Список і опис інструментів, необхідних для створення ідеального макіяжу

IF

 

Які інструменти для макіяжу ви використовуєте? 80% жінок обмежуються тими, що йдуть в комплекті з косметичними засобами. Це аплікатор в тінях, пензлик в рум’янах і спонж в пудрі. Насправді цього мало, щоб фарба лежала на шкірі природно і не видавала кустарне мистецтво.

 

Багато хто вважає, що немає нічого краще, як наносити тональний крем або розтушовувати пудру пальцями. Ви можете собі уявити, як професійний візажист робить на обличчі моделі межі переходів власними руками? То-то й воно, що для натурального ефекту потрібні всі ці премудрості б’юті-індустрії, розширюємо свій світогляд і вчимося користуватися пензликами, пуховками, спонжиками та іншими аксесуарами.

 

Перелік

 

instrumenty-dlya-makiyazha

Список інструментів для макіяжу

 

Насправді список, в який увійшли лише основні інструменти для макіяжу обличчя, не такий вже і великий. Однак кожен пункт може включати кілька різновидів. Особливо це стосується кистей, які в переліку скромно займають лише одну сходинку, зате в наборі їх повинно бути від 3 до 40 (!) — і всі будуть призначені для виконання особливої функції.

 

Отже, що може знадобитися для нанесення декоративної косметики на шкіру:

 

 • аплікатор;
 • кисть;
 • морська губка;
 • пінцет;
 • пухівка;
 • спонж;
 • точилка для олівців;
 • щіточка-гребінець;
 • щипці.

Це лише основні інструменти для макіяжу, але цей список може бути доповнений кожною жінкою у відповідності з її запитами і перевагами.

 

Хтось розширить перелік запальничкою для того, щоб підігрівати олівцеву підводку для очей; комусь знадобляться трафарети для більш точної корекції форми брів; а деякі не уявляють своє життя без аерографа (розпилювача): у нього можна закачувати рідку тональну основу, щоб вона лягала на шкіру ідеально рівно.

 

Якщо ж ви навіть не уявляєте, для чого призначена морська губка або пухівка, короткі, але ємні описи для кожного з аксесуарів допоможуть вам розібратися в цьому різноманітті.

 

Корисна порада. Щоб інструменти для макіяжу прослужили якомога довше, тримайте їх в ідеальній чистоті, мийте після кожного застосування, ретельно просушуйте і міняйте не рідше, ніж раз в рік, щоб на них не розмножувалися бактерії.

 

Докладний огляд

 

Невеликий опис для кожного з інструментів, з допомогою яких створюється ідеальний макіяж, — це екскурс у світ природної краси. Якщо ви все звикли робити власними пальчиками, прийшла пора відвикати від цього застарілого способу.

 

Сучасна жінка повинна користуватися вигодами, які створює для неї інноваційна і модна б’юті-індустрія. А для цього потрібно розуміти, для чого потрібні всі ці пензлики з різними наконечниками, спонжик і губки.

 

Аплікатори

 

Ці інструменти для нанесення макіяжу є різновидом куполоподібних кистей, призначених для нанесення компактних сухих текстур, найчастіше — тіней.

applikatory-dlya-makiyazha

Вони володіють тонким стрижнем, коротенькі. Змінна насадка на кінчику виконується з різних матеріалів:

 

 • поролону;
 • фетру;
 • латексу.

Цей інструмент необхідний для створення яскравої, соковитої і барвистої гами. Можуть бути двосторонніми, причому з іншої сторони може знаходитися не тільки м’яка насадка, але і пензлик. Одна — для нанесення тіней, інша — для розтушовування.

 

Стругачки

 

Невже ви точите косметичні олівці для очей і губ звичайної точилкою? По-перше, це неекономічно, тому що велику частину ви знімаєте і викидаєте в сміттєву корзину. По-друге, існує спеціальний інструмент, розроблений для м’якого стрижня.

instrumenty-dlya-makiyazha-tochilka

Така точилка може йти в одному комплекті з олівцем, а може продаватися окремо, але не в канцелярському, а в косметичному магазині. В ній лезо заточене під тупим кутом, і вона має кілька отворів різного діаметра.

