Інфрачервоний ліфтинг – безболісна підтяжка, стійкий ефект

infrakrasnyj-lifting-lica

 

Пройшли ті часи, коли жінки намагалися зберегти свою привабливість за допомогою хитромудрих і часто непотрібних рецептів з екзотичними інгредієнтами. На зміну ваннам і маскам з меду, молока і оливкового масла прийшли наукові знання в галузі фізики, хімії та біології. Сучасний кабінет косметолога оснащений безліччю приладів, які творять чудеса, повертаючи молодість і красу. Ми розповімо про інфрачервоний ліфтинг – безопераційну підтяжку шкіри.

 

Суть методу

 

 

Інфрачервоне випромінювання (ІВ) – це невидима частина спектру, що по довжині хвилі збігається з випромінюванням людського тіла. Так що, ці промені для нас «свої, рідні». Мають багато корисних властивостей для організму: протизапальну, імуностимулюючу, що поліпшує мікроциркуляцію і регенерацію.

 

Інфрачервоний ліфтинг застосовує парниковий ефект, яким володіє це фізичне явище. ІВ випромінювання, на відміну від ультрафіолетового, проникає на глибину 3-7 міліметрів, що дозволяє використовувати його в глибоких шарах шкіри, як раз там, де знаходяться волокна колагену.

 

У косметології є кілька типів лазерних апаратів, які здатні генерувати хвилі даного діапазону. Найвідоміші і перевірені їх них:

 

 • Titan компанії Cutera;
 • LuxDeepIR і MaxIR компанії Palomar.

 

Як діє інфрачервоне випромінювання?

 

Природний процес старіння характеризується, в тому числі зниженням синтезу колагенових волокон. Починаючи з 25 років наші тканини отримують менше цієї речовини приблизно на 1% на рік. Тому до 40-50 років їх дефіцит стає в прямому сенсі слова «видимим». Шкіра втрачає еластичність, провисає на окремих ділянках. З’являється друге підборіддя, опускаються куточки рота, деформується овал обличчя.

 

Інфрачервоні промені «працюють» відразу по декількох напрямках:

 

 • коагулюють тканини (колагенові волокна коротшають, що моментально призводить до підтяжки);
 • стимулюють клітини, що відповідають за синтез колагену;
 • покращують кровопостачання, що полегшує виведення шлаків;
 • «прибирають» незв’язану воду з клітин, зменшуючи набряклість тканин;
 • стимулюють активність ферментів і естрогенів, які часто називають «гормонами краси»;
 • підвищують працездатність клітин місцевого імунітету, які активніше видаляють з організму все чужорідне, включаючи мікро рубці і пігментні плями;
 • знищують багато мікроорганізмів, які викликають прояви вугрової висипки і фурункульозу.

Недарма, цілющі властивості ІВ випромінювання застосовували в медицині ще з часів Гіппократа для лікування багатьох захворювань. Сучасна косметологія навчилася прицільно доставляти цю енергію в проблемні ділянки шкіри (з допомогою лазера).

 

Які ефекти можна отримати

 

Інфрачервоний ліфтинг обличчя застосовують для вирішення безлічі косметичних проблем. Перелічимо основні:

 

 1. Корекція овалу обличчя: йдуть обвислі вилиці і друге підборіддя.
 2. Розпрямлення носогубних складок і інших більш дрібних зморшок.
 3. Повне зникнення мішків під очима.
 4. Поліпшення кольору обличчя – зникають блідість, жовтизна, пігментні плями.
 5. Повністю йдуть одутлість і набряки.
 6. Нормалізується функція сальних залоз: проходять вугри, закриваються розширені пори.

 

Фото «до» і «після» процедури інфрачервоного ліфтингу

Фото «до» і «після» процедури інфрачервоного ліфтингу

 

Дія процедури не обмежується миттєвими зовнішніми змінами. Випромінювання стимулює відновну здатність шкіри, яка з віком поступово втрачається. Це сприятливо впливає на здоров’я всього організму.

 

Переваги методу

 

Чим більше поширюється інфрачервоний ліфтинг в косметичній середовищі, тим швидше змінюються стереотипи жінок про пластичну хірургію. Якщо раніше будь-яка корекція зовнішності поєднувалася з болем і багатьма неприємними відчуттями, то зараз все докорінно змінилося.

