Поради щодо вибору секційного дивана

l-obraz-divan

Секційними називаються м’які меблі, що складаються, відповідно, з декількох секцій. При цьому мова не тільки про сучасні модульні дивани, але і про стаціонарні, що мають непряму форму. Розповімо далі докладніше про різновиди, а для наочності наведемо фотографії моделей, взятих з каталогу компанії Interia.

Конфігурації секційних диванів

Одsekcionnij-divanна з найвідоміших — L-подібна конфігурація. Мова про кутові моделі, що мають одну подовжену секцію, розташовану збоку. Такі зазвичай складаються з двох частин, фіксованих кріпильними елементами, однак блоки не призначені для самостійного використання. Даний варіант підходить для невеликих кімнат, так як створює містку зону для відпочинку і одночасно економить простір, раціонально використовуючи кути.

Менш поширеною є U-подібна конфігурація, яку ще точніше можна назвати П-образною. В даному випадку передбачено два витягнутих блоки по обидва боки головного. Як і в попередньому випадку, конструкція є стаціонарною, тобто не передбачає можливості перестановки частин, хоча вони і є окремими. Такі вироби зручні для спілкування у великій компанії, так як дозволяють всім бачити один одного.

u-obraz-divan

Ще рідше зустрічаються напівкруглі або інакше вигнуті моделі. Вони часто складаються з декількох невеликих секцій, з’єднаних одна з одною. Як і U-образні, вони роблять спілкування в компанії більш приємним. Однак на відміну від L-образних не економлять місце, тому більше підходять для розміщення в центрі просторих кімнат, в той же час можуть виявитися незамінними в невеликих, маючих еркерний виступ.

polukruglij-divan

Велику популярність сьогодні набула модульна система. Такі дивани зазвичай складаються з 3-5 секцій, як правило, відрізняються за розміром та іншим особливостям. Так, блоки можуть мати або не мати спинки і підлокітники, передбачати різні за формою ручки. Ці моделі приваблюють своєю демократичністю: їх модулі можна міняти місцями, створюючи всілякі конфігурації — і L і U, і більш складні.

modul-divan

Орієнтація

Орієнтація дивана нерідко грає істотну роль при плануванні простору. Ця характеристика дозволяє визначити з якого боку буде знаходитися найбільш витягнута секція. Зустрічаються 4 типи орієнтації:
лівостороння — найдовший модуль розташований зліва;
правобічна — найдовший модуль розташований праворуч;
реверсивна — подовжений модуль може розташовуватися з будь-якої сторони;
симетрична — модулі однакової довжини з обох сторін.

Опції

Сьогодні зустрічається безліч диванів з функцією забезпечення спального місця. Один з найбільш частих варіантів — вбудований механізм розкладання. В модульних виробах це зазвичай реалізується іншими способами:
1) шляхом приставляння до дивану великого пуфи;
2) шляхом переміщення верхніх блоків на підлогу.
Часом зустрічається в моделях і така особливість, як відкидна спинка, що дозволяє з великим комфортом насолоджуватися переглядом телевізора або читанням книги. Будь-яка з перерахованих версій без труднощів знайдеться в каталозі Interia.