Перетворення в Рапунцель: вітаміни для росту волосся

gl2

Шкіру голови і волосся людини переслідує безліч проблем: від посіченя – до повного облисіння. У патологічних процесах важлива не тільки спадковість, але також спосіб життя і дієта. Найбільше значення для нормалізації стану і подальшого прискорення роботи волосяних цибулин відіграють біологічно активні речовини. Розповімо, які потрібні вітаміни для росту волосся і шкіри голови, а коли достатньо тільки скорегувати харчування.

Роль вітамінів для волосся і шкіри голови

Харчування волосся проходить через волосяні цибулини, які живляться через кров’яне русло. Тому використання спеціалізованих шампунів і кремів не здатне дати довготривалий ефект, а гормональні засоби, навіть при поліпшенні показників зростання, не можуть створити ідеальних структур, кольорів та блиску. Для здорового і красивого волосся важливо вживання всіх вітамінів на рівні норми. Для збільшення швидкості відновлення необхідно з’ясування стан людини і подальше призначення вітамінізованої дієти, вітамінно-мінеральних комплексів і засобів для нормалізації жирності шкіри і/або приведення в порядок бактеріальної та грибкової флори, на яку теж впливають вітаміни.

Ситуація ускладнюється тим, що більша їх частина транспортується з током крові за допомогою білків-переносників, здатних зв’язувати обмежену кількість БАР. Тому важливо комплексне вживання вітамінів та мінералів, що дозволяє збільшити синтез транспортерів, структурних елементів і концентрацію необхідних речовин. Вони впливають як безпосередньо, так і опосередковано, але прямої пропорційності між збільшенням прийому і зростанням немає. Тому багаторазове перевищення норми не поліпшить результату, зате здатне привести до гіперактивності імунітету, пов’язаного з почервонінням і набряками ділянок шкірних покривів.

22

Які вітаміни прискорюють ріст волосся

Вітамін А за рахунок включення в склад ферментів та переносників необхідний для прискорення відновлення волосяних цибулин і швидкого синтезу білка кератину з правильною структурою. Без нього не проходить включення проліну в колаген, що позначиться на еластичності шкіри і утворення ензимів, важливих для захисту покривів від передчасної кератинізації, що виражається в сухості і ламкості волосся і лущенні лусочок. Через нормалізацію обміну речовин усуває себорею, пов’язану з алопецією.

Вітамін В5 важливий для росту волосся, мікроциркуляції крові і бере участь у синтезі пігментів. При його недоліку волосся швидше випадають, втрачають природний насичений колір, а потім сивіють. Пантотенова кислота бере участь у синтезі відразу 3-х найважливіших груп речовин: білків, жирів і вуглеводів. Через гормони вона нормалізує активність імунітету, як при його ослабленні, так і підвищеної реактивності.

Піридоксин разом з похідними важливий не тільки для нервової системи, але і для епітеліальної тканини. Він бере участь у синтезі та модифікації амінокислот, важливих для формування молодих клітин і створення компонентів волосся. При його нестачі волосся стають тьмяними, а їх зростання сповільнюється. Додатково він необхідний для виробництва гемоглобіну кістковим мозком. При анемії його необхідно приймати разом з кобаламінами.

Група кальциферолов (D) прямо впливає на прискорення ділення клітин, а через ферментативну активність – здатність волосяний кутикули витягуватися в довжину.

Токоферол (Е) як антиоксиданти захищають волосся і епітелій від шкідливої дії ультрафіолету і природного окислення з-за катаболічної активності організму. Додатково він виявляє імуномодулюючий ефект, зменшуючи внесок гіперактивних імунокомпетентних клітин у випадання волосся і постійно виникаюче подразнення. Він допомагає в перенесенні кисню в периферичні капіляри і включення селену у ферменти, що впливають на анаболізм. Для посилення антиоксидантного ефекту токоферол приймають разом з аскорбіновою кислотою. Вони відновлюють активність один одного, забезпечуючи тривалість дії.

