Макіяж губ: як зробити правильно, види, техніка виконання, хитрощі і секрети

Макіяж губ

Макіяж губ

Грамотно виконаний макіяж губ здатний повністю змінити образ. Він не тільки надає спокусливість, але і дозволяє змінити форму рота без будь-яких ін’єкцій або операцій.

 

Для цього просто потрібно знати невеликі хитрощі і правильну техніку нанесення косметики різними способами. До того ж зараз під впливом модних тенденцій з’явилося багато різновидів макіяжу.

 

Види

 

Контрастний контур вже багато років тому перестав бути актуальним. З’явилися нові види макіяжу губ, що стали повсюдно використовуватися візажистами для створення певних образів і швидко перейшли в маси. Тепер вони прагнуть стати класичними разом з природним і вечірнім типами макіяжу.

 

Вже кілька років актуальні наступні види макіяжу губ.

 

 • Японський

 

Ділиться на два види. Перший спосіб являє собою особливе нанесення косметики, що візуально змінює обсяг губ і додає їм форму бантика. При цьому зовнішні краї фарбують у світлі тони, а ближче до центру наносять яскраво-рожеву або червону помаду. Другий схожий зі звичайним контрастним вечірнім варіантом з використанням яскраво червоної, фіолетової або іншої насиченої помади.

 

 • Корейський

 

Такий вид нанесення косметики схожий на один з японських варіантів, але центральна яскрава частина підлягає розтушовуванні, створює градієнтне фарбування.

 

 • Контрастний

 

Часто цей варіант використовують у повсякденному або вечірньому макіяжі. З його допомогою можна змінити форму рота або просто привернути увагу до нижньої зони обличчя.

 

 • Природний

 

Такий вид популярний вже довгі роки. Він створює ілюзію відсутності косметики, але здатний змінювати повноту рота, його розмір і чіткість контуру.

 

Зверніть увагу! Навіть якщо макіяж ідеально підходить конкретній дівчині, варто пам’ятати, що не завжди можливо його застосування. На ряд заходів неприпустимо приходити з яскравими або специфічно нафарбованими губами!

 

Для того щоб захистити шкіру від пересушування, досить скористатися гігієнічною помадою або спеціалізованим зволожуючим бальзамом з вітамінами і воском. Повноцінний макіяж вимагає значно більшої кількості косметичних продуктів.

 

Необхідні засоби

 

sredstva-dlya-makiyazha-gub

 

Будь-який макіяж для губ вимагає наявності трьох обов’язкових косметичних продуктів — помади, блиску і олівця. У той же час дівчина, яка регулярно користується косметикою, знає, що тільки одних помад і олівців повинно бути декілька. Блиск також відіграє різну роль, він може використовуватися самостійно або служити допоміжним засобом для додання обсягу.

 

Варто знати! Колір контурного олівця повинен збігатися з відтінком помади або бути на 1 тон темніше. Для кожної помади потрібно підбирати свій олівець, не забуваючи враховувати теплоту або холодність відтінків.

 

Крім контурного олівця потрібного відтінку часто використовується і його білий побратим. Він потрібен для зміни форми губ або надання їм рельєфності. Також іноді потрібен консилер або тональна основа, паперові серветки, пензлики і спонж.

 

Навіть наявність всього необхідного і вміння правильно наносити косметику не дозволять якісно виконати макіяж без невеликих хитрощів. Тільки знаючи особливі секрети макіяжу губ можна правильно завершити образ, досягнувши потрібного ефекту.

 

Хитрощі

 

Можна навчитися правильно робити макіяж губ одного різновиду і користуватися їм усе життя, але маленькі хитрощі дозволяють навіть при звичному нанесенні косметики домогтися зовсім інших результатів. Один з них — це попередня підготовка перед макіяжем.

 

Підготовка губ

 

Гарний макіяж губ завжди починається з підготовки. Неможливо ефектно нанести блиск або помаду на шкіру, що лупиться. Найменші шорсткості вимагають виконання двох підготовчих етапів:

 

 1. Видалення сухої шкіри.
 2. Зволоження.

 

Для видалення можна скористатися спеціалізованим скрабом або пілінгом, а також просто втерти губи зубною щіткою. Іноді можна пропустити етап відлущування. Попереднє зволоження виключати не можна, без нього неможливо досягти якісного нанесення косметики.

 

Вибір косметичного засобу

 

На підсумковий результат впливає структура і колір помади. Суха стійка помада буде добре виглядати тільки на ідеально підготовленої шкірі. Будь-які шорсткості зведуть результат до нуля. Світлі перламутрові тони за замовчуванням надають губам більше обсягу, тонкі матові — звужують. Це важливо знати власницям пухких або вузьких форм.

 

Неможливе можливо! Можливе застосування світлих тонів на пухких губах і темних на тонких без зміни їх обсягу. Для цього потрібно використовувати особливі техніки градієнтного макіяжу, застосовуючи 2 тони помади.

 

Ще однією маленькою хитрістю є застосування тонального засобу під помаду — це дозволяє підвищити стійкість. Якщо потрібна корекція губ макіяжем, то без тональника або консилера не обійтися, хоча є й інші способи зміни форми.

 

Корекція форми

 

IF

 

Найчастіше зміна форми потрібна надмірно тонким пухким або несиметричним губам, але іноді корекція необхідна для конкретного образу. При цьому зміни можуть бути дуже ефективними або давати скромний результат.

