Матраци з пам’яттю форми

dorogoj-matras-memoriks

 

Сучасні технології швидко крокують вперед і ввійшли в усі сфери нашого життя. У цій статті ми поговоримо про «розумні» матраци з ефектом «пам’яті форми».

 

material-memorisПід час розвитку космічних програм перед фахівцями NASA постало важливе завдання — створити матеріал, який під впливом навантаження і температури не намагався прийняти свою початкову форму. Це потрібно було для полегшення навантажень на пілотів космічних кораблів, адже під час польоту організм відчуває дуже сильні перевантаження. Після численних експериментів було отримано унікальний матеріал під назвою меморикс (memory foam). Новинка дуже допомогла — і мемориксом стали заповнювати крісла космічних кораблів і реактивних літаків, а їх пілоти відчували себе набагато краще, ніж на звичайних кріслах.

 

В основі цього матеріалу – пінополіуретан, екологічно чиста речовина, що не викликає жодних алергічних реакцій і володіє дуже хорошими показниками пружності і м’якості. За своїм зовнішнім виглядом наповнювач нагадує дрібнопористий еластичний поролон. Пінополіуретан має відкриту структуру, яка дає можливість повітрю вільно циркулювати і підтримувати сталу й незмінну температуру всередині матраца.

 

matrasy-s-pamyatiyu-formyМеморикс являє собою «розумний» пінополіуретан із спеціальним просоченням, завдяки якому за рахунок тиску і температури тіла він прогинається тільки на потрібну відстань і не намагається взяти назад свою форму на відміну від звичайного поролону. Завдяки пористій структурі він вентилюється і не вбирає вологу.

 

Зараз меморикс активно застосовують в медицині, в кріслах автомобілів преміум-класу, і, звичайно ж, в ортопедичних матрацах і подушках. Матраци з ефектом «пам’яті форми» можуть бути пружинні і безпружинні, по жорсткості зазвичай – це або м’які або помірно-м’які. Відпочинок на поверхні з ефектом «пам’яті форми» анатомичен і комфортний за рахунок того, що меморикс не намагається прийняти свою початкову форму. Матрац на основі такого матеріалу не тільки може забезпечити міцний і здоровий сон за рахунок м’якості і пружності, але і запам’ятовує положення тіла, фіксує особливості форм тіла людини і, тим самим, підлаштовується під сплячого, забезпечуючи додатковий комфорт і розподіляючи вагу по всій поверхні. Такий ефект дуже сприятливо впливає на кровообіг. Ефект «пам’яті форми» також розслабляє м’язи, роблячи процес засинання набагато швидшим.

 

Звичайно матраци з ефектом «пам’яті форми» недешеві, але можна перетворити практично будь який старий диван або ліжко в «розумне» спальне місце. Існують ортопедичні наматрацники з «пам’яттю форми». Це такі тонкі матраци, товщиною до 10 сантиметром. Вони підходять для будь-якої поверхні і дешевше.

 

Існують також подушки з «пам’яттю форми» — вони по праву можуть вважатися кращими і правильними. Сон і відпочинок на такий подушці допомагає в профілактиці болю голови і шиї. Дуже часто головні болі викликані неправильним положенням шиї у сні з-за порушення кровотоку голови. Вважається, що подібна подушка навіть може позбавити людину від мігрені.

 

Всі моделі з ефектом «пам’яті форми» представлені спеціальної серією Memory. Для тих, хто сумнівається існують двосторонні матраци. Наприклад, одна сторона класична, а інша має «пам’ять форми». Аналогів у меморикса на сьогоднішній день немає. Матеріал трохи схожий по ефекту на натуральний латекс, але латекс більш м’який і еластичніший.