Вітамін РР важливий для шкіри голови, він знижує активність запальних процесів. Він допоможе при дерматиті, себореї, недостатності живлення і недостатнього постачання кисню, які приводять до зайвої сухості.

Вітамін F потрібен для створення оболонок клітин (включаючи волосяні цибулини) та стероїдних гормонів, людина потребує в незамінних жирних кислотах.

33

Допоміжні вітаміни та мінерали

Інші вітаміноподібні речовини важливі менше, але при гіповітамінозі їх недолік позначиться на шкірі, як на дзеркалі обміну речовин. Для нормальної мікрофлори потрібно підтримувати норму вітаміну К.

Одних вітамінів для здоров’я волосся і шкіри голови недостатньо, тому важливо підтримувати норму споживання мікро – і ультрамікроелементів:

Залізо допомагає через включення в гемоглобін і регулювання кисневого обміну. Недолік Fe в п’ятірці причин передчасного облисіння у жінок. Його підвищене вживання особливо важливо при втраті крові і стресах. Для його засвоєння важливі вітаміни С і В.

Цинк потрібен для синтезу статевих гормонів, що регулюють швидкість розвитку покривних тканин і жирність шкіри.

Кальцій є важливим неорганічним елементом для додання міцності волосся. Додатково він бере участь у створенні електрохімічного градієнта, необхідного для підтримки роботи клітинних насосів.

Йод та магній — недостатнє насичення цими мінералами призводить до ламкості і сухості волосся.

Кремній і сірка необхідні для вироблення колагену.

10-5

Коли варто приймати вітамінний комплекс, а коли достатньо поліпшити

харчування

З-за підвищеної швидкості життя міст разом з низькою рухливістю багатьох професій складно підтримувати активність і правильну дієту. Ситуація додатково погіршується недоліком природних вітамінів у продуктах харчування за їх тривалого зберігання, рафінування, обробки кислотами і впливу підвищених температур. Ситуація покращується разом із збільшенням частки тваринної їжі, особливо печінки. Якщо Ви не вживаєте велику кількість вареного м’яса, фруктів та овочів у сирому вигляді, висока ймовірність появи гіповітамінозів. Компенсувати їх виходить тільки за рахунок прийому спеціальних препаратів, про призначення яких рекомендовано проконсультуватися з лікарями і дієтологами.

Як вибрати підходящий вітамінний комплекс

Вибирати препарат потрібно в залежності від браку компонентів. Із-за особливостей засвоєння іноді доводиться по черзі пробувати 2-3 фармзасоби. Не поспішайте їх змінювати за відсутності швидкого ефекту – для прояву може знадобитися більше 2-х тижнів. Вітаміни допомагають не тільки при ламкості волосся, але і при проблемах з нігтями та шкірою. До популярних засобів належать:

Біотин для волосся

biotin

До складу входять В7, поліфеноли і флавоноїди; Si і Ca в біодоступність формі. Він йде у таблетованій формі та в ампулах для внутрішньом’язового введення. Призначається при крихкості волокон, лущенні покривів і підвищеної жирності.

Вітрум Бьюті

vitrum

Таблетки містять бета-каротин, вітаміни Е, 1,2, 5, 6 і 12, фолієву кислоту, нікотинамід, кальцій, магній, залізо, цинк, марганець, йод, селен і допоміжні органічні речовини. Завдяки всеохоплюючому складу надає комплексний вплив.

Перфектил

perfektil

Містить В 1, 2, 5, 6, 9, 12, токоферол, біотин, нікотинамід, аскорбінову к-ту і мінерали. Основне призначення – відновлення при шкірних хворобах, але за рахунок складності він прискорює ріст волосся.

Пантовигар

pantovigar

Спеціалізований препарат, що містить крім вітамінів кератин і цистин, що надають пряму дію. Він також розрахований на поліпшення засвоєння в кишечнику.

Ревалід

revalid

Включає вітаміни групи В, Е і А, стерол, лецитин, метіонін, цистин і екстракти дріжджів, пшениці і проса. Позитивно впливає при хворобах сполучної тканини і похідних епітелію зокрема.