Перманентний макіяж від «А» до «Я»: види, як роблять, догляд, корекція та видалення, наслідки

permanentnyj-makiyazh

Що таке перманентний макіяж

Хочете знати, як роблять перманентний макіяж? Що являє собою ця процедура? Чим вона небезпечна і які переваги пропонує? Тоді ви звернулися за адресою, т. я. в цій статті знайдуться відповіді на більшість ваших питань.

 

Суть і різновиди

 

«Що це таке?» — цілком закономірне питання, спливає в голові у більшості користувачів, коли вони вперше стикаються з перманентним макіяжем. Треба сказати, навіть серед тих, кому вже довелося вдатися до процедури, не всі до кінця розуміють, що вона собою являє. А тому проведемо невеликий лікнеп.

 

Перманентний макіяж – це створення на обличчі (або окремих його ділянках) стійкого малюнка, що імітує звичайний макіяж, за рахунок впровадження в епідерміс і верхні шари дерми спеціального барвного пігменту. Також дана процедура широко затребувана, коли потрібно підкреслити або скорегувати конкретні риси обличчя або приховати дефекти.

 

Що до різновидів, то тут залежно від зони нанесення можна виділити кілька варіацій. Процедуру проводять для:

 

 • Повік. Для цієї зони актуальні: тіньова техніка (розтушовування), міжреснічне і контурне фарбування.
 • Губ. Тут застосовується кольорозаміщення, обведення контуру, а також 3D-перманентний макіяж.
 • Брів. У хід йдуть такі способи, як волоскова техніка, шотирування і 3D-обсяг.

 

Корисно знати! Відповідність вашим очікуванням результату багато в чому залежить не тільки від навичок майстра, але і від детальності складеного тех. завдання. Чим більше подробиць (а в ідеалі схожих зображень) ви надасте майстру, тим краще буде результат.

 

Переваги перманентного макіяжу очевидні:

 

 1. Колір губ/вій/повік стає більш насиченим, а їх контури – акуратніше.
 2. Відпадає необхідність у щоденному нанесенні макіяжу і його корекції протягом дня.
 3. Він підходить навіть алергікам, що гостро реагують на будь-яку декоративну косметику.
 4. З його допомогою можна виправити більшість вроджених вад (від асиметрії форм до недостатнього/зайвого об’єму) і якісно замаскувати невеликі шрами або сліди на шкірі.

Крім іншого він не змивається водою, не обсипається і не має жирного блиску. А значить, навіть після занять, для яких звичайний макіяж протипоказаний (наприклад, запливу в басейні) ви будете виглядати чарівно.

 

IF

 

Чим відрізняється від татуажу і мікроблейдінга

 

Нерідко в мережі можна зустріти питання, чим відрізняється перманентний макіяж від татуажу або мікроблейдінга. Щоб доступно і правильно відповісти на нього, розглянемо обидві ці процедури окремо.

 

З татуажем перманентний макіяж різниться кардинально. Перша процедура передбачає створення художнього татуювання, тоді як друга – нанесення на шкіру певних пігментів з метою її прикраси або, навпаки, маскування наявних вад.

 

Різняться і терміни їх «присутності» на шкірі. Правильно зроблений татуаж залишиться на тілі практично в первозданному вигляді назавжди (тут ми, зрозуміло, не беремо в розрахунок примусове його зведення і вікову деформацію шкірного покриву). В той же час тим, хто віддав перевагу другій процедурі, за вицвітання малюнку доведеться турбуватися питанням «як довго тримається перманентний макіяж» вже через 3-5 років.

 

Чому ж тоді ці поняття вважаються мало не синонімами? Відповідь проста: є вкрай високий відсоток псевдоелітних салонів. Освіта їх співробітниць зводиться до прискорених курсів з вивчення основ (тобто поверхневих понять) нанесення макіяжу, а тому, звідки провчившимся 2-3 місяці (не більше 10-15 занять) дівчатам знати такі тонкощі?

 

Плюс, не варто забувати і про маркетингові ходи. Коли всі конкуруючі салони пропонують послуги з нанесення перманентного макіяжу, і тільки один – загадковий «татуаж» (і не важливо, що по суті мається на увазі та ж сама процедура), потік клієнтів йому забезпечений.

 

Спеціальна «ручка» (вгорі) для ручного методу нанесення перманентного макіяжу (мікроблейдінг) і прилад для апаратного способу (внизу)

Спеціальна «ручка» (вгорі) для ручного методу нанесення перманентного макіяжу (мікроблейдінг) і прилад для апаратного способу (внизу)

 

Що ж стосується другої частини питання, то тут, навпаки, говорити про те, чим відрізняється перманентний макіяж від мікроблейдінга, буде абсолютно некоректно, оскільки мікроблейдінг – це один з його різновидів. Вище ми вже зачіпали тему класифікації перманентного макіяжу, однак, тільки з позиції вибору ділянки для його нанесення. Якщо ж торкнутися цього питання з позиції методу нанесення, то тут види перманентного макіяжу будуть наступними.

