Мобільні кондиціонери

mobilnie-kondicionery

Мобільні кондиціонери призначені для кондиціонування повітря в приміщеннях, площа яких не перевищує 35 кв. м. Від стаціонарних побратимів їх відрізняють лише розміри і можливість швидкого транспортування і встановлення на новому місці. Габарити мобільних кондиціонерів (іноді їх називають керамічними або пересувними) не перевищують 70×40 см (розмір рюкзака). Монтаж і настроювання такого обладнання не вимагає спеціальних знань і навичок і може бути виконане в дуже короткі терміни.

Принцип дії

Конструкція і принцип дії мобільного кондиціонера, фактично, не відрізняється від аналогічних параметрів традиційних спліт-систем. Повітря подається через нижній отвір і, після проходження гарячого теплообмінника, виводиться за межі приміщення. Інший потік повітря забирається через верхній отвір, проходить через фільтр очищення, потрапляє на випарник, після чого, вже охолодженим, потрапляє в кімнату.

Класифікація мобільних кондиціонерів

klassifikaciya-mobl-kondicРозрізняють мобільні спліт-системи і мобільні моноблоки. Перші мають окремий блок для установки за межами приміщення. Обидві частини кондиціонера з’єднуються шлангом. Це і є спліт-система, яка лише зменшена в розмірах і не вимагає спеціального монтажу.

Другі являють собою моноблочний кондиціонер з гнучким гофрованим шлангом для відведення гарячого повітря. Деякі моделі таких пристроїв оснащені спеціальними заглушками, що дозволяють надійно фіксувати шланг і закривати вікно від проникнення гарячого повітря ззовні.

Додаткові можливості

Крім безпосереднього завдання більшість моделей сучасних мобільних кондиціонерів може також:
нагрівати повітря;
очищати повітря від великих частинок пилу;
виконувати функцію звичайного вентилятора;
управлятися за допомогою пульта ДУ.

Переваги і недоліки

Переваги мобільних кондиціонерів:
Компактність;
Простий монтаж;
Універсальність: кондиціонери можна використовувати навіть там, де немає можливості встановити спліт-систему;
Можливість перенесення з одного приміщення в інше;
Широкий набір додаткових можливостей;
Порівняно невисока вартість.
Недоліки мобільних кондиціонерів:
Гучність (компресор завжди знаходиться всередині приміщення);
Необхідність періодично вручну видаляти конденсат;
Невисока потужність;
Залежність від довжини шлангу (кондиціонер можна встановити в будь-якому місці кімнати).