Перманентний макіяж брів: новий погляд на фарбування та коригування

permanentnyj-makiyazh-brovej

Перманентний макіяж брів

 

Ненавидите вставати рано, але доводиться, щоб встигнути нафарбуватися? Є володаркою невиразних брів і хочете це виправити? Або душа жадає експериментів і чогось нового? Тоді перманентний макіяж – це ваш варіант.

 

Процедура допоможе уникнути щоденних виснажливих дій з серії «намалюй собі обличчя» і зробить ваші брови більш акуратними, приховавши їх візуальні нерівності.

 

Вивчаємо основи

 

Перш, ніж обговорювати, як проводять цю процедуру, і якими особливостями вона славиться, не завадить дізнатися, а що це таке, перманентний макіяж. А точніше, чим же відрізняється татуаж від розглянутого перманентного макіяжу брів.

 

Почнемо з того, що по своїй суті ці терміни різняться кардинально. Проте неточне їх використання в рекламних оголошеннях псевдоелітних салонів призвело до того, то в розумінні багатьох людей вони стали мало не синонімами.

 

На практиці ж, «татуаж» — це художнє татуювання, тоді як «перманентний макіяж» — це мікропігментування шкіри з метою створення стійкого образу за допомогою косметики. Перший залишається на тілі назавжди (якщо ми, звичайно, не розглядаємо варіанти примусового зведення), тоді як другий починає «вицвітати» вже через 2-5 років.

 

Якщо ж говорити про плюси і мінуси, то у перманентного макіяжу можна виділити наступні особливості:

 

 • Стійкість до води. Чи приймаєте ви душ, чи відвідуєте сауну або плаваєте в басейні, ваші брови не будуть потребувати додаткової корекції.
 • Ефект обсягу, з яким про вищипування і інші неприємні для брів процедури можна забути.
 • Чистота шкіри. Ваші брови придбають необхідний колір і форму, тоді як роздратування шкірного покриву під ними і навколо них, від якого зазвичай страждають шанувальники декоративної косметики, вдасться уникнути.

Корисно знати! Хоча з роками перманентний макіяж і втрачає колишню яскравість, може скластися і так, що повністю він не «піде» ніколи. А тому, якщо ви зважилися провести цю процедуру, будьте готові, що підтримувати якість, а також коректувати форму і відтінки доведеться впродовж усього життя.

 

Різновиди методики та їх особливості

 

Тепер, коли є належне уявлення про те, що являє собою розглянута процедура, можна поговорити і про те, які види перманентного макіяжу брів сьогодні існують. Всього їх три.

 

 • Шотування (або розтушовування)

Олівцеве або тіньове розтушовування призначене для тих, кому не потрібні радикальні перетворення, а цілком невинне «замазування залисин і приховування нерівностей. Проводиться воно таким чином: в центр брови вводиться темний пігмент, який у міру наближення до країв переходить в більш світлий. Варто тіньова техніка не дуже дорого, тоді як протримається не більше півроку.

 

До і після тіньової розтушовування брів

До і після тіньової розтушовування брів

 

 • Волоскова техніка

 

Волосковий перманентний макіяж брів – це вкрай важкий і трудомісткий процес, коли кожен волосок промальовується окремо. По силам таке тільки професійному майстру, а тому вартість процедури висока. Виконуватися ж перманентний макіяж брів волосковою технікою може двома способами — європейським (коли намальовані волоски чітко слідують один за одним) і східним (коли вони можуть переплітатися і перетинатися між собою, створюючи додатковий об’єм).

 

Результат перманентного макіяжу брів волосковою технікою

Результат перманентного макіяжу брів волосковою технікою

 

 • Змішана (3D) техніка

 

Цей метод є певним гібридом двох попередніх. Розтушовування і напилення додає бровам виразності, тоді як промальовування волосків візуально збільшує їх об’єм. Найбільш цікаві рішення виходять, коли в хід йде не один, а відразу декілька відтінків перманентної фарби. За ціною спосіб приблизно дорівнює своїм аналогам.

