Старіння волосся

1342425351_starenie-volos

До 25 років багатьом дівчатам здається, що до старості ще далеко. Насправді волосся, шкіра і нігті з кожним роком старіють, і чим старше ми стаємо, тим більше це стає помітно. Деякі вважають необов’язково приділяти час догляду за волоссям, думаючи, що вони завжди будуть в однаковому стані. Ця думка помилкова, старіючи, у людини змінюється кожна частинка тіла і волосяний покрив в тому числі. Процес старіння волосся проявляється у вигляді ламкості, сивини, зневоднення і сухості всіх волосинок. Але, дотримуючи правильний догляд, дієту та інші фактори, можна запобігти цей процес.

Вчені постійно шукають засоби, що допомагають вирішити питання про запобігання старіння волосся. В даний час на ринку косметики існують різні ліки від сивини, щадні барвники, «омолоджуючі» стрижки та інше. Косметологи шукають компоненти, що уповільнюють старіння волосся, ефективність яких можна перевірити тільки з часом.

Причини старіння волосся

До головної причини відноситься, природно, вік. У минулому поколінні у людей волосся старіли раніше, про це можна дізнатися, подивившись на фотографії бабусь. Треба врахувати, що вони не користувалися шампунем або бальзамом, а просто господарським милом, полоскали волосся відварами трав та іншими засобами для зміцнення волосся.

Старіння волосся ділиться на кілька видів:

Зовнішнє старіння. На нього впливає екологія і спосіб життя людини.

Внутрішнє старіння (пов’язано з генетикою).

Раніше вчені думали, що на процес старіння волосся впливають гормональні перебудови в період старіння, але в даний час вони поміняли свою точку зору. Ученими з’ясовано, що будь-яка волосинка живе не більше семи років, а з кожної фолікули протягом усього життя виростає близько 30 волосинок. Виходить, що з часом всі фолікули вичерпують запас резервів і з роками у нас стає менше волосся особливо після 40 років – волосся сивіє, стоншуються і випадають. Найбільше жінки переживають за свої волосся в період клімаксу, коли відбуваються зміни гормонального фону і уповільнення їх зростання.

Неправильне харчування

Дуже багато залежить від нашого харчування – це не тільки стан внутрішніх органів, а ще і нігтів, зубів і волосся. У зв’язку з цим люди часто намагаються правильно харчуватися.

Найбільш згубним для волосся виступає цукор. Він не тільки впливає на передчасне старіння волосся, але і на шкіру і фігуру. Надходить цукор в організм і порушує протеїновий метаболізм, з якого кожна волосинка складається на 90%. Не менш шкідливими є фастфуд і газовані напої.

Крім цього, до старіння і поганого стану волосся відносяться: поганий сон, стреси, екологія, ненормований робочий графік і ін.

Запобігаємо старінню волосся

Якщо ви ставитеся до того віку, в якому треба посилено піклуватися про своєму зовнішньому вигляді і вас хвилює питання про запобігання старіння волосся, то намагайтеся дотримуватися необхідної дієти. Після чого ви помітите як легше стає організму, а ваші волосся будуть ще довго не старіти.

Для сильного, міцного волосся в своєму раціоні, слід вживати:

– їжу, що містить залізо;

– нежирне м’ясо;

– сочевицю, що містить величезну кількість протеїну, необхідного для відновлення структури волосся;

– суміш з авокадо і банана (через місяць вже помітний результат);

– продукти, що містять омега-3-6-9, що забезпечують гладкість і блиск волоссю.

Крім перерахованих вище продуктів важливим є вживання вітамінних комплексів, перед прийняттям яких слід проконсультуватися з лікарем, щоб не погіршити ситуацію. Потрібно приймати спеціальні вітаміни для волосся, що містять біотин (B3 і H), вітамін В5.

Косметичні засоби при старінні волосся

Не всякі засоби допомагають запобігти старінню волосся. Деякі шампуні, призначені для нормального волосся, нездатні задовольнити харчуванням пошкоджене волосся. В результаті ви позбудетеся від роздратування і лупи, але прискорите старіння. Із-за цього треба мати в своєму арсеналі шампунь проти старіння. Щоб уникнути сухості волосся за двадцять хвилин до купання слід нанести сироватку (на силіконовій основі), яка запобігає потраплянню в структуру волосся компонентів, призначених для шкіри голови.