Макіяж брів: як правильно зробити в домашніх умовах і яких помилок потрібно уникати?

makiyazh-brovej

Макіяж брів

 

Багато дівчат приділяє особливу увагу виразності погляду, ретельно оформляючи очі, але не знають, як правильно робити макіяж брів. Їм не можна нехтувати — красиві брови створюють цілісну картину, надаючи завершеність образу. Навіть популярний makeup в стилі «нюд» вимагає уваги до цієї зони обличчя.

 

Мало того, не всі розуміють, для чого потрібен макіяж брів — дівчата підкреслюють погляд грамотно нанесеними тінями і майстерно нафарбованими віями. Недоглянуті брови можуть зіпсувати навіть якісно нафарбовані очі, в той же час правильно оформлені та укладені здатні підкреслити виразність взгляду навіть без використання косметики.

 

При бажанні й певній вправності, можна досягти не тільки більш виразного образу, але й скорегувати форму обличчя. Але цей метод потрібно використовувати дуже обережно, а для простого підтримання гарної форми потрібна планова корекція.

 

Корекція форми

 

Більшість фахівців радять використовувати для видалення зайвих волосків виключно пінцет. З його допомогою можна поетапно змінювати лінію росту волосся. Частина косметологів застосовує у своїй практиці віск або нитку, але в домашніх умовах простіше всього використовувати пінцет.

 

Для правильної форми важливий не інструмент, а його вдумливий вибір. Щоб визначити відповідний варіант є кілька способів:

 

 1. Готовий трафарет.
 2. Анатомічний метод.
 3. Малюнок чорним олівцем.

 

Перший і останній пункт передбачають вибір форми на «погляд» — за допомогою трафарету або від руки зафарбовується місце майбутньої брови, а волоски, що виходять за межі видаляються. Анатомічний спосіб або метод ручки, дозволяє підібрати оптимальну довжину і місце вигину.

 

Контур визначається за допомогою звичайної ручки або олівця. За трьома прокладеними прямими визначаються початок, вигин і кінець дуги, а ширина брови і кут надлому вибираються самостійно.

 

kontur-pri-makiyazhe-brovej

 

Послідовність дій дуже проста:

 

 • ручку прикладають до крила носа — точка перетину з бровою і є її початок;
 • кінець визначається ручкою від крила носу через зовнішній куточок ока;
 • для з’ясування місця вигину потрібно прокласти ручку через зіницю.

 

Вигин брови є практично завжди. Дуга може бути майже прямою, округлою або з надламом різної вираженості, але все одно має якусь вигнутість.

 

Важливо! Варто особливу увагу приділяти вибору вигину. Яскраво виражений надлом може надати здивований вираз або візуально додати віку.

 

З цієї причини краще використовувати комбінований метод, поєднуючи анатомічний спосіб і зафарбовування олівцем. Такий підхід дозволяє не тільки визначити місце вигину, але і вибрати відповідний кут. Після корекції можна використовувати різні засоби, щоб остаточно оформити брови.

 

Засоби для макіяжу

 

Звичайний косметичний олівець досі успішно використовують в макіяжі різних зон обличчя. Для брів він теж застосовується, хоча є велика різноманітність засобів, здатних його замінити.

 

Список того, що потрібно для брів в макіяжі:

 

 • Гель;
 • Віск;
 • Тіні;
 • Туш;
 • Олівець;
 • Щіточка;
 • Пензлик;
 • Помада.

Щіточка потрібна для правильного укладання брів, гель і віск для їх фіксації. Останні можуть бути безбарвними або з відтінком. Туш і помада маються на увазі спеціальні, призначені саме для цих цілей. Також існують особливі тіні і олівці, але можна використовувати і ті, що застосовуються для очей. Пензлик краще всього використовувати з загостреним краєм, але не всі його застосовують.

 

Зверніть увагу! Ніякі засоби для макіяжу брів не зможуть допомогти відтворити повноцінну широку форму. Неможливо з ретельно вищипаних «ніточок» зробити виразну брів. Необхідно дочекатися появи нових волосків, зробити тимчасовий татуаж або злегка збільшити ширину.

 

Багатьох цікавить, чим фарбують брови візажисти при макіяжі — фахівці використовують аналогічні засоби, але вони відрізняються марками та якістю. У поєднанні з професіоналізмом це дозволяє досягти гарного результату, але без умінь правильного нанесення — вся косметика марна.

 

Професійний підхід

 

Не тільки професіонали можуть зробити правильний макіяж брів, при певній вправності його можна виконати самостійно на високому рівні. У салонах для цього використовують різні методи.

 

Для повсякденного макіяжу найчастіше використовується три варіанти:

 

 1. Макіяж брів тінями.
 2. Макіяж брів олівцем.
 3. Природний макіяж брів.

 

Останнім часом неймовірною популярністю користується біо-макіяж брів, що передбачає використання натуральних косметичних засобів (про популярність натуральної косметики і її плюси, читайте в нашій статті). Вони можуть бути виконані в стандартних видах тіней або олівців, але створюються на основі природних компонентів.

