Правильний вибір ліжка

vybor-postelnogoo

Питання вибору ліжка та постільних речей дуже важливе, адже третину життя ми спимо. Наша працездатність і здоров’я прямо залежать від якості нічного сну. Вибір сучасних ліжок, постільних наборів і аксесуарів досить широкий: є і дорогі, і недорогі варіанти; і наші вітчизняні, і імпортні моделі. Також є великий розкид моделей по дизайну і стилю. На чому ж зупинити свій вибір і що буде найбільш вдалою покупкою?

Дуже багатьох цікавить важливе питання — як безпомилково знайти постіль для затишного відпочинку (і щоб після першої ж ночі сну на цьому ліжку вас не відвідало бажання порубати цю постіль сокирою). І якщо постільна білизна, ковдри та подушки, ви сміливо можете купувати, то зробити найкращий вибір щодо ліжка допоможуть наші рекомендації.

postel-dla-rebenkaВ процесі вибору ліжка, яке призначене як для дорослого, так і для дитини, увагу необхідно звертати не тільки на зовнішній вигляд.

Якщо постіль призначається для малолітньої дитини — вибирайте її дуже ретельно і акуратно. Важливо, щоб для каркаса ліжка застосовувалися екологічно чисті матеріали. До того ж, обов’язково потрібен буде дитячий ортопедичний матрац, адже третина дітей потерпають від сколіозу вже до 8-річного віку. Також враховуйте вік: зовсім крихітним знадобиться невелике ліжко з дуже високими бортами. Для малолітніх дітей довжину ліжка бажано розрахувати «на виріст», щоб через пару років не довелося витрачатися на нове.

Вибір ліжка для дорослої людини

vybor-krovati-dla-vzroslogoПостіль і матрац для повнолітніх вибирають, беручи до уваги статуру, ріст і звички. Людині високого зросту буде незатишна постіль звичайної довжини зі спинками. Краще віддати перевагу ліжку без задньої спинки (щоб ноги не упиралися в неї). Хоча якщо людина часто спить неспокійно, — ліжко з однією передньою спинкою здасться незручним. Адже уві сні може сповзати ковдра. В такому випадку можна розглянути варіант виготовлення ліжка і матраца під замовлення.

Вага людини теж повинна обов’язково враховуватися в процесі вибору ліжка та постільних речей. Для людини з великою вагою неприпустимі м’які і легкі матраци. Та й звичайного каркаса з рейковим або фанерним дном теж недостатньо. Для таких людей краще підійде ліжко з надійно закріпленим масивним каркасом. Також потрібен жорсткий пружинний матрац.