Функціональна і зручна кухня

funkcionalnaya-kuhnya

Визначимося для початку, що повинно обов’язково бути на кухні:
1) холодильник;
2) кухонна мийка;
3) газова або елетрична плита;
4) витяжка;
5) посудомийна машина.
Вся перерахована техніка в сучасній кухні по можливості повинна бути вбудованою (про переваги вбудованої техніки на прикладі свч-печей вже розповідали), плюс ще в кухонному просторі розосереджена змінна техніка: електричний чайник, м’ясорубка, тостер, міксер і так далі. У 90% кухонних кімнат присутній телевізор. І всю цю техніку потрібно скомпонувати на кухні так, щоб це було функціонально і зручно. Спробуємо?

mojka-na-kuhneeРозміщуємо мийку на кухні в першу чергу
Компоновку кухні починають з розміщення мийки. У більшості випадків, мийка розташовується поруч із трубами гарячої та холодної води. У стандартних кухнях це зазвичай кут зі стояками. Машину для миття посуду бажано розташовувати з лівого боку від мийки якщо ви правша, тому що тарілку тримайте лівою рукою, а залишки їжі прибираєте правою рукою, потім вже завантажуєте в посудомийну машину. Якщо ж ви тримаєте тарілку правою рукою, відповідно, посудомийку потрібно розташовувати праворуч.

Між раковиною і машиною для миття посуду повинен бути один модуль 60 сантиметрів. У разі коли модуля немає, а посудомийка і раковина розташовані стик в стик, то якщо посудомийна машина відкрита, доступ до миття перекривається. Врахуйте це.

vytazhka-i-plita-na-kuhneПлита і витяжка на кухні

Для тих, хто готує кожен день протягом усього дня, знадобиться примусова витяжка, тому варильну панель потрібно розташовувати по можливості ближче до вентиляційної шахти, щоб не нагромаджувати короб від витяжки до вентиляційної шахти, який треба буде чистити, тому що у вигинах буде накопичуватися жир. Чим довше короб, тим голосніше буде шум при включеній витяжці. Що стосується моделі витяжки, то в невеликій кухні краще розглянути вбудовувані витяжки Pyramida, так як вони займають менше місця, а простір над нею можна використовувати як додаткове місце для зберігання.

duhovka-na-kuhneРозміщення духовки на кухні
Розміщення духовки в кухонному просторі, якщо дозволяють розміри, повинно бути поряд з холодильником. З цією метою встановлюється ще одна колона, в якій буде перебувати мікрохвильовка, під нею духовка, нижче ящик і над мікрохвильовою піччю ще один ящик. Коли духова шафа встановлена у піднесеному стані від полу, їй дуже зручно користуватися, тому що не потрібно низько нахилятися. Якщо площа не дозволяє поставити додаткову колону для духовки, то духову шафу потрібно розташувати під варильною панеллю або встановити звичайну газову плиту.

Близько мийки бажано зробити висувні ящики під столові прилади, якщо вони будуть розташовані далеко, буде незручно.
Ящик з сушаркою для тарілок потрібно робити поруч з мийкою, зазвичай роблять над мийкою.
Зону готування обов’язково треба підсвічувати, для підсвічування повинен бути окремий вимикач.
В якому місці кухні розташувати телевізор? Господиня в процесі приготування їжі, телевізор слухає, а не дивиться. Можливість дивитися телевізор є у тих, хто прийшов на кухню їсти. Саме тому телевізор повинен бути розташований так, щоб його було зручно дивитися тим, хто розташуватися приймати їжу.

Компонуйте кухню так, як вам зручно буде і завжди запитуйте думку у тих, хто вже зробив подібним чином.