Як правильно мити кисті для макіяжу після роботи з ними і чи взагалі потрібна чистка?

kak-myt-kisti-dlya-makiyazha

 

Ми вже не раз розповідали вам про різні види макіяжу. Тепер же, коли ви маєте уявлення про особливості його підбору, нанесення, змиву, настав час обговорити тему догляду за інструментами. А точніше дізнатися, чи потрібно мити кисті для макіяжу. І в тому випадку, якщо так, то як це правильно робити.

 

 

Потрібно чи ні

 

Насамперед, відповімо на запитання, для чого це взагалі потрібно. Забувши помити кисті для макіяжу, ви ризикуєте отримати відразу декілька неприємних сюрпризів під час наступного використання:

 

 1. Залишки раніше використовуваного косметичного засобу змішаються з новим, що може спричинити порушення кольору і структури останнього.
 2. Використання «зміненої» косметики буде давати інший ефект, т. я. колірний баланс буде порушений. Щоб зрозуміти, про що йде мова, згадайте брудні розводи, які залишає акварельна фарба, якщо погано промивати кисть під час малювання. Тут ефект буде схожим, тільки замість паперу зіпсовано буде вже ваше обличчя.
 3. На погано промитих кистях досить швидко розмножуються бактерії. А значить, заощадивши пару хвилин на чищення інструментів, ви можете зіткнутися з прищами, роздратуванням і іншими шкірними захворюваннями.

Як бачите, приємного мало. Тому на питання, чи потрібно чистити кисті для макіяжу, відповідь лише одна – так, в обов’язковому порядку!

 

З якою періодичністю мити

 

Тепер, коли ми знаємо, що кисті, як і будь-які інші інструменти для нанесення макіяжу потребують обов’язкового миття, виникає наступне питання: як часто необхідно проводити цю процедуру? Якщо ми ведемо мову про щоденне використання, то періодичність чищення визначають наступні чинники.

 

Фактор №1. Призначення кисті

 

 • Кисті, використовувані для макіяжу брів і повік, необхідно промивати раз в три дні.
 • Аплікатор, призначений для пудри, рум’ян, бронзатора, а також тональної основи – не рідше одного разу на тиждень.
 • Кисть для підводки очей – після кожного використання (щоб убезпечити слизову від попадання інфекцій).

 

Фактор №2. Вид чищення, про який йде мова

 

 • Поверхневе очищення (коли кисть протирається звичайною гігієнічною серветкою, змоченою в антисептику) косметологи рекомендують проводити після кожного використання.
 • Глибоке (з застосуванням води і спеціальних чистячих засобів) – не рідше одного разу на 3-7 днів.

 

Чим і як будемо чистити

get_img

Визначившись з тим, як часто мити кисті для макіяжу, давайте вирішувати, як саме повинен протікати даний процес. Запам’ятайте, неправильний догляд не менш шкідливий, ніж його відсутність. З-за нього щетинки стають більш жорсткими, сильніше стовбурчаться і інтенсивніше випадають.

 

Уникнути подібного сценарію допомагають браш клінери (brush cleaner) – спеціальні чистячі засоби, в яких пензель замочується на деякий час перед промиванням в теплій воді.

 

Ось тільки практично у кожної косметичної марки є такі препарати, і купувати під кожний пензлик окремий лосьйон або шампунь буде накладно навіть тим, хто добре заробляє. Та і чи варта шкурка вичинки, коли добре помити кисті для макіяжу в домашніх умовах цілком можна і за допомогою звичайних підручних засобів.

 

Шампунем або засобом для вмивання

 

Для цього візьміть губку для миття посуду, помістіть її в невеликий резервуар (миску або глибоку тарілку), де вона не зможе так активно ковзати, і нанесіть на неї кілька крапель шампуню. Далі візьміть пензлик і несильно натисніть їм на губку для появи піни, після чого приступайте до плавних кругових рухів. Коли весь бруд залишиться на губці, обережно промийте пензлик під проточною водою і переконайтеся, що та повністю змила чистячий засіб.

 

Обов’язково стежте, щоб:

 

 1. Губка не використовувалася раніше для інших завдань (наприклад, миття посуду), інакше на ній можуть виявитися мікроби.
 2. Шампуню було небагато, в іншому випадку ви будете просто переводити чистячий засіб даремно.
 3. Вода була приблизно кімнатної температури, тоді ймовірність пошкодити щетину буде в рази менше.
 4. Губка ретельно промивалася після кожних 2-3 пензликів, очищених з її допомогою.

 

Оливковою олією

 

Це засіб підходить власникам кистей з щетиною, що складається з натурального волосся/волокон, т. я. володіє відмінним зволожуючим ефектом.

 

Принцип чищення тут той же:

 

 1. Виливаєте столову ложку оливкової олії на губку або іншу основу для миття.
 2. Водите по губці кілька разів пензлем, щоб ворсинки оповило маслом, і вони позбавилися від залишків косметичних засобів.
 3. Промиваєте кисть під теплою водою, не забувши переконатися, що змили все масло. В іншому випадку, при наступній спробі нанести макіяж ви можете отримати досить неприємний результат.

 

Дитячим милом

kak-myt-i-sushit-kisti-dlya-makijaga

Якщо потрібно очистити синтетичний пензель, кращого рішення серед бюджетних препаратів вам не знайти. Однак це справедливо тільки для мила, позбавленого будь-яких добавок і домішок, адже саме через них на щетині нерідко виникає наліт, який вкрай важко видалити.

 

Щоб очистити кисть для макіяжу милом, змочіть останне водою і як слід намильте руки. Рівномірно розподіліть піну по щетині, після чого акуратно помасажуйте ворс і промийте його водою з крана. Стежте, щоб після чищення на щетинках не залишилося піни, інакше вони можуть злипнутися і загрубіти.

 

Як бачите, кисті для макіяжу можна мити і підручними засобами. Головне стежити, щоб вода не потрапляла в місця кріплення щетинок до основи. В іншому випадку, клей може розмокнути, і ваша кисть незабаром почне активно «лисіти».

 

Не забуваємо і про сушку

kak-pravilno-myt-kisti-dlya-makiyazha

Якщо не хочете кожен місяць витрачатися на новий інструментарій, то потрібно навчитися не тільки правильно мити кисті, але і сушити їх належним чином. Здавалося б, які тут можуть бути премудрості?

 

Дивіться самі:

 

 • По-перше, під заборону потрапляють фени, батареї, радіатори та інші джерела теплого повітря. Якщо ви не хочете, щоб після двох-трьох чисток ворсинки огрубіли і стали більш крихкими, необхідно сушити їх лише природним шляхом.
 • По-друге, під час сушіння кисті повинні бути розміщені не горизонтально, а під невеликим кутом. Так вода не потрапить під залізний утримувач і не зможе почати свої руйнівні процеси.
 • По-третє, слідкуйте за формою. Якщо ворсинки почали пушіться, потримайте їх деякий час над парою (так, щоб він не потрапляв на основу кисті), а при наступних сушках користуйтеся браш гвардами (brush guard) або їх саморобними аналогами.