Прості рішення для декору кухні (ідеї з фото)

gl4

 

Кухня – найважливіше приміщення в будинку, що символізує домашнє вогнище. З огляду на те, скільки часу члени сім’ї на ній проводять, важливо зробити її комфортною та затишною. Покажемо оригінальні ідеї декору кухні, які допоможуть перетворити приміщення. Простота цих рішень дозволяє змінити дизайн своїми руками і не зажадає великих витрат.

 

  1. Текстиль

2-1 6-1 5-2

Один з найпростіших способів розставити яскраві акценти – вибрати вироби з текстилю на свій смак. Цей дизайнерський прийом підходить тим, хто хоче змін негайно. Фіранки, скатертини, фартухи, рушники, прихвати для гарячого, виконані в одному стилі, наповнять кухонний інтер’єр затишком, властивим кожному будинку. Оригінальним рішенням стануть подушки, або чохли для стільців, що відповідають загальній тематиці, ці вироби можна виготовити своїми руками. Слід звернути увагу на універсальність використання строкатих тканин, щоб уникнути видимих забруднень.

 

  1. Посуд

9-2 11-1 14-1

Декорувати кухню за допомогою посуду теж не складно. Часто в якості сувенірів з поїздок привозять розписні тарілки, яким саме місце на стіні кухні. Гарний чайний сервіс не варто ховати в шафках. Поставте його на видному місці, це підкреслить смак господині. Придбайте тарілку або кошик для фруктів сучасного дизайну і розташуйте її на обідньому столі. Це пожвавить кухонний інтер’єр і наповнить його домашнім затишком. Щоб інтер’єр в цілому був гармонійним, то вибирайте елементи декору в стиль кухонного гарнітура. Безглуздо буде виглядати глечик для води стилю хай-тек з скатертиною стилю прованс.

 

  1. Декор стін

18-1 19-1 20-1

Тематичні постери і картини, розміщені на стіні кухні, можуть створити певний настрій. Вдале місце для їх розташування – місце над столом. При цьому шпалери повинні бути одного тону і без малюнка, в іншому випадку інтер’єр буде перевантажений і несмачний.

 

  1. Релінги

22-1 21-1 7-2

Релінги (металеві поперечини з утримувачами) роблять побут господині зручним і практичним. Крім функціонального призначення, вони грають декоративну роль. Перетворити їх зовнішній вигляд своїми руками допоможе кухонне начиння. В якості інтер’єрних аксесуарів виступають баночки зі спеціями, тримачі рушників і інші елементи.

 

  1. Декор фартуха

 

Кухонний фартух виконує не тільки захисну функцію, а й дозволяє задати тон всій обстановці. Найпоширеніший варіант декору фартуха кухні – керамічна плитка.

24-1 25-1

Варіанти укладання плитки:

 

звичайний – шов в шов – найпростіший спосіб, відповідний для непрофесіоналів, забезпечує мінімальну витрату матеріалу;

 

діагональний – один з найбільш універсальних способів розкладки, відповідний для будь-якої ідеї;

 

 зі зміщенням – зрушення на половину корпусу кожного фрагмента;

 

ялинка – незвичайне стикування прямокутних форм під кутом;

 

шахи – плиткові фрагменти різних кольорів укладаються в потрібному порядку;

 

лінії – чергування різних кольорів, покладених шов в шов;

 

калейдоскоп – безладне розташування різнокольорових фрагментів.

 

 дрібна мозаїка безумовно один з найефектніших, але вкрай трудомістких варіантів прикраси фартуха.

 

Що стосується практичної сторони питання, то найбільш практичною, враховуючи частоту збирання, стане плитка без рельєфу. Використання дзеркальної складової дозволить візуально розширити простір.

 

Скляні поверхні з розписом – скіналі, сучасний варіант, що дозволяє втілити в життя будь-яку ідею. Міський або сільський пейзаж, натюрморт, рослинні орнаменти, все, що завгодно бути мотивом малюнка.

 

  1. Освітлення

23-1 gl2 15-1

Важливу роль в тому, наскільки цікаво буде виглядати використовуваний декор в дизайні кухні, грає освітлення.

 

  світлодіодне підсвічування підходить для виділення окремих елементів інтер’єру (шафи, кухонного фартуха, робочої зони, плити, ніш) і оформлення (картин, постерів, вітражних стекол). Оригінальне рішення – ефект летячих меблів, що досягається за рахунок розташування світлодіодної стрічки під тумбами і шафами. Різноманітність колірної гами робить підсвічування універсальним для інтер’єру в будь-якому стилі.

 

 точкові світильники часто використовуються дизайнерами для зонування простору. Зручність полягає в можливості виділити необхідний елемент за допомогою направленого потоку світла.

 

споти також прекрасно справляються з функцією зонування, забезпечуючи різним зонам зміну інтенсивності освітлення.

 

Інтер’єр можна оновити досить швидко, своїми руками і з мінімальними витратами, навіть при відсутності досвіду в ремонтних заходах. Якщо досвід все ж є, можна використовувати більш серйозний підхід і матеріали. Вибравши будь-який відповідний варіант можна зробити приміщення виразніше за допомогою підручних засобів. Будь-яка задумка може бути реалізована і мати успіх, головне, не втрачати почуття міри і стилю, дотримуючись загальної концепції в дизайні кухні.