 

Кисті

 

Самий незвичайний і в той же час необхідний інструмент для макіяжу, представлений в розмаїтті всіляких варіантів, — це кисті.

 

Вони потрібні для нанесення, розтушовування, видалення, маскування, скульптурування, створення ліній, стирання кордонів, рівномірного розподілу, згладжування і т. д. Для кожного декоративного засобу — своя кисть. Чи зможете ви розібратися в цьому багатющому асортименті?

IF

Давайте перерахуємо основні:

 

 1. Віялоподібна / віялова — для видалення зайвого макіяжу.
 2. Для брів — для покриття вік тінями, з косими волосками, досить жорстка.
 3. Для рідкої підводки — інструмент з гостро заточеним, ультратонким стрижнем, використовується, якщо не влаштовує рідна, укомплектована з підведенням кисть.
 4. Для коректора — схожа за формою на кисть для тонального крему, але менше за розміром, опрацьовує невеликі ділянки обличчя (під очима, навколо носа), підходить для бази під тіні і скульптурування обличчя.
 5. Для корекції носа — овальна, ворс скошений по діагоналі, інструмент призначений для скульптурування носа декоративною косметикою.
 6. Для маскувальних засобів — невелика, застосовується для точкового нанесення.
 7. Для нанесення рум’ян — невелика, закруглена, по краю йдуть короткі волоски, а в центрі — довгі.
 8. Для помади та блиску — щільна, невеликого розміру, створює бездоганну лінію для контуру губ, рівномірно розподіляє засіб по всій поверхні.
 9. Для пудри — найбільша з усіх, м’яка, волоски гладкі, застосовується після пуховки, зазвичай, кругла; як варіант — кисть кабукі, яка більш густа і об’ємна.
 10. Для розтушовування рум’ян — досить велика, заокруглена, з однаковими волосками, згладжує різкі лінії.
 11. Для тонального крему / дуофібра — жорсткувата, може бути плоскою або складатися з двох видів ворсинок (довгих білих і коротких чорних).
 12. Для туші.
 13. Куполоподібна — інструмент для нанесення тіней, невелика за розміром, існує в декількох варіантах для різних технік макіяжу.
 14. Плоска — для розтушовування тіней, з прямою лінією ворсинок, рівно зрізаних.

IF

 

IF

Професійні візажисти мають у своєму арсеналі понад 40 видів кистей для макіяжу і вважають їх всі необхідними інструментами у своїй діяльності. Крім інших різновидів, при виборі цього аксесуара, потрібно звертати увагу на матеріал, з якого зроблені волоски.

 

 • З натурального ворсу

Кисті з натуральним ворсом використовуються для розсипчастої текстури: пудри, рум’ян, бронзаторів, тіней. Застосовуваний матеріал — шерсть різних тварин: білки, соболя, кози, поні, тхора або єнота. Бувають стрижені (грубуваті) і складальні (м’які).

 

 • Зі штучного ворсу

Матеріалами для виробництва пензликів з синтетичних ворсинок служать нейлон і таклон. Вони ідеальні для нанесення косметичних засобів жирної консистенції: тонального крему, помади, підводки.

 

Краще мати у своїй колекції інструментів для нанесення макіяжу кисті з різним ворсом.

 

Щіточки-гребінці

 

Щіточка-гребінець являє собою невелику щітку з довгими волосками, яка дозволяє ідеально розчесати брови і надати їм бездоганну форму.

shhetka-dlya-brovej

Щітка-гребінець для брів

 

Спонж

 

Спонж — інструменти для макіяжу, представляють собою невеликі губки з латексу. Вони багатофункціональні, так як згодяться для розтушовування тональної основи, нанесення основи під макіяж або пудри. Можуть мати форму ромба або прямокутника, але найчастіше бувають круглими. Змочуються перед застосуванням і використовуються вологими.

