Де і як правильно зберігати косметику

10

Завжди хочеться продовжити життя улюбленої косметики, щоб її омолоджуючий ефект і естетичні якості залишалися незмінними. Неправильне зберігання косметики може призвести до зміни складу, що призводить до подразнення шкіри або до втрати кольору і яскравості косметичних засобів. Де і як правильно зберігати косметику? Розповімо про поширені помилки, які знижують термін придатності і призводять до швидкого псування косметичного продукту.

Типові помилки, що перетворилися в стереотип

Найбільш часті і грубі порушення норми пов’язані з неуважністю до деталей. Іноді дівчата складають усі види косметики у купу і зберігають в одному місці, яким виявляється шафа в передпокої і на кухні або полка ванної кімнати. В таких випадках не враховуються елементарні вимоги хімічних речовин до постійності температури і вологості, важливі для чутливих кремів, лаків і туші. Особливо небезпечна в цьому плані ванна. У ній часто відбувається нагрів засобів з-за яскравих ламп і гарячої пари, а через нещільне закривання коробочок і тюбиків в них потрапляє волога і потенційно патогенні мікроорганізми. У підсумку речовини починають окислюватися і розпадатися, а засіб розшаровується на тверду і рідку фазу. Замість бажаного продовження життя косметики Ви отримаєте тільки збитки.

Зміна консистенції також загрожує і при зберіганні в непризначеному для цього холодильнику (температурна норма для більшості засобів дорівнює 12С) або при перенесенні косметики в холодну пору року в неспеціалізованих сумках. Особливо чутливі до змін температури зразки натуральної косметики. Крім того, подібна халатність загрожує отруєнням дітей, якщо вони отримають доступ до небезпечних для внутрішнього вживання речовин.

2-13

Як і де правильно зберігати косметику й лаки для нігтів

Косметика вимагає дбайливого зберігання і акуратності у використанні. Перед нанесенням макіяжу або кремів завжди потрібно мити руки з милом, а після щільно закривати кришку. Вгорі стінок не можна допускати скупчення залишків косметики, інакше в них можуть розвинутися бактерії або гриби. Для вилучення вмісту використовуйте м’які косметичні шпателі – повністю очистити пальці неможливо. Кисті і аплікатори повинні проходити очищення мінімум раз в тиждень, а в ідеалі після кожного використання. Уважного ставлення вимагає туш, яка рідко зберігає початкові властивості довше 3 місяців після втрати герметичності. Допомогти може тільки спеціалізований холодильник для косметики, але не варто плутати його з звичайним охолоджувальним приладом.

3

Лаки слід зберігати в прохолодному, недоступному для прямого попадання сонячних променів місці. При цьому не можна допускати скупчення затверділих залишків у місцях тяжіння кришки. В іншому випадку вона буде недостатньо щільно закриватися. У результаті з-за контакту з повітрям лак швидше висохне, а легкі речовини розсіються. Слідкуйте за однорідністю складу і періодично струшуйте лак. Якщо згустки не пропадають, а колір не стає однорідним – краще купіть новий.

Вирішити проблеми упорядкування косметичних засобів, зручності зберігання, нестачі вільного простору і перенесення в прохолодну погоду допоможе валіза для косметики. В її конструкцію внесені спеціальні полички для крихких предметів і відсіки, захищені від попадання повітря і вологи або зміни температури.