Техніки макіяжу

Техніки нанесення макіяжу

Техніки нанесення макіяжу

 

Кожному типу зовнішності характерні свої недоліки і достоїнства. Правильно підібрана техніка макіяжу – ідеальний спосіб підкреслити улюблене і приховати небажане.

 

Щоб акцентувати свою красу, не обов’язково при кожному випадку звертатися до візажистів дорогих салонів. Техніка макіяжу базується на декількох основних принципах – потрібно лише запам’ятати їх, з’ясувати, які деталі підходять до вашого типажу і правильно використовувати.

 

Нанесення косметики зачіпає чотири основних акценти — це тон обличчя, очі, брови і губи. Мейкап кожної частини виконується за певною технологією. У комплексі ж, всі вони складають цілісний образ.

 

Макіяж для обличчя

 

Нові техніки в макіяжі спрямовані на створення об’ємного, або 3D-ефекту. Вони не просто підкреслюють наявні гідності. За допомогою певних прийомів можна практично створити нові риси обличчя.

 

Сьогодні популярні такі схеми макіяжу 3D:

 

скульптурування (або контурінг);

 • стробінг;
 • хромінг;
 • аеромакіяж.

 

Давайте докладніше розглянемо кожну з них.

 

Контурінг

 

Схема контурного макіяжу полягає у створенні імітацій природних тіней. Способи нанесення косметики при скульптуруванні залежать від форми обличчя:

 

 • Для круглого обличчя переважно створення контуру скул – так можна м’яко скорегувати форму.
 • Для скульптурування прямокутної форми лінії наносяться по контуру: від скроні до центральної частини лоба, по підборіддю, з м’яким розтушовуванням. Важливий акцент – брови. Їм надається округла форма, посилити ефект допомагає виділення верхнього віка.
 • Овальна форма – найбільш універсальна і підходить для такої техніки.

 

tehnika-makiyazha-konturing

 

У контурінгу необов’язково щось кардинально коригувати, потрібно лише підкреслити достоїнства. За допомогою рум’ян, бронзера, освітлення підкреслюється лінія вилиць. Робиться акцент на всіх виступаючих частинах обличчя.

 

Стробінг

 

Ще одна трендова схема нанесення макіяжу. Акцент робиться на шкірі. Основний інструмент – хайлайтер, результат – сяюча шкіра. При цьому візуально зберігається відчуття, що косметики немає зовсім або вона присутня у незначній кількості.

 

Так як стробінг висловлює природність, більше всього він підходить для ідеально гладкої шкіри. Але це не означає, що власницям інших типів навіть не варто пробувати його. Просто підбирається відповідний вид освітлення.

 

При проблемній шкірі з нерівностями, доречний сухий хайлайтер. Він більш відчутно маскує недоліки, довше зберігає стійкість. Для нормальної шкіри (гладкої, рівної, без помітних дефектів) використовується засіб з рідкою текстурою. Ефект виходить максимально натуральний. Але підходять також сухі хайлайтери – вони більш стійкі і макіяж довше зберігає свою свіжість. Шкіра з веснянками покривається бронзовим хайлайтером – він створює ефект сяйва і ще більше підкреслює особливість цього типу.

 

Хромінг

 

Така техніка нанесення макіяжу обличчя є послідовником стробінга і відрізняється лише основним інструментом. У хромінгу сяюча шкіра створюється за допомогою прозорої помади з перламутром. Нанесення помади – завершальний етап, виконується після вирівнювання тону обличчя.

 

В залежності від типу і відтінку шкіри можна використовувати перламутрові, блідо-золоті або напівпрозорі білі відтінки. Помада для хромінга має кремову структуру – вона відмінно розтушовується і робить тон рівномірним. Наносити засіб на всі виступаючі риси обличчя – вилиці, перенісся, лінії губ.

 

Аеромакіяж, або аерографія

 

Техніка нанесення макіяжу аерографія

Техніка нанесення макіяжу аерографія

 

Один з нових методів нанесення макіяжу. З його допомогою вдається приховати всі недоліки, пори і нерівності, створити максимально природний вигляд, але при цьому не заважає шкірі дихати.

