Олівцева техніка в макіяжі: особливий спосіб створити будь-який образ

 

SONY DSC

 

Макіяж – невід’ємна частина вашого життя? Тоді ви знаєте, що в цій області завжди з’являється щось нове. Це можуть бути особливі засоби, інструментарій чи техніка.

 

В чому суть?

 

Макіяж – це завжди робота над особою в цілому. Проте ніхто не заперечує, що очі в цьому плані потребують особливої уваги. Інакше створити скільки-небудь цікавий образ просто не вийде. Є й інша проблема – домогтися, щоб очі виглядали приблизно однаково, без помітних відмінностей у лініях і розтушовуванні. В силу цих та інших причин олівцева техніка макіяжу очей – відмінний метод роботи над іміджем.

 

Візажист-легенда Таїсія Васильєва, творець методики, назвала два її основні переваги:

 

  • По-перше, на відміну від тіньових технік, олівцева (звана також лінійної) дозволяє працювати швидко, чисто, практично без похибок.
  • По-друге, методика універсальна: візажист у своїй роботі виходить з форми і розташування очей, наявності/відсутності недоліків ліній і шкіри повік. Немає строгих шаблонів, готових схем, зате є простір для творчості.

На замітку. Головне в олівцевій техніці – розуміння анатомії обличчя. Досвідчений в цьому плані майстер може виконати будь-який візаж – від повсякденного до подіумного.

 

Чарівний олівець

 

Незважаючи на потенційно приголомшливі результати, тут немає ніякого чарівництва – тільки вдумливий підхід, бажання вдосконалюватися і деяке тренування. Олівцева техніка в макіяжі будується на тому, що спочатку намічаються основні контури, а вже потім йде накладення тіней, розтушовка та інше.

 

Фактично кожна олівцева лінія – це елемент розмітки майбутнього малюнка. Такий графічний підхід дозволяє витримати на повіках ідеальну симетрію. Крім того, контури, нанесені олівцем, не дають тіні розпливатися. У підсумку виходить чіткий, акуратний і стійкий макіяж.

 

Застосування методики вимагає певної навички. Однак набити руку тут простіше, ніж при традиційній роботі в тіньовий техніці.

 

І ще один плюс. Після 40 років макіяж очей потребує особливого підходу, оскільки шкіра піддається певним віковим змінам. Лінійна техніка дозволяє скорегувати всі недоліки.

 

Що потрібно?

 

karandash-dlya-makiyazha

 

Перерахуємо основні косметичні засоби, які потрібні для роботи в олівцевої техніки.

 

Основа

 

У класичному варіанті використовується тон або консилер. Є альтернатива – нанести на повіки базу на основі силікону. Потрібна також пудра, білі тіні і перламутр (або хайлайтер).

 

Самий головний «інструмент»

 

Олівці для такої техніки обов’язково повинні бути якісними. Твердість – середня. Якщо вона виявиться вище необхідної, то контур буде погано піддаватися розтушовуванню. До того ж промальовування ліній на повіках твердим олівцем часом дається з великими труднощами і вкрай неприємна для шкіри. Занадто м’який олівець не дасть того чіткого контуру, який так важливий у техніці.

 

Якщо ви схильні до зміни образів, то бажано мати в своєму косметичному арсеналі олівці трьох основних кольорів. Чорний контур ідеальний для темних тіней і для додання насиченості яскравим кольорам. Теплі відтінки – золотистий беж, червонуватий – вимагають коричневого олівця. Пастельні і навмисно слабкі тони – блакитний, рожевий, зелений, сріблястий – особливо гарні, якщо контур виконаний сірим олівцем.

 

Кисті

 

Розтушовку олівцевого контуру найкраще робити маленькою кистю з синтетики. Для нанесення тіней оптимально використовувати натуральну кисть. Обидві повинні бути плоскими.

 

Тіні

 

Тут все диктується лише вашим смаком, бажаним чином і випадком, для якого робиться візаж.