 

У візажиста можна уточнити нюанси або поспостерігати за його роботою, щоб потім відтворити процес своїми силами. Важливо пам’ятати, що професійні засоби наносяться трохи по-іншому і для отримання хорошого результату при самостійному макіяжі потрібно знати всі етапи і мати певну практику.

 

В домашніх умовах

 

makiyazh-brovej-poshagovo

Макіяж брів покроково

 

Простий макіяж брів в домашніх умовах може навчитися робити будь-яка дівчина. З часом руки самі почнуть з легкістю виконувати всі етапи не гірше професіонала. Залежно від обраного засобу для макіяжу, процес буде трохи відрізнятися, але 5 пунктів будуть завжди присутні в певній послідовності.

 

Етапи:

 

 1. Розчісування.
 2. Оформлення нижнього краю.
 3. Коригування верхньої межі.
 4. Завершальне фарбування.
 5. Фіксація.

 

Спеціалізовані туші можуть поєднати одночасно три пункти. Зручний пензлик розчісує брів, підфарбовує її і фіксує. Якщо від природи дісталася рівномірна густота і чітка форма, то це один з оптимальних варіантів швидкого макіяжу. В інших випадках процедура буде тривалою, але дуже результативною.

 

Техніка роботи олівцем або тінями виконується строго за етапами. Спочатку необхідно просто акуратно розчесати волосся. Далі зачесати їх наверх і фарбувати нижню межу. Олівцем це виконується дрібними штрихами, що імітують волоски; тінями — тонкою лінією, расштріхованою вгору.

 

Після цього виконується аналогічна процедура для верхнього контуру, але розтушовування направляється вниз. Тільки після цього фарбується центр і проблемні місця.

 

Комбінуйте. Якщо брови від природи мають рвані краї, нерівномірну товщину, то краще в цих місцях додати кілька обережних штрихів олівцем, навіть якщо все інше буде фарбують тінями. Такий підхід дозволить створити повну ілюзію наявності волосків в проблемному місці.

 

На заключному етапі потрібна фіксація. Вона може бути виконана спеціальним гелем або звичайним лаком для волосся, попередньо нанесеним на використований раніше пензлик.

 

Якщо потрібно змінити колір або форму, використовуючи тільки косметичні засоби, то послідовність буде інша. До перерахованих етапів додадуться пункти додання потрібного відтінку або попередне промальовування нової форми.

 

Зміна форми і кольору

 

C допомогою макіяжу можна домогтися різних форм брів

C допомогою макіяжу можна домогтися різних форм брів

 

Іноді потрібно зробити брови світліше за допомогою макіяжу — це досить проста процедура, головне правильно підібрати підходящий засіб. Підійде звичайний консилер або спеціалізований кольоровий гель більш світлого відтінку. Також можна використовувати тональний крем або пудру, але ці засоби виглядають природно тільки при яскраво нафарбованих очах.

 

Процедура оформлення проста — спочатку замість темного підфарбовування використовуються ці засоби, а межі росту волосся коригуються олівцем або тінями потрібного відтінку.

 

Також можна змінити і форму, хоча не всі засоби для цього підходять. Підняти брови за допомогою макіяжу найпростіше гостро заточеним олівцем, промальовуючи волоски з їх подальшим легким розтушовуванням.

 

Ще олівець допоможе збільшити ширину. Для цього потрібно використовувати той же прийом, що і для заповнення невеликих лисин — по нижньому контуру малюються дрібні і тонкі штрихи, що імітують справжні волоски. Збільшити ширину вдвічі не вийде, допустимо збільшення не більше 10%.

 

Збільшити ширину можна і спеціальним гелем. Необхідно волоски трохи зачесати вниз, збільшуючи площу покриття. Цей метод працює тільки на довгих волосках, якщо їх регулярно підстригають, але сильного збільшення ширини буде неможливо добитися.

 

Для зменшення ширини потрібно гелем зачесати волосся до центру, попередньо намалювавши там 1 чітку лінію. Щоб у всіх цих випадках отримати гідний результат, необхідно виключити ймовірні помилки.

 

Помилки

 

IF

 

Повне підпорядкування модним тенденціям — найбільш фатальна помилка дівчат. Сліпе слідування моді може принести в образ дисонанс, а макіяж брів повинен гармоніювати з обличчям їх власниці. Брови-ніточки змінилися жорстко вигнутими, а потім і широкими формами, але це не привід сліпо погоджуватися з новим віянням, якщо воно не підходять до конкретного типу обличчя.

 

Ще однією помилкою багато стилістів називають надмірний колірний контраст — не потрібно робити макіяж брів занадто яскравим. Ця зона не повинна відволікати на себе увагу. Дві чорні смужки над очима у поєднанні зі світлою шкірою здатні зіпсувати будь-який образ.

 

IF

 

Неважко самостійно зробити макіяж брів, знаючи послідовність цієї процедури. Уже після декількох разів процес буде більш впевненим, а результат гідним. Перед самостійним макіяжем бажано потренуватися, спробувати різні засоби і способи, вивчити опис етапів процесу, переглянути покрокове фото або відео уроки.