 

Фото після перманентного макіяжу брів (змішана техніка)

Фото після перманентного макіяжу брів (змішана техніка)

 

Міркувати про те, що краще, було б невірно. Ці методики призначені для різних цілей, а тому вибір кожен робить для себе сам.

 

Суть процедури

 

Торкаючись такої теми, абсолютно непробачно буде пропустити питання «як робиться перманентний макіяж брів». Тим більше, що ця процедура не являє собою нічого складного, і все зводиться до 5 кроків:

 

 1. Майстер проводить з вами бесіду, в ході якої з’ясовує, якого результату ви чекаєте від процедури, і чи можна вам її робити. Хоча вибір цілком і повністю за вами, при необхідності, спеціаліст, як більш досвідчений в даному питанні, може дати слушну пораду. Тому, якщо вас гризуть сумніви, не соромтеся запитувати. Якщо у вас є якісь тимчасові протипоказання (наприклад, місячні або курсове лікування з прийомом ліків, що розріджують кров), то майстер виписує вам приписи (що можна робити, а що не слід) і процедура переноситься на якийсь термін.
 2. Коли ви приходите безпосередньо на прийом, починається підготовка до перманентного макіяжу брів. Шкіра обробляється спеціальним антисептичним розчином, поверх якого майстер починає наносити затверджений ескіз за допомогою олівця або професійного маркера. На цьому етапі майстер вносить останні правки у начерк, а також розписує в амбулаторній карті клієнта, які барвники планується використовувати під час сеансу.
 3. Наступний етап – анестезія. Щоб процедура не викликала неприємних відчуттів, необхідна ділянка обробляється за допомогою спеціалізованого знеболюючого гелю або ін’єкції.
 4. Як тільки анестезія почала діяти, майстер приступає до роботи з дермопігментатором – пристроєм, що дозволяє наситити на шкіру потрібні пігменти. Триває цей процес кілька годин. Проводиться або створення форми з нуля, або корекція перманентного макіяжу брів, який у клієнта вже був до цього.
 5. Завершальний етап – це розмова з майстром. Він детально розповість, що можна робити, а від яких дій слід утриматися, як доглядати за перманентним макіяжем брів.

Як бачите, процедура перманентного макіяжу брів нічого складного собою не представляє. Проте ж, щоб вона пройшла без накладок і дала результати, потрібно строго слідувати розпорядженням спеціаліста як по підготовці до сеансу, так і по догляду після.

 

Багато жінок намагаються поєднати перманентний макіяж брів з аналогічною процедурою, скажімо, «татуажу» губ. Як правило, майстри рідко беруться за подібні замовлення, оскільки непідготовленій людині лежати нерухомо протягом 5-6 годин досить проблематично. Однак якщо ви повністю впевнені в своїх силах, можна спробувати настояти на своєму. Хоча й неохоче, але іноді майстри на зустріч йдуть.

 

Правила догляду

 

Важливо розуміти, що прийти на сеанс до майстра – це лише половина справи. Краса і акуратність вашого образу багато в чому будуть залежати і від того, як здійснюється догляд за бровами після перманентного макіяжу. Процес цей прийнято поділяти на два наступних етапи.

 

Етап №1. Час, коли відбувається загоєння

 

Не можна сказати точно, скільки заживає шкіра після проведення подібної процедури — це все відбувається індивідуально, в середньому, до тижня. Однак зрозуміти, що процес пішов, можна по скоринці, що сформувалася в зоні обробки. Віддирати її, пом’якшувати або сильно мочити (вмиватися акуратно!) не можна.

 

Також під заборону потрапляють косметичні засоби, маски і скраби, лазні, басейни, сауни та аналогічні заклади, а також діяльність, що викликає рясне потовиділення. Якщо відразу після закінчення сеансу виявиться набряк, боротися з ним можна за допомогою звичайного сухого льоду, загорнутого в чистий рушник.

 

Етап №2. Термін, що залишився до приходу макіяжу у непридатність

 

Тут догляд за перманентним макіяжем брів носить профілактичний характер. Досить стежити за собою і своєчасно звертатися до майстра для коригування.

