Засоби для зняття макіяжу: критерії вибору та огляд кращих продуктів

Засоби для зняття макіяжу

Засоби для зняття макіяжу

 

Зняття макіяжу – перший етап вечірнього очищення шкіри, що складається з трьох кроків: видалення косметики, умивання і тонізації. Виконана саме в такій послідовності, процедура очищення готує шкіру до подальшого нанесення крему або гелю, допомагає їм проникнути в більш глибокі шари епідермісу.

 

Види

 

На сучасному фармацевтико-косметологічному ринку представлена велика кількість засобів для очищення шкіри та підготовки її до подальшого догляду. Вони відрізняються м’якістю, глибиною проникнення, консистенцією, інтенсивністю піноутворення та іншими характеристиками.

 

Щоб допомогти нашим читачкам з вибором, ми наводимо перелік продуктів і їх коротку характеристику.

 

Демакіяж

 

Видалення макіяжу – перший і основний етап в очищенні шкіри. Він здійснюється засобами, що не містять мильні компоненти, і тому не вимагають змивання.

 

 • Міцелярна вода

 

IF

 

Цей косметичний продукт володіє комплексною дією і призначений для зняття макіяжу й одночасного очищення шкіри від продуктів життєдіяльності. Міцеллярка – відкриття останнього десятиліття, її ефект заснований на дії міцел – активних частинок, які утворюються при з’єднанні поверхнево-активних речовин (ПАР).

 

IF

 

М’який вплив обумовлено відсутністю піноутворення при хороших очищувальних характеристиках. Завдяки цьому продукт підходить для видалення косметики і бруду навіть з очей і губ. Крім того, це відмінне гіпоалергенний засіб для всіх типів шкіри.

 

 • Крем

 

Креми, флюїди і бальзами також ефективно використовуються для видалення мейк-апу. Вони діють за рахунок жирної складової, яка з’єднується зі шкірою, під масажними рухами рук перетворюється на легку текстуру, яка пов’язує і нейтралізує бруд і косметику. Засоби володіють прекрасним зволожуючими і живильними властивостями, але вимагають подальшого видалення змоченим у лосьйон або тонік ватним диском.

 

 • Молочко, вершки

 

IF

 

Вершки або молочко для зняття макіяжу – це косметичний продукт кремоподібної форми, який не містить ПАР і працює за рахунок делікатного очищення. Так само, як і міцелярна вода, молочко допомагає делікатно і якісно видалити мейк-ап і бруд зі всього обличчя, включаючи області навколо очей і рота. На відміну від міцеллярки, воно володіє відмінними доглядовими показниками, що дозволяє замінити відразу три етапи: зняття макіяжу, очищення і нанесення крему.

 

Використовувати вершки не рекомендується власницям жирної, комбінованої, проблемної шкіри, оскільки даний продукт сприяє посиленню вироблення шкірного сала.

 

 • Лосьйон

 

IF

 

Основний компонент лосьйону – підготовлена вода, збагачена косметичними компонентами (маслами, екстрактами, вітамінами, амінокислотами). В залежності від складу він може тонізувати, очищати, надавати порозвужуваючю або депігментаційну дію. Форми розфасовки – спрей, дозатор.

 

 • Двофазні засоби

 

В їх основі — вода і масло. Без емульгатора ці компоненти не здатні перемішуватися, тому масло завжди виявляється на поверхні води, що і забезпечує цікавий двофазний ефект. В продукт додають спеціальний стабілізатор, який спрацьовує при струшуванні пляшечки і на нетривалий час змішує інгредієнти.

 

Олійна складова допомагає швидко видалити навіть найстійкіший макіяж з очей без сильного фізичного впливу. Для цього необхідно струсити пляшечку, змочити засобом ватяні диски, на кілька хвилин прикласти їх до очей, після чого м’яко видалити з них макіяж.

 

 • Серветки

 

Вологі серветки для зняття макіяжу – експрес-засіб, за допомогою якого можна швидко і ефективно зняти мейк-ап в умовах відсутності води. Вони просякнуті яким-небудь з очищувальних продуктів: молочком, тоніком або лосьйоном, тому їх застосування забезпечує якісне зняття макіяжу без ефекту панди.

 

Перераховані вище засоби не вимагають використання води і часто є універсальними, замінюючи собою кілька продуктів. Однак процедура очищення від макіяжу обов’язково повинна включати в себе і умивання і тонізування, завдяки яким шкіру щодня рятують від відмерлих клітин, нормалізують її рН, вирівнюють колір.