 

Пухівки

 

Пухівка чимось нагадує ватний диск, але вона потовщена, з гладкою поверхнею і наповнювачем всередині. Її можна прати (раз в тиждень). Вона потрібна для нанесення пудри і фіксації її тональної основи.

puhovka-dlya-makiyazha

Пухівка для макіяжу

 

Якщо вибирати між шитими і клеєними пухівками, зупиніться на першому варіанті: вони відрізняються більшою міцністю і довговічністю.

 

Пінцети

 

Якщо форма брів не буде бездоганною, вам ні за що не добитися ідеального макіяжу. Так що регулярно стежте за тим, щоб неслухняні волоски не вибивалися із загальної лінії. Для цього в арсеналі можна мати звичайні пінцети, але набагато більш зручні у використанні — спеціальні, для корекції форми брів, їх вищипування.

 

Щипці

 

Якщо природа не наділила вас гарним вигином війок, ви завжди можете їх завити з допомогою спеціальних щипчиків. При купівлі слідкуйте за тим, щоб кріплення було міцним, а гумка — жорсткою. Для створення розкішного, неповторного обсягу можна декілька секунд потримати інструмент в окропі.

 

Щипці для макіяжу

Щипці для макіяжу

 

Альтернатива — гарячі бігуді для вій: вони завивають набагато більш ефектно, але пам’ятайте про шкідливу дію таких інструментів для волосків.

 

Морські губки

 

Це невеликі губки для нанесення кремоподібних сумішей — зокрема, тональника. У них є перевага перед кистями: вони не викликають алергії. Перед використанням злегка змочують і тоді вони не вбирають в себе засіб, що непогано працює на економію. Відрізняються м’якістю, не дряпають і не травмують шкіру.

spongi-dlya-makiyazha

Такі необхідні інструменти для макіяжу, які допоможуть створити природний бездоганний образ. З ними ніхто не побачить, де тональний крем переходить в пудру і в якому місці закінчуються рум’яна. Ніхто навіть не помітить великої кількості декоративних засобів на обличчі, так як завдання всіх цих пензликів і спонжиків — ідеальне маскування будь-яких недоліків шкіри.

 

А щоб процес нанесення і кінцевий результат доставили вам ще більше задоволення, не забувайте про деяких допоміжні матеріали.

 

Прийміть до відома. Багато прихильників всього натурального вважають, що пензлики з шерсті тварин — кращий інструмент для макіяжу. Насправді хутро може викликати сильну алергію, для сипучих текстур вони непридатні, так і мити їх досить проблематично.

 

Допоміжні засоби і матеріали

 

З одного боку, їх складно назвати інструментами для макіяжу та в основний список вони не входять. З іншого боку, без них важко уявити процес нанесення косметики. Так що варто все-таки обзавестися ними:

 

 • ватяні диски;
 • ватні палички годяться для змішування косметичних засобів на шкірі, можуть прибрати туш з куточків очей і помаду, що розтеклася;
 • рідина спеціальна для очищення кистей (брендів: Make Up Store, Cleaning Brush Spray, Conditioning Brush Cleanser);
 • дзеркало — двостороннє, в якому одна із сторін має скло, що збільшує (наближає);
 • дзеркальце кишенькове, мініатюрне, щоб завжди мати його під рукою: воно допоможе підправити макіяж далеко від дому і в будь-якій ситуації виглядати карколомно;
 • серветки косметичні — вологі та сухі, просто необхідні для видалення зайвого макіяжу, незамінні для усунення сального блиску з жирної шкіри обличчя.

Якщо знати, які інструменти для нанесення макіяжу потрібні в тому чи іншому випадку, можна створити неповторний, шикарний образ, який буде відрізнятися природністю і красою. Вони допомагають приховати кордони між шкірою і маскуючими засобами, зробити тон рівним, змусити заграти фарби на обличчі новими відтінками.

 

Навряд чи дівчата з бойовою розмальовкою і вульгарним мейк-апом знають, як користуватися всіма цими аксесуарами. Зате ті, у кого на туалетному столику красується скромний стаканчик з пензликами різної товщини і всілякими ворсинками, — напевно володіють усіма тонкощами і секретами макіяжу. До якого табору віднесете себе ви?

IF

 

IF