 

Які позитивні сторони має дана процедура:

 

 • безболісність (людина відчуває тільки слабке тепло);
 • неінвазивна (немає крові, швів, післяопераційного набряку та інших місцевих ускладнень);
 • моментальне омолодження (не треба чекати тиждень для того, щоб «краса стала помітною»);
 • тривалий ефект (за рахунок активації внутрішніх механізмів регенерації);
 • більш природні зміни зовнішності в порівнянні з традиційною пластичною операцією;
 • досягнення видимого результату вже після одного сеансу (можна повторити процедуру ще раз через кілька тижнів);
 • можливість використовувати ліфтинг круглий рік, тому що поверхня шкіри залишається не порушеною.

Сучасна лазерна апаратура дозволяє підібрати оптимальний режим впливу для кожної жінки.

 

Як проходить процедура

 

Процедура займає не більше 30 хвилин. Пацієнтка зручно вкладається на кушетку, з обличчя видаляється вся косметика. Обов’язково використовувати спеціальні захисні окуляри.

 

Лікар починає впливати на шкіру за допомогою спеціальної насадки. Періоди нагрівання поєднуються з періодами охолодження. Тепловий вплив на шкіру збільшується поступово в кілька підходів.

 

Після процедури шкіру протирають стерильною серветкою і обробляють зволожуючим кремом. Жінка відразу може повертатися до повсякденного життя.

 

Використовувана апаратура

 

На ринку косметичної техніки присутні кілька фірм, що випускають системи для ІВ ліфтингу. Найбільшою довірою користуються Cutera (Titan) і Palomar. Вони давно випускають лазерне обладнання та відрізняються високою якістю і надійністю.

apparaty-dlya-infrakrasnogo-liftinga

Але є кілька принципових відмінностей, які потрібно знати перед відвідуванням косметичного салону і вибору апаратури:

 

 1. Апарати Titan випромінюють суцільний потік випромінювання, Palomar – фракційний, у вигляді сітки (ефективність такого мозаїчного впливу при цьому не зменшується).
 2. При суцільному впливі глибину обмежують максимально на 5 мм, інакше можливий опік окістя. При сітчастому безпечною вважається глибина в 7 мм.

Суцільне випромінювання менш переважно, так як в глибоких шарах шкіри формується рубець, що знижує її здатність до загоєнню.

 

Вартість процедури залежить від виду апарату і специфіки косметичного салону. Варіює в межах 8-24 тисяч гривен за сеанс.

 

Негативні сторони

 

Ідеальних методів впливу на організм не існує. Всі плюси інфрачервоного ліфтингу при певних умовах стають несприятливими для шкіри і організму в цілому.

 

Прогрівання окремих ділянок тіла при різних захворюваннях може провокувати розвиток патологічного процесу (про протипоказання ми скажемо трохи пізніше).

 

Формування суцільного рубця хоч і підтягує шкіру, але зменшує деякі інші функції. Так, при необхідності хірургічної операції або після травми, така тканина може погано гоїтися і зростатися.

 

Основа описуваного нами методу – тепловий вплив на організм. У медицині є цілий список станів, при якому тепло стає справжнім «вбивцею», приводячи до непоправних наслідків для здоров’я.

 

Протипоказання:

 

 1. Вагітність.
 2. Пухлинні захворювання (як злоякісні, так і доброякісні).
 3. Аутоімунні хвороби (склеродермія, ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак).
 4. Важкі захворювання серця і судин (інфаркт міокарда, гіпертонія).
 5. Інфекційний процес (грип, ГРВІ, пневмонія та інші).
 6. Силіконові імпланти в зоні впливу.
 7. Запальні захворювання шкіри в стадії загострення.

Перш ніж проводити сеанс, лікар-косметолог повинен детально розпитати пацієнта про його стан здоров’я для своєчасного виявлення цих протипоказань. Інакше, прагнення до краси може привести людину на лікарняне ліжко або в реанімацію.

 

Ми постаралися об’єктивно описати процедуру інфрачервоного ліфтингу обличчя. Вона, безперечно, має цілий ряд переваг перед іншими методами корекції. Але в ейфорію впадати не варто. Перш, ніж спробувати її на своєму обличчі, потрібно отримати максимум інформації та консультацію кваліфікованих косметологів.