Гобелени в інтер’єрі і догляд за ними

gobeleni-i-uhod-za-nimi

Напевно багато хто з нас мріє прикрасити квартиру використовуючи гобелени. Хтось цю мрію причинив в життя, хтось боїться з-за великого обсягу пилу, що скупчується на них. Звичайно можливо змахнути пил з допомогою щіточки або почистити їх вологою ганчірочкою, але більшість бояться це зробити, щоб не нашкодити полотну. Адже до кожної речі слід ставитися дбайливо.

gobeleny-ruchnoj-rabotyЯкщо мова йде про гобелени ручної роботи, то тут не може йти і мови, до них треба ставитися як до музейних експонатів, дуже дбайливо. А от якщо мова йде про гобелени, виготовлені на верстатах, які дарують затишок і комфорт кімнаті, то пил їх просто обожнює. Адже неможливо ж все берегти від нежданих забруднень, хіба ви відмовляєтеся випити чашку чаю в гарному кріслі з гобеленової оббивкою, з-за страху пролити на нього цей самий чай. Але якщо доглядати за меблями і аксесуарами з гобеленового покриття правильно, то навіть при частому використанні можна зберегти їх, і вони будуть виглядати як нові.

Тепер ми дізналися, що головний противник гобеленів – це пил, а захистити від нього їх значно простіше, ніж від інших видів бруду. Потрібно просто пройтися по ним м’якою щіткою для одягу або пилососом. Потім щоб змити залишки пилу і надати забарвленню свіжий вигляд потрібно обережно, не натискаючи промокнути вологою ганчіркою. Гобелени на меблях не призначені для прання, а ось по мірі необхідності можливо пройтися по ним тепленькою водою. За допомогою чистячих засобів звертатися не потрібно. Рішуче забороняється знімати і віджимати гобелени, а при сушінні необхідно берегти від впливу прямих сонячних променів, від дії яких вигорає фарба на гобеленових покриттях.

ochistka-gobelenovЗвичайно можливо придбати спеціальні миючі засоби для очищення гобеленових покриттів. Але їх треба спочатку перевірити на маленькій ділянці тканини, де-небудь у куточку. Якщо після закінчення 30-40 хвилин колір і стан тканини не зміниться, можете чистити весь гобелен. Так само слід поставитися і до прання. У міру потреби гобелен можна гладити, нагріваючи праску при цьому не вище 150 градусів.

Коли вибираєте гобелен, звертайте увагу на поради виробника по догляду за ними. До загальних заборон відноситься прання і віджимання в пральних машинах, а також відбілювання. Якщо використовуються засоби, стежте, щоб до складу не входили вуглеводень, хлорний етилен і монофлотріхлорметан. Як же бути, якщо на тканині з’явилася пляма? Тут можливе застосування чистячих засобів, які дозволені для догляду за гобеленами, або ж можна звернутися за допомогою до фахівців.