Як правильно засмагати на сонці

2

Стати королевою пляжу і придбати гарний рівний загар – таке завдання ставлять багато дівчат перед собою на відпочинок. Але своєї мети досягають лише одиниці, решта — здобувають опік, і ховаються в тіні від сонця частину відпустки. Як правильно засмагати на сонці, щоб засмагнути, а не обгоріти? Розповімо секрети грамотного прийняття сонячних ванн.

Запобіжні заходи: кому не можна засмагати

У гонитві за красивим загаром не можна забувати про власне здоров’я. Сонце одночасно і шкідливо і корисно. Найбільшу небезпеку, яку таїть у собі ультрафіолет – це ризик захворювання на меланому (рак шкіри). Це дуже небезпечна і підступна хвороба. Лікується тільки на ранній стадії. Перш, ніж купатися в сонячних променях, необхідно зважити всі «за» і «проти».

З обережністю до засмаги слід підходити людям з дуже світлою, білою шкірою, тим, у кого багато родимок і веснянок на тілі і схильних до пігментації. У таких людей сонце може спровокувати появу новоутворень на шкірі.

Від загоряння на сонці слід утриматися тим, хто страждає на псоріаз, екзему, дерматит та інші шкірні захворювання. Засмага протипоказана тим, хто хворіє на цукровий діабет, у кого діагностували захворювання щитовидки, а також при інфекціях, проблемах з серцем та інших недугах.

UV protection

UV protection

Правила засмаги на сонці

1. Перед поїздкою на море підготуйте шкіру до агресивного ультрафіолету. Відвідайте кілька разів солярій, не менше п’яти разів з перервами в два три дні. За ці сеанси, тривалістю близько п’яти – семи хвилин, шкіра трохи потемніє, що зменшить ймовірність обгорання на пляжі.

2. Перед першим виходом на пляж скористайтеся скрабом для тіла. Необхідно очистити шкіру від ороговілих частинок, це допомагає зробити засмагу ідеально рівною. Альтернативою скрабу може стати сухий пілінг. Він проводиться на суху шкіру і не займає багато часу.

3. Головне правило засмаги на сонці – не знаходитися під палючими променями з 12 до 16 годин. У цей час сонце дуже агресивно, шанс отримати опік дуже великий.

4. Без сонцезахисного засобу на пляж виходити не варто. Навіть в рекомендовані для засмаги години потрібно використовувати захист від ультрафіолету. Засіб необхідно вибирати з SPF фактором у відповідності з типом шкіри і кліматом країни. Як визначити потрібний рівень захисту, розказано нижче.

5. Щоб отримати рівний загар потрібно рівномірно наносити сонцезахисний засіб. Просіть сторонньої допомоги у друзів або близьких, щоб намазати спину. Не забувайте про обличчя, воно теж потребує захисту від сонця. Наносити засіб потрібно по інструкції виробника, якщо рекомендацій немає, то наносите засіб щогодини.

4

6. У перші кілька днів засмагати не більше години в день. Не лежіть більше 15 хвилин на одній стороні, намагайтеся часто перевертатися. Починаючи з четвертого дня час під сонцем можна поступово збільшувати.

7. Засобом для засмаги можна користуватися, коли шкіра вже придбала шоколадний відтінок. У таких засобів низький рівень захисту, тому користуватися ним можна лише вранці і ввечері. Найефективніше використовувати масло для засмаги, проте масляна основа підходить тільки для сухого і нормального типу шкіри. Для шкіри з підвищеним виділенням себума використовувати масло не рекомендується, так як воно може спровокувати висипання. В цьому випадку для засмаги потрібно вибирати легку текстуру лосьйонів і кремів.

8. У гонитві за красивим загаром важливо не запустити процес фотостаріння шкіри, в результаті чого відбувається втрата пружності тургору і появі передчасних зморшок. Вибирайте засоби з антивіковим дією, які захищають шкіру від вільних радикалів, зволожують її і запускають процес підвищення пружності.

9. У воді засмага «липне» набагато швидше, це відбувається із-за здатності води відбивати сонце. Тому, перед тим, як піти в море або басейн, слід нанести на тіло сонцезахисний засіб з високим рівнем SPF.

Як визначити потрібний рівень SPF

5

Для світлої чутливої шкіри (у т. ч. дитяча шкіра)

Помірний клімат – фактор захисту 30
Жаркий клімат – фактор захисту 30-50
Дуже жаркий клімат – фактор захисту 50+

Для світлої шкіри

Помірний клімат – фактор захисту 15-20
Жаркий клімат – фактор захисту 20-30
Дуже жаркий клімат – фактор захисту 30-50

Для нормальної шкіри

Помірний клімат – фактор захисту 10-15
Жаркий клімат – фактор захисту 15-20
Дуже жаркий клімат – фактор захисту 20-30

Для смаглявої шкіри

Помірний клімат – фактор захисту 10
Жаркий клімат – фактор захисту 10-15
Дуже жаркий клімат – фактор захисту 15-20