Використання гобелена в інтер’єрі

gobelen-na-stene

 

Гобелен являє собою однобічний килим без ворсу на стіну із сюжетним малюнком або орнаментом. Витканий вмілим майстром, він є справжнім витвором мистецтва. Найбільш значуща його перевага — це здатність наповнити будь-який інтер’єр, навіть найскромніший, особливим настроєм і шармом.

 

Раніше прикрасити свій будинок гобеленами могли тільки заможні люди. Сьогодні ці елементи декору доступні більшості наших громадян. Стати власником гобелена і поставити шикарний акцент в інтер’єрі свого житла зможе кожен охочий.

 

gobelen-v-interiereНаприклад, в студії текстильного дизайну вибір гобеленів досить широкий. Різноманітні їх розміри, стилі оформлення — від класики до сучасності, а також тематичні малюнки. Навіть самий досвідчений цінитель прекрасного зможе знайти щось для себе. Незалежно від того, який гобелен планується придбати, слід мати на увазі, що кожен з них володіє особливою енергетикою, тому його вибір має бути обдуманим. Треба просто уявити, який настрій і атмосферу потрібно створити в приміщенні і які почуття та емоції викличе цей предмет інтер’єру у гостей і домочадців.

 

При виборі гобелена слід брати до уваги і функціональні особливості кімнати, де він буде висіти. Так, у спальні доречно виглядають полотна стриманих пастельних тонів, адже яскраві кольори будуть відволікати від відпочинку і заважати проведенню часу в компанії коханої людини. Для вітальні ж рекомендуються гобелени, в композиційному оформленні яких є яскраві акценти, зі сміливими й оригінальними малюнками, адже ця кімната призначена для відпочинку у великій компанії і активного спілкування.

 

gobelen-v-kabineteДобре виглядає гобелен і в робочому кабінеті, якщо він є. Тут варто повісити гобеленову картину з класичним сюжетом або орнаментом. Краще всього в цьому приміщенні буде виглядати гобелен, що зображає якийсь пейзаж — він створить в кімнаті спокійну атмосферу, яка налаштовує на робочий лад.

 

У дитячій кімнаті гобелен створить особливу обстановку — комфортну, теплу і затишну. Він повинен бути виконаний в не надто яскравих кольорах і мати не надто хитромудрий малюнок або орнамент. У маленького господаря кімнати такий гобелен повинен викликати передусім позитивні емоції і асоціюватися з батьківською любов’ю і турботою.