 

Додаткове очищення та тонізування

 

Після основного очищення обличчя, проводять додаткове, видаляючи залишки очищаючого засобу і тонізуючи шкіру.

 

 • Гель

 

Гель для вмивання – це піноутворюючий миючий засіб, до складу якого входять ПАР. ПАР володіють здатністю під час нанесення і намилювання пов’язувати забруднення (косметику, пил, бруд, сечовину, шкірне сало, піт), що знаходяться на поверхні шкіри і видаляти їх в процесі змивання. З метою догляду в гелі додають компоненти, які нормалізують виділення себума, підсушують запалення, деактивують діяльність Propionobacterium acnes – патогенної мікрофлори, що живе на поверхні епідермісу і викликає надмірне вироблення шкірного сала.

 

Іноді гелі можуть утримувати абразивні частинки, які сприяють додаткової, більш глибокої ексфоліації. Застосовувати їх слід не частіше двох-трьох разів на тиждень, не зачіпаючи при цьому запалені ділянки. Гелі для проблемної шкіри можна використовувати в якості масок – вспінювати, наносити на обличчя, і залишати до висихання. Це підсилює лікувальний ефект.

 

Останнім часом на ринку з’явилися такі продукти, як міцелярні гель, лосьйон, пінка. Володіючи поліпшеними миючими показниками, вони в той же час зберігають властивості міцел. Використання цих продуктів дозволяє одночасно виконати дві дії – видалити макіяж і ретельно очистити шкіру.

 

 • Пінка

 

Пінка для вмивання – косметичний продукт, аналогічний гелю. До його складу також входять ПАР, але вони менш агресивні, володіють м’якими миючими характеристиками, містять зволожуючі і заспокійливі компоненти (бісаболол, пантенол, екстракти ромашки, алое, інших лікарських рослин). Зазвичай пінка має нейтральний рівень рН і тому підходить для всіх типів шкіри, крім жирної і проблемної.

 

Спеціальні лікувальні пінки використовуються, якщо шкіра схильна до дерматитів різного походження. В них містяться заспокійливі, пом’якшувальні, гіпоалергенні інгредієнти.

 

 • Гідрофільна олія

 

Цей чудовий продукт прийшов до нас зі Сходу і полюбився жінкам за свої миючі та лікувальні якості, а також натуральність. Основний компонент – масло, в яке додані емульгатор і ПАР. Завдяки їм засіб набуває водорозчинність і здатність пінитися, зберігаючи при цьому властиву маслу м’якість.

 

При додаванні в продукт міцел його називають міцеллярним маслом. Спеціальні добавки (зволожуючі, живильні, порозвужуючі, тонізуючі) дозволяють адаптувати продукт під потреби практично всіх типів шкіри.

 

Засіб не вимагає струшування, досить видавити одну порцію на долоню, додати трохи води, спінити і нанести на обличчя масажними рухами, після чого змити. Численні відгуки свідчать, що після застосування гідрофільної олії шкіра стає свіжою, м’якою і зволоженою. При використанні для жирної шкіри гідрофільна олія не вимагає подальшого нанесення крему.

 

 • Тонік

 

IF

 

Тонік для зняття макіяжу використовується на останньому, третьому етапі очищення. Це один з різновидів лосьйону, до складу якого включені тонізуючі екстракти.

 

Всупереч поширеній думці про те, що тоніки – це маркетингова хитрість косметичних компаній, без якої можна чудово обійтися в щоденному догляді, їх використання допомагає нормалізувати рН шкіри, «склеїти» клітини рогового шару, вирівняти рельєф, забезпечити більш глибоке проникнення крему, забезпечити додатковим цільовим доглядом.

 

В залежності від призначення, тоніки бувають спиртовими і безспиртовими. Перші володіють сильними підсушуючими властивостями, тому їх застосування показано власницям молодої проблемної шкіри і тільки в літній час.

 

Як правильно вибрати?

 

Щоденне очищення – процедура, під час якої видаляються залишки макіяжу і забруднення. Правильно підібраний відповідно з індивідуальними характеристиками засіб для очищення забезпечить додатковий догляд, допоможе зберегти особі молодість і красу.

 

При виборі враховуються такі фактори:

 

 1. Тип шкіри

 

На обличчі міститься найбільша кількість сальних залоз з усієї поверхні людського тіла. Активність, з якою залози виробляють себум, визначає тип шкіри. За цією ознакою вона ділиться на суху і нормальну, жирну і комбіновану.

