Тепло і затишно: фото камінів в інтер’єрі вітальні

gl-5

 

Мрієте про затишок і тепло в домі? Тоді вам потрібен камін у вітальні. Розповімо, які каміни бувають і як з їх допомогою можна перетворити інтер’єр залу будинку або квартири.

 

Який вибрати камін

 

Вітальня з каміном – мрія багатьох власників заміських будинків і міських квартир. Раніше вони використовувалися виключно в цілях обігріву, сьогодні ж – це елемент декорування приміщення, виконує естетичні функції. Існує величезна кількість видів камінів, що розрізняються як за формою, так і за матеріалом виготовлення, оздоблення: натуральний камінь, метал, мармур і т. д. По конструктивним особливостям і виду використовуваного палива, вони класифікуються за такими типами:

 

Електричні. Даний тип підходить для встановлення в багатоповерхових будинках, оскільки вони безпечні у використанні і прості в обслуговуванні. До переваг електричного каміна в інтер’єрі вітальні можна також віднести випромінювання справжнього тепла і відсутність відкритого джерела вогню.

1-3

 Дров’яні, вугільні. Установка даного типу можлива в просторих приміщеннях, площею не менше 20-25 квадратних метрів. Особлива увага приділяється архітектурному оформленню головного входу (порталу) і полого каналу, по якому дим проходить з камери згоряння палива в трубу. Головна перевага дерев’яних конструкцій – природність.

2-5

Газові. Конструктивні особливості аналогічні вугільним з тим винятком, що відсутнє місце зберігання палива. Тут у ролі пального матеріалу виступає газ, а місце його зберігання – спеціально проведені труби.

3-3

Пелетні. Даний тип каміна працює на гранулах з пресованої деревини, дозовано надходячих у камеру згоряння. Конструкції на пелетах затребувані завдяки високій якості, великому ККД, простоті використання і обслуговування, невисокої вартості робочої сировини.

4-6

Наведені види відрізняються один від одного за способом встановлення та розподілу енергії, за напрямом стилю і вживаного палива, призначенням і видом випромінювання.

 

Оформлення каміна в інтер’єрі

 

Камін в інтер’єрі квартири, незалежно від виду та місця розташування, перетворюється в центр вітальні. Навколо нього будується весь інтер’єр квартири, він ставить логічну завершеність вітальні, а його дизайн передбачає відмову від несуттєвих деталей. Серед основних архітектурних стилів виділяють класичний стиль, рустикальний, кахельний і хай-тек.

 

Класичний. Художній прийом оформлення каміна в класичному стилі вимогливий до співвідношення величин елементів конструкції і вибору місця установки. Зазвичай для нього підбирається місце, що проглядається з усіх сторін вітальні. Перед вибором важливо враховувати не тільки інтер’єр приміщення, але і його пропорції (площу, висоту стель, надійність підлоги). Крім зонування простору приміщення, головна функція каміна в класичному стилі – опалення.

5-3

6-3

9-3

11-3

12-2

Рустикальний. Назва стилю говорить про навмисну «неотесаність», «грубуватість», стилізації під сільський інтер’єр. Більша кількість елементів конструкції зроблена з натуральних матеріалів. Конструкції даного типу мають великі габарити, а їх пропорції важкі і масивні. Це робить їх придатними для установки в заміських будинках, котеджах, або міської квартири з відповідними габаритами. Даний тип виконує велику кількість функцій: від композиційного інтер’єру, до функціонального зонування простору.

13-3

14-3

7-4

10-2

20

Кахельний. Даний стиль є стилістичним елементом, визначальним дизайнерське рішення всього приміщення, які переважно виконується, переважно, в старовинному російському стилі. При належному догляді, кахлі здатні зберігати естетичні характеристики протягом тривалого часу. Кахельна плитка для обробки може приймати різну форму: пряму, фасонну, кутову.

