Ексфоліація обличчя і тіла

гл-2

Ексфоліація – це відлущування відмерлих клітин шкіри на обличчі і тілі. Звична назва – пілінг. Завдяки цій процедурі шкіра звільняється від верхнього ороговілого шару, даючи дорогу молодим клітинам піднятися назовні. Для підтримки молодості шкіри необхідно проводити ексфоліацію не рідше 1-2 разів на тиждень. Тільки в цьому випадку можна отримати пружну, еластичну, бархатисту шкіру, яка сяє зсередини і молодо виглядає. Розповімо про всі особливості і види ексфоліації.

Ексфоліація шкіри обличчя: види

За типом впливу виділяють кілька видів пілінгів: механічний, фізичний та хімічний. Суть зводиться до одного – поліпшення зовнішнього вигляду шкіри за допомогою видалення відмерлих клітин.

Механічна ексфоліація робиться за допомогою скрабів, які продаються у магазинах або готуються в домашніх умовах. У косметичних салонах механічний пілінг роблять за допомогою спеціальної техніки – броссаж. Шкіра обробляється спеціальними щітками і губками, знімаючи ороговілі частинки, покращуючи мікроцеркуляцію крові і обмін речовин. Броссаж в домашніх умовах здійснюється з допомогою щітки для обличчя, такий як Clearskіn. Ще один різновид механічного пілінгу – гоммаж. Видалення мертвих клітин відбувається за допомогою фруктових кислот.

Фізична ексфоліація здійснюється тільки косметологами. Вони застосовують лазер, ультразвук і кріопілінг.

Лазерний пілінг може бути поверхневим, середнім і глибоким. Промінь проникає в клітини епідермісу і видаляє старі, стимулюючи оновлення шкіри. Ультразвуковий пілінг проводиться у вигляді масажу, який сприяє видаленню ороговілого шару епідермісу, а також стимулює вироблення колагену і еластину. При кріопілінгу використовується азот чи сухий лід. Низька температура сприяє регенерації клітин шкіри, очищенню шкірних покривів і відмиранню старих клітин.

Хімічна ексфоліація здійснюється за допомогою різних кислот і хімічних сумішей. Така процедура проводиться в косметологічному кабінеті, в домашніх умовах краще не експериментувати. Мета хімічного пілінгу – видалити омертвілі частинки шкіри, стимулювати появу нових клітин.

Bath salt

Ексфоліація шкіри тіла: види

У зв’язку з тим, що площа шкіри обличчя набагато менше всього тіла, то пілінг тіла буде відрізнятися. Цьому є кілька причин: висока ціна, займає багато часу, незручність у застосуванні.

Скраби

Мабуть, єдине, що підходить і для особи і для тіла – це скраб. Це найпоширеніший продукт для догляду за тілом, який зустрічається на полицях магазинів. Скраби бувають синтетичні і натуральні. У ролі абразивних частинок можуть виступати: подрібнені кавові зерна, кокос, цукор, сіль, горіхова шкаралупа та інші натуральні продукти, а для синтетичних скрабів: мікрокристали алюмінію, полімерні кульки.

Суха чистка шкіри

Для сухого пілінгу використовують м’яку щітку з натуральною щетиною. Пілінг проводиться на суху шкіру в домашніх умовах. Для процедури підійде звичайна щітка для душу або суха мочалка з жорстким покриттям. Омертвілий шар шкіри легко відлущується. Після такого пілінгу тіло стає оксамитовим і гладким на дотик.

Пілінг в салоні

Салони краси пропонують своїм клієнтам ексфоліацію в SPA-програми, яка зазвичай включає три етапи: пілінг тіла, маска або обгортання, масаж. В якості основи для ексфоліації найчастіше використовують морську сіль, вулканічну породу, цукор, кокосову стружку, подрібнену каву. Під час процедури клієнт зазнає релаксацію, відпочиває морально і фізично.

Комплексна процедура дуже хороша для омолодження тіла. Оздоровчий SPA-комплекс збагачує шкіру корисними вітамінами, мінералами, мікроелементами, активізує обмінні процеси в клітинах і робить шкіру гладенькою, свіжою та доглянутою.

Рекомендації

Ексфоліація сушить шкіру. Після домашньої процедури використовуйте зволожуючі косметичні засоби: молочко, масло, крем або інше звичний засіб. Для жирної шкіри робіть домашній пілінг не рідше двох разів на тиждень, для сухої шкіри досить однієї процедури.