 

 • Ручний (він же мікроблейдінг)

 

Проводиться за допомогою спеціальної ручки» (апарату з особливо тонким лезом на кінці), яка не вібрує і дозволяє майстру вручну промальовувати кожен окремо взятий волосок.

 

 • Апаратний

 

При роботі використовується стандартний апарат для перманентного макіяжу, голки якого в рух приводить електромотор.

 

Тож, як розумієте, питання «перманентний макіяж або мікроблейдінг: що краще» правильніше було б сформулювати, як «що краще, апаратне або ручне нанесення». І тут однозначної відповіді немає, тому що занадто багато «за» і «проти» будуть залежати від специфіки оброблюваної шкіри і смакових уподобань самої людини.

 

Корисно знати! Сьогодні процедура нанесення перманентного макіяжу має десятки назв. А тому, щоб не дати себе обдурити красивими словами, завжди уточнюйте у косметологів суть майбутньої процедури. Хто знає, можливо, в сусідньому салоні, де проводять її ж, але під іншою назвою, ціна буде нижча.

 

Нюанси правильного догляду

 

Ми вже знаємо, скільки тримається перманентний макіяж, — в середньому від 2 до 5 років. Однак виникає цілком резонне питання: чим же обумовлений такий значний часовий проміжок?

 

Хтось скаже специфікою шкірного покриву, хтось позначить в якості причини якість пігментів, які використовуються при нанесенні, хтось покладе відповідальність на майстра. Всі ці твердження мають місце бути, однак не можна забувати, що не останню роль в цьому процесі відіграє догляд за перманентним макіяжем, який традиційно розбивають на 2 етапи.

 

Етап 1: загоєння

 

Після процедури перманентного макіяжу на шкірі в зоні обробки утворюється незначний набряк, боротися з яким косметологи радять за допомогою сухого льоду, обгорненого чистою, щільною тканиною.

 

Через пару-трійку днів формується тверда скоринка, віддирати або мочити яку суворо заборонено! Іншими словами, на той час, поки вона сама не відвалиться, вам доведеться відмовитися від відвідування басейну (лазень, саун тощо), фізичних навантажень, що викликають рясне потовиділення, а також від будь-яких косметичних засобів для обличчя, що надають пом’якшувальний або очищуючий ефект.

 

Етап 2: весь останній час

 

Якщо на першому етапі заборон ви не порушували, і загоєння пройшло без проблем, подальший догляд після перманентного макіяжу зводиться до щоденних гігієнічних процедур і увазі до оброблених зон.

 

Як тільки ви станете помічати, що малюнок блякне або деформується, потрібно буде звернутися до косметолога. Після огляду той зробить необхідну корекцію, і ваш образ знову заграє яскравими фарбами.

 

Корекція і видалення

 

korrekciya-permanentnogo-makiyazha

 

Хоча до можливостей перманентного макіяжу вдаються сьогодні повсюдно, на жаль, далеко не у всіх випадках початкові результати виправдовують очікування. Причин тому можна назвати десятки: від непрофесіоналізму майстра до індивідуальних реакцій самої шкіри. Перераховувати їх немає сенсу, тому краще докладніше розберемо, як можна видалити перманентний макіяж або внести в нього правки.

 

Корекція

 

Виправлення перманентного макіяжу рано чи пізно потрібно кожному, хто зважився на його нанесення. Адже з часом колір тьмяніє, шкіра нехай і незначно, але деформується, а багато помилок недосвідченого майстра дають знати про себе не відразу. Особливих зусиль або фінансових витрат ця процедура не вимагає і підрозділяється на наступні різновиди.

 

 • Зміна кольору

 

На сучасному ринку косметичних засобів частка неякісних пігментів досить висока, а тому нерідко ми можемо спостерігати у людей, які зробили перманентний макіяж, фіолетові або зелені брови, коричневі губи і т. п. Усувається дана проблема досить просто: майстер підбирає потрібний колір і повторно наносить його на проблемну зону.

 

 • Контурна корекція

 

Як нескладно здогадатися з назви, в ході процедури обробці піддається контур. На каймі застосовується корекція кольору (описана вище), а навколо неї під шкіру вводиться ремувер. Причому якщо макіяж наносився нещодавно, провести корекцію можна всього за один сеанс.

 

 • Камуфляж

 

Дана процедура зводиться до введення під шкіру пігменту тілесного кольору, в результаті чого утворюється маскуюча «пляма», що перекриває проблемну ділянку. Головний мінус полягає в тому, що використовувати цю методику можна тільки на невеликих площах, а в зоні навколо губ нерідко формується неприродно світлий контур (з-за некоректного підбору кольору).