 

Тонкі губи з окресленим рельєфним контуром вимагають особливої обережності при коригуванні. Для них складно домогтися виражено пухких форм — чіткий рельєф буде псувати весь результат. Такий контур дозволяє лише незначно змінити форму.

 

Як змінити форму губ за допомогою макіяжу:

 

 1. Нанести шар тональної основи і промокнути його серветкою.
 2. Промальовувати потрібний контур білим олівцем.
 3. Окреслити контур олівцем в тон помади і розтушувати.
 4. Нанести помаду, промокнути серветкою.
 5. Завершити макіяж, повторно наносячи помаду або блиск.

Якщо в стандартному варіанті допустимо виключити використання тонуючих засобів через застосування напівпрозорої косметики, то при коригуванні без них не можна обійтися. Всі інші нюанси залежать від вихідної форми і бажаного результату.

 

Обережно! Незалежно від виду корекції важливо уникати чіткої промальовки куточків. Особливо це актуально для ліквідації ефекту опущеного рота. Нехтування такою вимогою призведе до неприродного вигляду.

 

Щоб уникнути помилок, потрібно запам’ятати просте правило — чітке малювання необхідно починати в декількох міліметрах від кутка в бік центру. Самі куточки не повинні мати яскраво вираженої тонкої межі, це дозволить зробити корекцію непомітною.

 

IF

 

Для збільшення губ необхідно після нанесення тонального засобу окреслити білим олівцем контур, який виступає за природну форму на 0,5 мм. Поверх цього контуру наноситься олівець в тон планованої помади. Якщо потрібно тільки збільшення верхньої губи, то нижню фарбують як звичайно.

 

 

Візуальне звуження вимагає нанесення світлого олівця всередині природного контура на 1 мм вище цього білого кордону і нижче натурального, проводиться підводка олівцем потрібного кольору. Також допустимо зменшити лише частину контуру, звужуючи центральну третину рота.

 

Безконтурна корекція

 

Збільшити або зменшити обсяг можна і без зміни природного контуру. Для цього потрібно скористатися помадами різних кольорів.

 

Використання тонкої смужки світлої перламутрової помади по зовнішньому краю візуально додасть обсяг. Більш темний матовий зовнішній край прибере зайву припухлість. Візуальне зменшення або збільшення форм без перенесення контуру дозволяє зберегти природний вигляд.

 

Деякі сучасні двоколірні техніки нанесення косметики зараз дуже популярні. Вони дозволяють не тільки модно виглядати, але і змінювати форму рота без ризику появи неприродних кордонів.

 

Техніка виконання

 

Правильна техніка макіяжу губ не буває одноманітною, в ній є певні спільні моменти, але нюанси залежать від обраного виду. Різні техніки мають єдині принципи, що включають кілька етапів. Вони схожі з коригувальним нанесенням косметики, але промальовування контуру відбувається за природними границями.

 

Більшість технік містить всі ці кроки, але корейський та японський «аніме» варіанти обходяться без олівця. Контрастний спосіб з використанням яскравої помади без контурної підводки неможливий.

 

 • Японський макіяж

 

Вже кілька років популярні губи в стилі «аніме». Для європейських жінок це досить незвичайний макіяж губ. Його головною особливістю є використання 2 кольорів з очевидним затемненням центру. При цьому допустимі всі червоні відтінки, що наносяться з внутрішньої частини. Зовнішні краї залишаються більш світлими, тим самим візуально зменшуючи контур. Перехід між тонами не розтушовується, створюючи якусь ілюзію губ, витягнутих в поцілунку.

 

Японський аніме-макіяж губ

Японський аніме-макіяж губ

 

Другий варіант «гейша» виконується як стандартний контрастний макіяж. Відмітна особливість — особливо чіткі межі і яскравий колір помади.

 

 • Корейський макіяж

 

Головною особливістю такої техніки визнана природність, надає легку невинність образу. За способом виконання корейський варіант відноситься до градієнтного типу нанесення, але є одна важлива відмінність. Він виконується тільки природними тонами без яскравих контрастів. Допустимі бежеві, рожеві, коралові відтінки.

 

Корейський варіант макіяжу губ, відрізняється природними і спокійними тонами

Корейський варіант макіяжу губ, відрізняється природними і спокійними тонами

 

Іноді його виконують без підводки олівцем, забарвлюючи напівпрозорою глянцевою помадою або блиском тільки центр губ, залишаючи зовнішні краї з нанесеною тональною основою. Деякі дівчата адаптували цей спосіб на свій лад, застосовуючи замість тональної основи матову помаду кольору «нюд».

 

 • Природний макіяж

 

IF

 

Техніка виконання не сильно відрізняється від класичної. Зробити макіяж губ природним допоможе помада стриманих тонів. Також можна застосовувати неяскраві кольорові блискітки без перламутрових частинок. Контур олівцем не обов’язковий, але часто необхідний для підкреслення або створення гарної форми. Він не повинен бути чітко окреслений, після його промальовування лінії обов’язково потрібно розтушувати.

 

IF

 

Тільки недосвідченим дівчатам здається, що це легкий макіяж губ. Насправді якісно нанести косметику для додання природності досить складно. Легко тільки дівчатам з гарними від природи формами, їм достатньо нанести блиск або помаду, іншим потрібно створювати бажаний образ.

 

Правильний макіяж губ потребує особливої техніки підготовки і виконання, повинен підходити конкретній дівчині і бути доречним в певному середовищі. Для гарного результату досить підбирати гарні косметичні засоби і навчитися їх правильно наносити.

 

IF