організувати місце для відпочинку зі зручним диваном і журнальним столиком. Компактний робочий кабінет з комп’ютером теж може стати частиною кухні, так само як і дитячий ігровий куточок. Варіантів нестандартного для кухні застосування балкона достатньо. Однак при проектуванні подібного дизайну варто продумати, яким чином відокремити нову площу від кухонної. Це може бути, наприклад, прозоре «французьке вікно», декоративна дизайнерська ширма або нитяна шторка.

23

 

Дизайн маленької кухні з балконом повинен припускати зручні місця для зберігання посуду, дрібної побутової техніки і продуктів. Їх можна вдало організувати в балконній частини, розмістивши на бічних стінах функціональні полиці і місткі міні-тумби.

22

В малогабаритній квартирі часто не вистачає місця для пральної машини та холодильника. Якщо дозволяють технічні можливості балконного простору, то на ньому можна розташувати цю побутову техніку, сховавши її в бічних нішах.

 

Варіанти оформлення віконного отвору

 

Якщо не можна повністю прибрати стіну, то можна просто позбутися від віконної і дверної рам. Таким чином частина колишнього балкона, що залишилася послужить розділяючим елементом кухонних зон. Крім того, вона візьме на себе функцію столу, стійки для декоративних рослин, інтер’єрних прикрас або міні-бару.

14

Класичним інтер’єрним рішенням отвору стане оформлення його у вигляді арки. Залежно від дизайну приміщення, її оформляють під дикий камінь, в класичному стилі з колонами, обладнують світлодіодами і нішами для декору. Крім цього, арка може бути виконана в різних формах — витягнутої, закругленою, квадратної і в інших, більш складних варіантах.

24

Балконний отвір можна обладнати світильниками, завдяки яким штучне освітлення можна регулювати. На стійці можна розмістити великий телевізор або поставити акваріум.

26

Правильно спланований інтер’єр кухні, об’єднаної з балконом, здатний вирішити безліч проблем, пов’язаних з незручністю і гострою нестачею місця на ній. Головне не боятися застосовувати дизайнерські прийоми і діяти, не порушуючи встановлених правил перепланування.