 

Все готово? Залишилося покроково освоїти методику, а потім як слід потренуватися.

 

Макіяж «петля»

 

IF

 

Це класичний стиль, який до того ж легко освоїти. Залежно від поєднання і відтінків тіней можна отримати строгий денний варіант, або яскравий вечірній.

 

Слідуючи інструкції нижче, можна отримати основне уявлення про техніку:

 

  1. Проведіть очищення шкіри будь-яким звичним засобом.
  2. Нанесіть один із засобів основи: консилер, тональний крем або базу під макіяж вік. Консилер переважно для використання на нижньому повіку, а також при косметичних недоліках (наприклад, якщо є пігментні плями або особливо помітні кровоносні судини).
  3. Наступний крок – легке припудрювання першого шару.
  4. Завершує формування основи нанесення білих (світлих) тіней на всю верхню повіку. Там, де ляже основний яскравий колір, потрібно також шар перламутру або освітлення.
  5. Починається робота олівцем. На верхньому повіку їм намічають межі петлі – спочатку штрихами, потім лінією. Нижня лінія завжди проходить по межі росту вій, верхня розташовується в складці віка або трохи вище, якщо потрібен більш відкритий погляд. На зовнішньому куточку ока особлива увага приділяється промальовуванню піднесеного до кінчика брови петлі.
  6. Потім проводять лінію від середини нижнього віка до зовнішнього куточка ока, з’єднуючи штрих з вже наміченої на верхньому повіку петлею.
  7. Область з зовнішньої сторони, куди ляжуть тіні яскравого або темного тону, заповнюється олівцевими штрихами. Потім потрібна ретельна розтушовка, щоб штрихи зовсім перестали проглядатися. Внутрішня межа контуру при цьому не повинна порушуватися пензлем, щоб не втратити своєї чіткості.
  8. Залишилося лише нанести тіні. Для початківців досить двох відтінків, так, щоб відтінювався лише зовнішній кут ока. Якщо у справі макіяжу вже є певний досвід, можна пограти з однією колірною гамою або контрастами – все залежить від ситуації.

 

IF

 

Олівцева техніка макіяжу не вважається особливо складною у виконанні. Однак певне вміння все ж потрібно. Чим більше досвіду, тим більш цікавим і творчим може вийти мейк-ап.

 

Трохи тонкощів

 

karandashnaya-tehnika-foto

Фото олівцевої техніки в макіяжі

 

Є кілька моментів, які неодмінно потрібно враховувати при роботі в лінійній техніці.

 

Так, макіяж брів повинен бути зроблений до того як почнеться макіяж очей. Олівець необхідно заточити як можна більш гостро. Якщо немає досвіду або намічається проба нового малюнка, краще спочатку нанести зовсім легкі штрихи на обидва ока. Після цього перевірте симетрію, уявіть кінцевий результат.

 

Все чудово? Тоді можна приступати до детального промальовування контуру і нанесення тіней.

 

IF

 

Увага. Робота штрихом на віковий шкірі вимагає особливої акуратності. Причина – в деякому потоншення шкіри і втрати пружності.

 

Щоб добре розтушувати контур, обов’язково дійте пензликом плазом. Ставити його на шкіру кінчиком настійно не рекомендується. Такий прийом допускається тільки при витягуванні лінії.

 

Якщо очі мають очевидні косметичні недоліки, кращий варіант – консультація у візажиста-профі. Досвідчений майстер розповість, як візуально усунути проблему близько, широко або глибоко посаджених очей, позбутися від «важкого» погляду та інших недоліків лицьових ліній. Така консультація особливо важлива, якщо необхідно замаскувати складочки, зморшки та інші дефекти шкіри. В результаті рівень вміння робити макіяж обов’язково підвищиться.

 

Макіяж олівцевою технікою– це універсальний спосіб створення цікавого і привабливого іміджу.

 

IF