8-4

16-2

17-1

 Хай-тек. Лідером у стилістичних інтер’єрних напрямках є стиль хай-тек. Декоративні печі в цьому стилі мають особливу техногенну форму (призма, многокутник), які являють собою конструкцію з пофарбованого металу, вогнетривкого скла та склокераміки.

27-1

28-1

Інтер’єр з каміном в міській квартирі

 

Монтаж цієї конструкції, що виконує функції печі-теплогенератора, можливий виключно в приватному будинку. Для квартири підійдуть електричні або декоративні каміни, функціонуючі за рахунок органічного палива.

18-1

19-2

21-2

22-1

Як правило, в квартирі застосовують декоративні, так як облаштування печей-теплогенераторів з вугільною камерою згоряння і димоходом не представляється можливим. Для цього необхідно використовувати електричні конструкції. Незважаючи на мінімалізм, форми електрокамінів можуть вражати і дивувати сміливістю рішень.

 

Тут необхідно: по-перше, правильно підібрати меблі і декор; по-друге, залишити достатньо вільного місця. Зонування простору за допомогою установки каміну в інтер’єрі вітальні дозволить розмістити в одному приміщенні кілька функціонально значущих куточків. Методи і варіанти розмежування площі кімнати на окремі зони натякають на встановлення (на однаковій відстані один від одного) кількох крісел і дивана. Оточити саму конструкцію можна за допомогою полиць, шаф і іншими елементами дрібних меблів. Інтер’єр залу з каміном рекомендується доповнювати декоративними і квітучими рослинами, а над ним будуть відмінно виглядати полиці з фотографіями, годинами, статуетками.

24-2

25-2

Телевізор варто встановлювати перпендикулярно до сторони, де стоїть камін. Це робиться не тільки з міркувань оптимізації візуальної складової, але і в цілях безпеки: на близькій відстані від гарячого джерела телевізор може зламатися. Елементи декору кімнати з каміном повинні відповідати колірному рішенню конструкції, доповнювати і виділяти її.

 

Кутові каміни в інтер’єрі

 

Фахівці рекомендують уникати установки біля зовнішніх стін, оскільки в даному випадку частина тепла буде йти назовні; також не слід розташовувати його біля сходів. За місцем розташування, каміни поділяються на пристінні, кутові, вбудовані та острівні.

15-1

26-2

29-1

Пристінні є окремо стоячою конструкцією. Для їх установки не потрібні додаткові ремонтні роботи у вітальні.

 

Вбудовані встановлюються при будівництві або ремонті приміщення. Частина камери згоряння палива і труби для відводу продуктів згоряння монтується в стіну.

 

Кутові каміни ставляться в кутках вітальні, що є оригінальним дизайнерським рішенням. Труба ховається за стіною, а топка залишається відкритою навіть при експлуатації.

 

Острівні поміщаються в центр вітальні на спеціальному плоскому майданчику, що є частиною закритої камери над топкою, що служить для плавного переходу відпрацьованих газів у димохід.

30-1

31-1

32-1

Меблі розставляються таким чином, щоб візуальний доступ на відкрите вогнище був з усіх боків вітальні кімнати. Класичним варіантом є паралельне розташування, коли навпроти дивана ставиться кілька крісел. Телевізор краще не розмішати над каміном: по-перше, це небезпечно; по-друге, дизайн інтер’єру з каміном не буде привабливий, телевізор буде віднімати увагу. Тут оптимальним рішенням стануть кутові каміни в інтер’єрі: якщо крісло поставити боком до вогнища, вогонь буде обігрівати і не заважати перегляду телевізора. При визначенні місця встановлення кутового каміна в інтер’єрі, необхідно стежити за тим, щоб він не випадав із загальної концепції оформлення приміщення.

 

Форми кутових камінів в інтер’єрі являють собою П-подібний портал, позбавленої зайвої химерності. Архітектурно і художньо оформлення внутрішнього простору вітальні повинне відповідати тому, який стиль каміна ви виберете: класичний стиль, рустикальний, кахельний або хай-тек.