 

Для його виконання необхіден аерограф, повітряний компресор і спеціальний набір фарб. Вся суть аеромакіяжу полягає в розпилюванні на шкіру засобів за допомогою згаданих приладів. Косметика лягає легким, майже прозорим шаром, маскуючи всі неточності. Шкіра при цьому немов покривається легкої вуаллю, але зберігає свою природність, колір стає лише злегка «порцеляновим».

 

Велика перевага аеромакіяжу – його стійкість. Всі засоби наносяться в незначній кількості, але рівномірно розподіляються по всьому обличчю, створюючи рівний тон без надлишків косметики.

 

Ще один бонус — такий макіяж не боїться поту, сліз і інший вологи. Можна просто промокнути обличчя серветкою і не переживати, що в невідповідний момент рум’яна або тіні потечуть. Його не потрібно постійно підправляти — в середньому стійкість зберігається 12 — 18 годин.

 

IF

 

Техніки макіяжу для очей

 

Візажисти виділяють безліч схем нанесення косметики для очей. Всі вони діляться на дві категорії:

 

 1. Базові техніки (площинні) макіяжу: класика, горизонтальна, вертикальна і діагональна. При нанесенні кольорів не враховується їх візуальний об’єм. Рекомендується для початківців — пізнавати ази мейкапу.
 2. Нові схеми об’ємного мейкапу: «Smoky eyes», «Банан», «Крило», «Котяче око», олівцева. З їх допомогою можна надати обсягу певним рисам обличчя і зробити їх більш виразними.

 

IF

 

Всі перераховані схеми створюються в основному за допомогою тіней, підводки або олівця, доповнюються тушшю. Підходящий варіант підбирається в залежності від типу обличчя та мети, яку він переслідує: це повсякденний денний або вечірній для урочистого заходу.

 

Техніки макіяжу брів

 

Серед чималої кількості технік макіяжу брів, виділяють три основних.

 

 • Природна

Виконується в два етапи: спочатку за допомогою олівця або тіней зафарбовується простір між волосками, далі брови фіксуються спеціальним гелем. Всі засоби наносяться помірно, зберігається природний юний вигляд, обличчя виглядає свіжим і доглянутим.

 

 • Графічна

 

Ця техніка вже більш радикальна. За допомогою олівця або рідких тіней прокладається нова форма брів. Лінії чіткі, найчастіше тонкі. Образ виходить суворим, візуально робить обличчя старіше.

 

 • Змішана

 

Включає два попередніх. В ній основа і середина затушовується тінями або олівцем, а контур кінчика чітко промальовується. Найбільш краща для повсякденного макіяжу, надає образу завершеності.

 

Техніки для макіяжу губ

 

Макіяж губ в техніках омбре (вгорі) і контрастний градієнт (внизу)

Макіяж губ в техніках омбре (вгорі) і контрастний градієнт (внизу)

 

Нанесення косметики на губи – один з найбільш відповідальних етапів створення образу. До макіяжу губ потрібно поставитися серйозно, всі контури повинні бути чіткими, без неточностей, патьоків, інакше макіяж буде зіпсований.

 

Розглянемо деякі популярні схеми нанесення.

 

 • Омбре

Дана техніка виконання передбачає створення контрасту – олівцем затемнюється контур губ, помадою освітлюється їх центральна частина, або навпаки. Про такому способі мейкапу ми писали в нашій статті: «Макіяж губ в техніці сяючі».

 

 • Контрастний градієнт

 

Трохи схожа на попередню, але контраст створюється за допомогою двох відмінних відтінків помад. Чим більше різниця в їх відтінках, тим ефектніше виходить результат. Частіше застосовується для створення вечірнього образу.

 

 • Збільшення губ

 

Може виконуватися з допомогою консилера і лайнера. Олівцем наближеного до губ відтінку вимальовується контур, розтушовується, а центральна частина освітлюється тональним засобом. Така техніка (докладніше про неї, по посиланню) надає губам пухлість.

 

 • Чітко окреслені губи

 

Часто поширений прийом. У цій техніці по всьому периметру губ наводиться контур, не дозволяючи помади або блиску потекти. Особливо рекомендована любителькам насичених відтінків.

 

Користуючись такими техніками і комбінуючи їх, можна щоразу оновлювати свою зовнішність, експериментувати. При цьому незмінним для кожної жінки має залишатися правило: яка б техніка макіяжу не застосовувалася, завжди варто пам’ятати про цінності природної краси і доглянутості шкіри.

 

IF