Підбираємо килим: ідеї та поради

podbiraem-koverr

Ще з радянських часів широке розповсюдження отримала традиція вішати килими на стіну. Це і допомагало утеплити стіни, і було предметом гордості, показником заможності господарів. Тільки нещодавно килим на стіні втратив свою популярність і знову став використовуватися за призначенням – як красива прикраса на підлогу. Звичайно, ще зустрічаються килими на стіні, але їх застосування значно скоротилося і стало висміюватись в соціальних мережах.

sovremennij-koverЯкі ж килими зараз мають популярність і як підібрати гарний килим під інтер’єр? Краще всього вибирати килим з натуральних, екологічних тканин або волокон. Відмінно підійдуть такі матеріали, як шовк, бавовна, джут, льон і вовна.

Не варто забувати про антиковзну підкладку під килим – в будинку з тваринами, дітьми та літніми людьми вони надзвичайно необхідні – килим не буде ні ковзати, ні збиратися в гармошку.

Розмір килима залежить від уподобань клієнта. Але не варто плутати килим з паласом – палас повністю покриває підлогу, килим ж — лише певну його ділянку. Є кілька правил розташування і розмірів килима, при дотриманні яких цей предмет декору гарно впишеться у ваш інтер’єр:
Спальня – килим повинен трохи «залізти під ліжко, але більша його частина повинна виступати.
Вітальня – килим повинен повністю охоплювати диванну зону (журнальний столик, декілька крісел і диван), бути ширше дивана і хоча б на третину залазити під нього.

Як все-таки правильно вписати у ваш інтер’єр цю прикрасу для підлоги? Килим зможе і доповнити та внести яскравий колір, і створити цікавий візуальний ефект – головне правильно його підібрати.

1. Візуальний ефект. Маленькі килимки можуть розбити на зони велику площу, великі ж надають гармонійність кімнаті. Світлі або спокійні тони візуально розширюють простір, темні та насичені, навпаки, звужують його. Будьте обережні з великим квітковим принтом – він привертає увагу на себе, тим самим підпорядковуючи собі всю обстановку.

2. Поєднання фарб. Також варто думати про колір і яскравість вашої кімнати. Так, у кімнату з яскравими шпалерами варто покласти нейтральні бежеві або білі килими, а килимок яскравого кольору допоможе розбавити шпалери строгих тонів.

3. Гармонійне доповнення. Спокійні, класичні малюнки на килимах підійдуть під вінтажний і традиційний інтер’єри. Сучасним же інтер’єрам більше підійдуть яскраві килими з абстрактним принтом. Грубу дерев’яну підлогу і стиль лофт відмінно доповнює традиційний «бабусин» килим.

В цьому році трендовими залишаються килими в стилі ф’южн (футуристичні зображення і нестандартні форми килимів), антиграфіки (схожі на розмиті акварельні плями), графіка (геометричні фігури, лінії і точки), ніколи не старіючий вінтаж.