Як підібрати підставку для квітів під інтер’єр

gl2

 

Використання кімнатних рослин в інтер’єрі прикрашає приміщення, створює комфортну атмосферу і додає свіжості. Рівномірно розподілити рослини, заощадити простір і оформити композиції допомагають підставки для квітів. Через різноманіття форм, розмірів і матеріалів виникає проблема вибору відповідної моделі для наявного або планованого інтер’єру. Розглянемо різновиди виробів і відповідність кожного типу певним стилям оформлення.

 

Різновиди по способам і матеріалами виготовлення

Ковані підставки

14-3 11-3 21-3

Справжній простір для майстрів кування. Витіюваті візерунки, переплетення, химерні фігурки в поєднанні з плавними контурами і відсутністю гострих кутів, роблять конструкції для квітів неповторними і благородними творами мистецтва.

 

Цей тип підставок представлений у всіх конструктивних виконаннях, характерний для використання в класичних варіантах оформлення. Надійність і монолітність кованої підставки асоціюється саме з класикою, яка теж «на століття».

 

В інших стилях можуть застосовуватися епізодично, в якості окремого предмета уваги, але при цьому повинні поєднуватися з візерунками на стінах, підлозі або з формами меблів, інакше будуть виглядати занадто по-чудернацьки і недоречно.

 

Дерев’яні підставки

4-3 gl 19-3

Натуральне дерево – подвійно добре, але з урахуванням дорогої продукції з деревини варто звернути увагу на МДФ. Це штучно виготовлений на основі деревини матеріал. Екологічно чистий і безпечний, за зовнішніми ознаками не відрізняється від натурального дерева.

 

Квіткові підставки з МДФ поєднуються з будь-яким видом дизайну, починаючи з класики і закінчуючи поп-артом. У жодному інтер’єрі вони не будуть чужорідними і сторонніми предметами. Масове застосування дерев’яної текстури характерно для натуральних стилів – еко, кантрі, прованс і інших, де цінуються природний зовнішній вигляд і природна колірна гамма.

 

Підставки з цього матеріалу найбільш наближені до природи, але їх використання на вулиці неприпустимо – слід остерігатися попадання вологи, відсирівання і подальшого руйнування конструкції.

 

Вироби з металу

10-1 7-4

Найпопулярніший, надійний і універсальний матеріал. Славиться показниками міцності і різноманіттям виконань за формою і розмірами. Асортимент відтінків сучасних покриттів спрощує вибір кольорової гами, при великій необхідності металеві конструкції можна просто перефарбувати в тон оформлення кімнати.

 

Металеві підставки під квіти будуть доречні в міській квартирі, заміському будинку і на вулиці. Художні композиції з металу прикрашають будь-яку обстановку. Залежно від конструктивного виконання вони можуть бути ультрасучасними і старовинними, європейськими та азіатськими, підвісними і підлоговими. Стійка з рослинами без перешкод вписується в класичну обстановку, більш суворі відповідають модерну і стімпанку, вигадливо-недбалі – кантрі, паралельно-перпендикулярні представлять хай-тек в кращому вигляді.

 

Різновиди за конструктивними особливостями і розташуванню

 

Підлогові підставки для квітів

18-3 16-2

Підлогові моделі – відмінний вибір для компактного розміщення оригінально оформлених композицій або окремої установки великих рослин. Різноманіття конструктивних і колірних рішень дозволить підібрати підлогову стійку під квіти для будь-якого виду інтер’єру, від класики до хай-тека.

 

Багатоярусні виконання дозволяють створити міні-оранжерею і розташувати в одному місці різних представників флори. Єдиними обмеженнями стають сумісність «сусідів» і наявність необхідного простору. На верхніх поверхах розміщують кучеряві і світлолюбні рослини, на нижніх – невибагливі.

 

Для великих видів передбачені індивідуальні квіткарки з гніздами для великих горщиків. Моделі з колесами спрощують переміщення великогабаритних і важких квітів.

 

Високі підставки

image description

image description

22-2 15-3

Різновид підлогових конструкцій, багаторівневі моделі для установки декількох горщиків. Для еко-стилю характерні стійки з цільного стовбура дерева або звивистій корчі. Кантрі і прованс вітають плетені моделі, класика – чорні ковані, сучасні стилі – легкі і тонкі металеві стійки.

 

Квіткові підставки на підвіконня

8-4 9-4 5-4

Підвіконня – найпоширеніше місце розміщення квіткових горщиків. Установка рослин безпосередньо на площину підвіконня захаращує простір і виглядає дуже прозаїчно.

 

Барвистому і гармонійному розміщенню рослин сприяє використання невеликих декоративних стійок з витіюватими рослинними візерунками. Їх застосування виправдане в разі оформлення кімнати в стилі еко або прованс. Для першого випадку ідеальний варіант – конструкція з натурального дерева, для другого – біле коване виконання.

 

Вуличні підставки для квітів

20-3 12-3 35

Екстер’єр (зовнішнє оздоблення будинку і прилеглої території) не менш важливий для створення затишної і привабливою атмосфери. Чільну роль в оформленні прибудинкової простору в літню пору року грають квіти.

 

Досягти краси їх візуального сприйняття і гармонійності розташування допомагають садові і вуличні етажерки і кашпо. Їх використання особливо характерно для кантрі-стилю екстер’єру, яким підходять ковані та дерев’яні моделі під старовину. Для класики – ковані чорні виконання строгих форм. Авангардний стиль вітає мобільні вазони і полички для масивних рослин у великих горщиках, хаотично розставлені по веранді і ганку.

 

Фото оригінальних підставок під квіти

38 25-3 17-2 29-2 31-2 32-1