 

Корисно знати! Формулюючи свої бажання, врахуйте, що ходити з цим шедевром вам належить не менше 3-5 років. І не тільки ходити, але і здійснювати належний догляд після процедури. Тому, аналізуючи кольорову гаму, орієнтуйтеся не стільки на свої «хотілки», скільки на рідній тон шкіри і колір волосся/очей. Таке рішення додасть вашому образу природності, а також спростить корекцію в майбутньому.

 

Протипоказання

 

Як і будь-яка інша процедура, перманентний макіяж брів має протипоказання. Одні з них носять абсолютний характер (тобто на 100% виключають можливість скористатися цим методом), інші – відносний (робота з бровами допускається, але тільки після усунення заявлених протипоказань).

 

Щоб вам було зрозуміліше, помістимо в таблицю:

 

permanentnyj-makiyazh-protivopokazaniya

 

Видалення і його варіації

 

Хоча дана процедура в салонах краси дуже затребувана, подальше видалення перманентного макіяжу брів також цікавить багатьох жінок. Причин тому може бути багато: від «не виправдав очікувань» до «немає часу/засобів займатися корекцією».

 

Розглянемо кілька варіантів, як видалити перманентний макіяж брів без шкоди для власного здоров’я та/або гаманця.

 

Варіант №1: пасивне очікування

 

Як вже згадувалося, ефект від даної процедури тримається відносно недовго (у середньому до 5 років). Тому, якщо з того моменту, як ви в останній раз коректували свої брови пройшло не менше року, просто відмовтеся від відвідування фахівця, і з часом вони самі приймуть свою первісну форму.

 

Однак, запам’ятайте, скільки тримається перманентний макіяж брів однозначно сказати не можна (оскільки для кожного випадку це значення буде індивідуальним). Тому чекати біля моря погоди можна і рік, і три, і всі п’ять. Погодьтеся, варіант не самий перспективний.

 

Варіант №2: самостійне «витравлювання»

 

Перед цим способом, ми б порекомендували поспілкуватися з майстром і вислухати його поради. Тут вам на допомогу прийдуть йод і знебарвлюючі кошти. Щоб скористатися ними, попередньо нанесіть на шкіру навколо брів трохи вазеліну. Далі все просто: макаете ватяну паличку в обраний розчин і проводите нею по бровам пару-трійку раз. Повторювати цю нехитру процедуру необхідно 3 рази на день протягом одного місяця.

 

Якщо ви все робили, як слід, оброблювана ділянка шкіри відчутно загрубіє. Відривати ці скоринки суворо заборонено. В іншому випадку, ви ризикуєте знівечити рубцями. З часом вони самі почнуть відвалюватися, і в цей час слід акуратно обробляти препаратом, що сприяє прискореному загоєнню (наприклад, «Бепантеном»). Однак навіть все це не дасть гарантії 100% усунення пігменту.

 

IF

 

Варіант №3: лазерна обробка

 

Видалення лазером – самий безпечний і надійний засіб у боротьбі з перманентним макіяжем, однак провести його може тільки косметолог за допомогою спеціалізованого обладнання. Фарба зникає без сліду вже після 4-8 сеансів.

 

Турбуватися про те, чи боляче робити цю процедуру, не варто. Протягом тих п’яти хвилин, що брови будуть оброблятися лазерним променем, шкіру може почати неприємно поколювати, а на очі навернуться сльози. Однак це – не більше ніж звичайна фізіологічна реакція, сама обробка практично безболісна.

 

Також немає потреби переживати, якщо після сеансу на шкірному покриві з’явилося незначне почервоніння або набряк, а зону обробки «прикрасили» корочки або дрібні синці. Як і в попередньому випадку, треба лише допомогти шкірі швидше відновитися, і все нормалізується незабаром.

 

Зверніть увагу! Лазерне видалення перманентного макіяжу брів нерідко сприяє тому, що частина волосинок знебарвиться. Переживати з-за цього не варто, волосся, як і на голові, з часом (коли відросте) поверне свій первісний колір. А до тих пір приховати проблему цілком допоможе фарба.