Медовий масаж обличчя в домашніх умовах: просто і ефективно

medovyj-massazh-lica

Медовий масаж обличчя — це процедура, яку нескладно провести в домашніх умовах, вона не потребує великих капіталовкладень, зате результат від неї може успішно конкурувати з дорогими салонними комплексами по догляду. Отже, в чому ж цінність меду для краси шкіри, і які дані про нього потрібно знати, вирішивши випробувати процедуру на собі?

Чим корисний мед

Про користь меду в якості джерела вітамінів, його потужні імуномодулюючих властивості сказано чимало. У косметології він також займає почесне місце серед натуральних природних інгредієнтів для краси шкіри.

Медовий масаж для обличчя вже після кількох сеансів здатний надати наступні благотворні впливи:

  • наситити шкіру необхідними корисними речовинами і вітамінами (до складу меду входять: амінокислоти, кальцій, антиоксиданти, магній, йод, вітамін B);
  • поліпшити кровообіг;
  • надати бактерицидний ефект;
  • виконати функцію скрабу: глибоко і дбайливо очистити пори обличчя, прибрати відмерлі клітини шкіри, відшліфувати її;
  • підвищити тонус шкіри, підтягти її за аналогією з дією ліфтінгових коштів;
  • позбавити від зморшок, особливо від неглибоких;
  • підлікувати невеликі ушкодження шкірного покриву.

Домогтися такого по-справжньому важливого і значного ефекту можна виключно при використанні натурального меду. Синтетичні аналоги, які все частіше можна зустріти на полицях супермаркетів, хоч і на смак дуже схожі з медом, але для косметичних процедур використовувати їх не можна.

Техніка проведення

Спочатку варто провести простий тест на наявність алергічної реакції на натуральний мед (це один з найбільш агресивних, небезпечних і сильних алергенів): на лікоть наноситься невелика кількість меду і залишається на 10 хвилин, а після цього залишки його акуратно витираються вологою серветкою або спонжем. На шкірі не повинно залишитися почервонінь, процедура не повинна супроводжуватися свербіжем або печінням. Якщо дані прояви були виявлені, від подальшого масажу варто відмовитися.

Класична схема косметичної процедури:

медовий масаж обличчя в домашніх умовах необхідно починати після повного видалення макіяжу і очищення шкіри від забруднень;
на обличчя тонким шаром за допомогою косметичної губки або подушечками пальців наноситься рідкий мед;
для покращення впливу імпровізовану маску залишають на шкірі на 10 хвилин;
найважливіший момент: ті ділянки, на яких мед вбрався, у подальших діях не потребують, там же, де шкіра не змогла увібрати в себе маску, буде проводитися масаж (в цих ділянках і підвладних їм частинах тіла є проблеми з зашлакованістю, тому мед і залишився на поверхні);
техніка медового масажу обличчя полягає в акуратному, несильному натисканні подушечками пальців на шкіру, а потім поступовому повільному їх звільненні. Не можна розтягувати шкіру, справляти на неї сильний фізичний вплив, здатний травмувати її. Час процедури — 15 хвилин;
після завершення масажу, дати шкірі відпочити кілька хвилин і змити залишки меду проточною водою.
Подібну процедуру можна проводити не частіше двох разів на тиждень. Щоб домогтися ще більш значних результатів, можна в мед додати кілька крапель натурального ефірного масла.

Користь масажу

medovyj-massazh-dlja-lica

Медовий масаж надає швидкий і відчутний результат: шкіра набуває здоровий і квітучий вид, підвищується її тонус, косметичні засоби лягають рівномірніше і тримаються довше. Але крім всього цього, за допомогою масажу можна також успішно вплинути й на роботу інших органів, так як на обличчі сконцентровані групи рецепторів, що відповідають за їх функціонування.

Фахівці в області оздоровчого масажу стверджують, що його проведення в області щік позитивно позначаються на роботі легких, лоба — на функціонуванні тонкого кишечника, підборіддя — на функціонування сечостатевої системи, носа — на роботі серця.

Протипоказання

medovyj-massazh-lica-1

Перед тим, як робити медовий масаж обличчя варто досконало вивчити протипоказання до даної процедури. Найбільш важливі фактори ризику наступні:

наявність алергічних реакцій на компоненти;
бронхіальна астма;
проблеми з функціонуванням ендокринної системи;
дерматит;
рани, виразки, опіки на шкірі;
наявність захворювань, пов’язаних зі згортанням крові.
Перед першим проведенням масажу варто проконсультуватися зі своїм лікарем і, по можливості, з косметологом. Використовуйте для процедур тільки якісний мед рідкої консистенції (зацукровані або густі субстанції можуть пошкодити верхній шар шкіри, подряпавши його). При виникненні будь-яких неприємних відчуттів під час сеансу, його потрібно негайно припинити і змити мед великою кількістю теплої чистої води.