Вовняні килими

kovry-iz-shersti

Килими мають давню історію і споконвіку прикрашають палаци і житло людини. Сьогодні килимовий дизайн значно розширив сферу декорування приміщень. На килимовому ринку, крім безумовної класики – килимів з вовни, пропонується великий і постійно зростаючий асортимент виробів. Виконані вони з різних сучасних матеріалів і за різними технологіями, так що приміщення можна вільно оформити в будь-якому стилі, але …

Килими з шерсті були, є і будуть

sherstyanie-kovry-budut-vsegdaВсе-таки килими з натуральної вовни і по сей день не поступаються своїм лідерством. Вони радують душу і око своєю ніжністю, красою малюнків і оригінальністю орнаментів, різноманітністю колірної гами, а так само здатністю служити протягом півстоліття або навіть більше.

Для виготовлення килимів зазвичай використовують шерсть звичайної вівці або мериноса, а так само більш цінну шерсть овець, що пасуться на чистих високогір’ях Тибету і Кашміру. З вовни роблять пряжу, а потім вручну плетуть чудові вироби.

Переваги вовняних килимових виробів

Такі килими зібрали в собі найпрекрасніші якості:
Крім того, що вони не вигоряють і не міняють свою форму, килими безпечні в пожежному відношенні.
Прекрасно зберігаючи тепло і приглушаючи звуки, натуральні вироби мають досить високу зносостійкість, яку забезпечує міцність натуральних волокон.
Вовняний килим має гарну енергетику, а постелений на підлогу, позитивно впливає на ноги і хребет – так що ходити по ньому босоніж дуже навіть потрібно.
Пружиниста унікальна структура натурального килима сприяє зниженню навантаження на хребетний стовп.
У майстерній організації простору різних кімнат однаково хороші килимові вироби з вовни від виробників з Білорусії, Польщі, Бельгії, Туреччини, Китаю та інших країн.

Можливості «вовняного» дизайну

sherstyanie-kovry-v-interiereКовдри з вовни не тільки функціональні в багатьох приміщеннях квартири, будинків і навіть офісів. Використовувані як покриття для підлоги або чудовий настінний виріб, вони можуть стати прекрасним акцентом в інтер’єрі або штрихом, що об’єднує стиль оформлення.

У приміщеннях середніх і малих розмірів фахівці радять розміщувати килими світлих тонів, оскільки вони візуально розширюють простір, в той час, як однотонні килими будуть впливати на сприйняття простору своїм нейтральним відтінком, не домінуючи над іншими кольорами.

Килимом яскравого забарвлення можна доповнити спокійний інтер’єр спальні. Така весела пляма підійде і для вітальні з лояльними тонами, веселий килим може вдало гармоніювати з накидками на крісла або маленькими подушечками.

Вибираючи для підлоги килим з малюнком, пам’ятайте правило: для великої площі підлоги потрібно килим з великим малюнком, дрібний не буде сприйматися – він підійде для маленької або невеликий кімнати.

Килимами можна робити зональну розбивку. Для цього краще скористатися невеликими килимами або навіть маленькими килимками оригінальної форми і забарвлень. Вовняні вироби не тільки красиво позначать зони кімнати, але і акцентують увагу на центрі смисловий композиції.

У дитячій кімнаті багато хто використовує два килимових вироби: маленький килимок біля ліжка і середній – в ігровому місці. Килими м’які, теплі і не алергенні – дітям на них завжди приємно.

kovry-iz-shersti-v-detskoj

Мінуси вовняних килимів, яких уже немає

Ворс вовняного килима добре вбирає рідину, що сприяє появі прикрих плям, наприклад, від пролитої кави. У приміщеннях з підвищеною вологістю килим може зіпсувати цвіль, натуральна шерсть так само може залучити непрохану моль.

Але ці мінуси вже в минулому. Не варто боятися подібних неприємностей: сучасні килими обов’язково обробляються різними засобами, щоб уникнути всіх цих напастей. Так що спокійно купуйте вовняний килим, який вам сподобався.

Можливо, вас збентежить ціна обраного шедевра, але, повірте, ці килими коштують зазначених грошей, адже в їх виробництві, в основному, застосовується ручна праця. А це означає, що у вашому будинку, а може і в офісі, буде висіти або лежати на підлозі добротний, гарний, м’який і чудовий вовняний ексклюзив!