Чи можна бити дитину за капризи?

Чи можна бити дитину за капризи?

Батьки стикаються з багатьма проблемами в процесі виховання своїх чад. Однією з причин проблем може стати те, що батьки не пояснюють дитині, чому не можна робити те чи це. Їм набагато простіше сказати дитині «Не можна!». Однак дитині, щоб виконати вказівку мами чи тата потрібно добре зрозуміти його, тобто вислухати докладне пояснення заборони або наказу. В іншому випадку дитина може просто проігнорувати наказ батьків.

Про що говорять фахівці

Психологи вважають, що проблеми у вихованні дітей з кожним роком лише зростають. Причин тому може бути декілька. Однією з них можна назвати те, що діти трохи відрізняються від своїх мам і тат в дитинстві. Сучасні діти багато часу проводять одні, сидячи за комп’ютерами. Комп’ютерні ігри та Інтернет нерідко виховують в дітях почуття жорстокості, так як малюки просто намагаються копіювати поведінку своїх персонажів улюблених ігор.

Гіперопіка також може негативно позначитися на дитині. Батьки, які надмірно опікають малюка, не дають йому можливості проявити самостійність і брати на себе відповідальність за свої вчинки. Діти в таких сім’ях ростуть невпевненими, вони рідко можуть проявити себе і прийняти рішення.

Ще однією причиною можна також назвати і самих батьків. Психологи впевнені в тому, що сучасні мами і тата занадто багато дозволяють своїм нащадкам, балуючи їх з приводу і без. Ось і стає малюк занадто вибагливим і вередливим. А звідси з’являються капризи, якими незадоволені батьки.

Чи можна бити дитину за капризи?

Поведінка батьків при капризах

Як варто поводитися батькам, коли дитина не слухається і вередує? Ні в якому разі не можна бити дитину. У вихованні не повинно бути жодного прояву насильства: не можна бити малюка ременем або бити рукою по сідницях. Психологи стверджують, що навіть крики і постійне перебування дитини в кутку негативно позначається на психіці і формуванні характеру малюка. Проте кожен день батьки прикладають руки до своїх дітей і дозволяють собі в пориві гніву вдарити дитину. Фізичне насильство над дитиною – це лише прояв слабкості. Будь-який батько, який вважає себе хорошим або прагне бути таким, повинен знаходити способи пояснити малюкові його неправильну поведінку і причини, чому він повинен послухати батьків.

Діти повинні проявляти повагу до своїх батьків, а не боятися їх. А от батькам варто розуміти, що вони повинні любити своїх малюків. Караючи дитину побоями, батьки не тільки заподіюють шкоду його фізичному здоров’ю, але й «ламають» психіку дитини і його уявлення про сім’ю.

Чи можна бити дитину за капризи?

Правильне виховання

Хороше і правильне виховання – це ціле мистецтво. І починається воно з того самого дня, коли чоловік і жінка дізнаються про те, що скоро стануть батьками. У цей час вони починають усвідомлювати свою відповідальність. Жінка повинна дбайливо ставитися до собі і малюкові, який знаходиться у неї в животі. Ще не народжений малюк відчуває любов матері і прояв любові і турботи свого тата.

Безсумнівно, покарання необхідно в деяких випадках. Тим не менше, воно має бути справедливим. І ні в якому разі покаранням не повинно бути фізичне насильство. Батькам варто також стежити і за своїм поводженням, яке також не завжди буває правильним по відношенню до дітей. Батьки повинні вміти визнавати свої помилки і не соромитися просити вибачення у малюків. Тоді стосунки в сім’ї будуть міцніше і довірчими.

І останнє, що варто запам’ятати батькам: поведінка дитини є результатом виховання. Тому винними в примхах малюка можуть бути лише батьки. Не варто карати за свої помилки дітей.