 

Видалення

 

На жаль, корекція допомагає далеко не завжди. І тоді єдиним рішенням залишається видалення слідів невдалої роботи. Однак не варто лякатися цих слів. Часи хірургічних іссеканій, механічної дермабразії (шліфування) та інфрачервоної коагуляції повільно, але вірно йдуть у минуле. А на зміну їм приходять більш сучасні і щадні способи.

 

 • Видалення перманентного макіяжу лазером

 

Цей метод більш популярний, оскільки вважається найбільш дієвим, а ефект можна спостерігати вже після першого сеансу. Суть його полягає в наступному: проблемна ділянка обробляється неодимовим лазером, чия довжина хвилі становить 1064 нм. Промінь проникає в шкірний покрив на глибину до 0,5 см і шляхом термічного впливу руйнує капсули до того часу кристалізованого пігменту. Така обробка відмінно підходить для роботи з холодними кольорами (синій, зелений), проте практично марна проти теплих відтінків.

 

 • Видалення перманентного макіяжу ремувером

 

У цьому разі виведення пігменту здійснюється за допомогою спеціального біохімічного складу — «Rejuvi Tattoo Remover». Суть процедури полягає в тому, що ремувер вводять під шкіру, після чого капсули барвника не дробляться (як у випадку, коли використовується лазерне видалення перманентного макіяжу), а виводяться з організму у первісному вигляді за рахунок лімфатичної системи.

 

Що до плюсів і мінусів даного методу, то можна назвати такі:

 

Видалення перманентного макіяжу

Видалення перманентного макіяжу

 

Варто відзначити, що далеко не завжди вибір між цими варіантами визначається виключно уподобаннями клієнта. Нерідко для досягнення оптимального результату на перший план виходять такі чинники:

 

 1. Давність нанесення і глибина, на яку пігмент встиг проникнути в шкірні шари.
 2. Тип барвника, його природа, властивості.
 3. Масштаб проблеми. Як правило, ремувер використовується для обробки невеликих ділянок (наприклад, країв брів або куточків губ), а лазерне видалення потрібно для повного видалення.
 4. Якість апаратури і кількість матеріалів, з якими доведеться працювати.
 5. Професійні навички майстра.
 6. Специфічні особливості та реакції організму клієнта. Наприклад, непереносимість окремих активних речовин або підвищена чутливість шкіри.

 

Тому якщо ви вже твердо вирішили вдатися до корекції або видалення не отриманого образу, поспішати в цьому питанні не варто. Якщо в результаті ви хочете отримати кращий перманентний макіяж, знайдіть можливість зустрітися з дійсно компетентним косметологом і обговорити з ним можливі варіанти розвитку подій.

 

Корисно знати! Як завдання, так і видалення перманентного макіяжу – процедури практично безболісні (завдяки знеболюючим кремам і анестезуючим препаратам). Однак больові відчуття можуть бути спровоковані психологічним очікуванням. Щоб цього уникнути, достатньо попередньо прийняти настоянку валеріани (з дозволу лікаря).

 

IF

 

Самостійна обробка

 

Сьогодні вартість професійних косметичних послуг неухильно зростає, тоді як пігменти для перманентного макіяжу продаються у вільному доступі за цілком прийнятну ціну. Тому не дивно, що людей, які зважилися на самостійне виправлення наслідків непрофесійно завданої перманентного макіяжу, поступово стає все більше.

 

Вибір, зрозуміло, тут кожен робить сам, однак, як показує практика, мінуси такої «економії» істотно переважують її плюси. Так, можна:

 

 • спотворити шкіру рубцями і опіками, неправильно підібравши засіб або не розрахувавши дозу;
 • занести інфекцію, через відсутність необхідних навичок, обладнання та стерильності приміщення;
 • піддати своє життя небезпеці, якщо один з компонентів раптом виявиться алергеном (і спровокує анафілактичний шок), а допомогти поруч буде нікому.

Продовжувати цей перелік можна нескінченно. Ось тільки любителям подібних методик зіткнутися з їх наслідками належить не тільки в тексті, але і безпосередньо.

 

«Коли макіяж під забороною» або протипоказання для проведення процедури

 

Хоча нанесення перманентного макіяжу і є універсальним, у нього, на жаль, як і в інших процедур, є ряд протипоказань. Частина з них носить тимчасовий характер, частина – постійний, проте знати і про тих, і про інших не завадить кожному.

 

Протипоказання перманентного макіяжу

Протипоказання перманентного макіяжу

 

Як бачите, протипоказань у даної процедури достатньо. Тому, якщо ви все-таки вирішили зробити перманентний макіяж, першим кроком мають стати консультації з косметологом і вашим лікуючим лікарем.

 

Тільки так ви зможете уникнути проблем зі здоров’ям і отримати гарний виразний образ, а не «намальоване обличчя».