Чи варто купувати Playstation 4 дитині?

ps4-hrdware-large18

 

У дитини скоро день народження, і Ви вирішили піднести йому ігрову приставку PlayStation 4 в якості подарунка? Не робіть цього ні в якому разі! Ця покупка висмокче в довгостроковій перспективі більше грошей, ніж Ваш автомобіль.

Сама приставка коштує відносно недорого (у порівнянні з хорошим ігровим комп’ютером), зроблена якісно, ігри чудово оптимізовані під “залізо” приставки і йдуть плавно, без “гальм”. Але відразу потрібно сказати, що без ігор від даної приставки користі менше, ніж від табуретки. Не ведіться на відносно низьку ціну приставки – це приманка.

 

Підписка

 

Коли я вперше підключив приставку, мене чекав сюрприз! Відразу була запропонована пробна 14-денна підписка на сервіс playstation plus. Ви сильно здивуєтесь, коли після зазначеного терміну підписка автоматично триватиме, а з карти списується оплата (будьте обережні, не вводьте дані карти, поки не звикнете). Підписка коштує невиправдано дорого, більше 200 грн в місяць. Що обіцяють за цю немаленьку суму?

Безкоштовні гри кожен місяць. Минуло 3 роки з тих пір, як у мене з’явилася ця приставка. Я регулярно продовжував підписку, і можу стверджувати, що цікаві ігри, в які хотілося б грати, не надали жодного разу! Всі ігри, що були мені цікаві, довелося купувати за високими цінами, вибору не було. 1-2 рази на рік надавали відносно непогані ігри, але грати в них так само не було бажання. Зазвичай дають найпростіші гри, заради яких точно не станеш купувати приставку за такі гроші.

Мережева гра. Чому я повинен був платити за мережевий режим? Я заплатив гроші за гру, а мережевий режим без підписки недоступний. Вам доведеться платити гроші за мережевий режим (тому як гри за передплатою будуть дитині не цікаві, а мережевий режим необхідний для гри з друзями).

 

Де брати безкоштовні гри на Playstation 4?

 

Отже, де ж я беру безкоштовні гри на Playstation 4? Ніде! Ігри доведеться купувати в комп’ютерному магазині на диску, або онлайн в playstation network прямо з приставки, оплачуючи їх банківською картою. Всі ці ігри виходять практично одночасно і на персональний комп’ютер, але чомусь стоять в 10 разів дешевше. Чому я, купивши цю пластмасову коробку, повинен платити за ігри в 10 разів більше? Зрозуміло, є і безкоштовні ігри, але не заради них Ви витратили гроші на приставку – вони не цікаві і прості, як валянок!

Розробники лінуються, і збивають стан на перезапуск успішних ігор минулого десятиліття! Це гарна ідея, коли гру покращують. Але частіше її просто портують в незмінному вигляді, і продають по 300 гривень. Відмінна ідея, яка приносить розробникам мільйони. Ці ігри Ваша дитина може купити, не подумавши, але грати в них не буде, а гроші вже не повернуть.

Якщо гра нова, вона може коштувати і 2000, і 3000 гривень. Незважаючи на кінську ціну ігор, вони короткі і Ваша дитина швидко пройде її за 2-3 вечора! А потім зайнятися в грі буде нічим (це все одно, що прочитати книгу). Він стане просити нові ігри, які стоять, як ваша зарплата за тиждень. А як ви себе будете почувати, коли дізнаєтеся, що через рік ця гра на черговий розпродаж коштує 700?

 

Внутрішньоігрові покупки

ps4-slim-500gb-white-for-honor

Незважаючи на ціну безглуздої підписки, невиправдано завищені ціни на ігри, розробники мають нахабство підштовхувати Вашу дитину до внутрішньоігрових покупок, щоб мати якусь перевагу перед друзями в мережевому режимі. Без них йому буде грати важко і не цікаво. У дитини буде стрес, тому що його нові друзі вже купили віртуальні прибамбаси, і домінують над ним!

 

Аксесуари, модифікації і старіння

 

Окремо варто сказати про гарнітуру з одним вухом, що йде в комплекті. Викиньте її відразу! Від неї через 15 хвилин в прямому сенсі відвалюється вухо! Це просто якесь знущання з боку Sony! Краще віддайте дитині гартітуру від телефону – там хоча б 2 навушника, а не 1.

Через 2 роки дитина буде просити новий джойстик. Це буде не його вина, просто через 2 роки він зноситься, будуть вивалюватися або погано знаходитесь у скрутному становищі кнопки, дитина буде психувати, що він зазнав поразки в грі з цієї причини. Вам доведеться викласти 2000 гривен на новий джойстик.

У 2016 році “вилупилися” окуляри віртуальної реальності Sony VR. Працюють вони винятково з Playstation 4, а вартує аксесуар дорожче самої приставки. Для цих окулярів потрібно так само купувати гри за кінським цінами. Але ігор випустили мало (можна на пальцях перерахувати), і рік потому “технологію” закинули. Приставка виявилася недостатньо продуктивною, а сам аксесуар не користувався великим попитом через малу користь і невиправдану ціну.

Playstation 4 вже отримала оновлення, вийшли версії Pro і Slim. Вони нічого не дають на практиці (особливо якщо у вас не стоїть у вітальні дорогий 4К телевізор), але помітно дорожче. Пройде ще трохи часу, і вийде Playstation 5. Сподіваюся, Playstation 5 буде володіти достатньою продуктивністю, а недоліків у вигляді обов’язково-примусової передплати не буде.

Підсумки

 

Припустимо, Ви будете купувати своїй дитині раз в 3 місяці по 1 грі (за середньою ціною 1000 гривень), продовжувати передплату (близько 2000 гривень на рік), виділяти гроші на внутрішньоігрові покупки (близько 1000 на рік). Навіть при такому скромному оснащенні, за рік виходить повна вартість приставки! І ви будете її оплачувати щороку в такому режимі.

Будьте готові, що одного разу вийде Playstation 5, всі колишні витрати стануть безглуздими, тому що playstation 4 стане нікому не потрібна (Ви її навіть продати не зможете). Дитина буде просити нову приставку, і все по-новому: ігри, передплати, внутрішньоігрові покупки, 3д окуляри. Краще не поспішайте, підкопіть гроші і купіть дитині хороший ігровий комп’ютер! Це краще як в плані якості графіки і можливостей, так і в плані демократичних цін на ігри (а якщо дитина кмітлива, то зможе грати в них безкоштовно), відсутність підписок.