 

Залежно від цього висуваються вимоги до очищаючого засобу – він має регулювати виділення шкірного сала, зволожувати, живити. Щоб не помилитися у виборі, звертайте увагу на рекомендації виробника по типу шкіри, зазначені на етикетці продукції.

 

 1. Вік

 

Потреби шкіри можуть змінюватися по мірі дорослішання. Вже після 25 років поступово починає зменшуватися кількість фібробластів, що виробляють гіалуронову кислоту, із-за чого знижується рівень зволоженості, погіршується тонус, овал обличчя починає «плисти», можуть з’являтися набряки. Засоби для зняття макіяжу повинні враховувати і цю особливість – в їх склад включаються компоненти, що пригальмовують хроностаріння.

 

Для того, щоб споживачу було простіше визначитися, косметику часто маркують за віковим фактором (20+, 25+, 35+, 45+). Підбирайте засіб для своєї групи, щоб забезпечити шкіру компонентами, які запобігають її швидке в’янення.

 

 1. Індивідуальні особливості

 

Не секрет, що людей з ідеальною шкірою – одиниці. Більшість з нас стикається з такими проблемами, як схильність до запалень, вугри, лущення, дерматити, купероз, веснянки, пігментація та інші. Професійні засоби краще купувати в аптеці або спеціалізованих інтернет-магазинах після консультації з дерматологом-косметологом.

 

 1. Пора року

 

Обличчя – це частина тіла, на яку цілий рік впливає навколишнє середовище. Влітку воно контактує з жаркими сонячними променями, взимку – з вологим морозним повітрям. Вибір очищаючого засобу також повинен підкорятися сезонного фактору, оскільки в холодну пору року шкірі потрібно більше живлення, а в жарку – зволоження і захист від сонця.

 

Так, при будь-якому типі шкіри влітку краще відмовитися від використання засобів, до складу яких входять жирні компоненти вершків, кремів і масел для зняття макіяжу, і замінити їх більш легкими – міцеллярною водою або лосьйоном.

 

Зверніть увагу. Багато хто вважає, що жирна, схильна до висипань і утворення акне шкіра не потребує зволоження. Це помилкова думка, оскільки саме брак вологи часто стає причиною зниження захисних властивостей ліпідного бар’єру, активізації життєдіяльності патогенних мікроорганізмів і, як наслідок – появи гнійничкових висипань і вугрів.

 

Важливе значення у виборі мають і власні відчуття. Після використання на обличчі не повинні з’являтися відчуття сухості і стягнутості, жирний блиск, почервоніння і тому подібні прояви негативної реакції. Будь-який з цих симптомів свідчить про те, що косметика містить невідповідні вашій шкірі інгредієнти.

 

Огляд засобів

 

luchshie-sredstva-dlya-snyatiya-makiyazha

 

Величезний вибір продуктів, призначених для видалення мейк-апу та подальшого очищення шкіри, представлений як в аптеках, так і в магазинах, нерідко ставить потенційних покупців у глухий кут.

 

Чим вони відрізняються, якою дією володіють, як не купити те, що не підійде і викликає алергічну реакцію? Ми сподіваємося, що представлений рейтинг засобів для зняття макіяжу допоможе читачкам визначитися з вибором.

 

Магазинні

 

Міцелярна вода

 

 • Garnier Skin Naturals

 

garnier-micellar-cleansing-water-3

 

Представлена в декількох версіях – для сухої, чутливої, жирної шкіри, а також збагачена маслами. З недавнього часу міцелярна лінійка Garnier поповнилася двофазним лосьйоном для видалення макіяжу з очей. Відгуки про продукт підтверджують, що лосьйон чудово знімає навіть водостійку туш, однак не підходить тим, хто носить контактні лінзи. Середня вартість продуктів – 3-5$.

 

 • L’oreal Paris

 

Представлена у версіях «Абсолютна ніжність» для сухої і чутливої шкіри і «Нововведення» для нормальної та змішаної. Засіб чудово справляється зі своїм завданням – видаляє макіяж і забруднення, доглядає, володіє легкою лущильною дією. Середня ціна – 3-4$.

 

 • Biotherm Biosource Micellar Water

 

Відноситься до категорії middle market, тому коштує дорожче – близько 15$. За цю ціну виробник обіцяє делікатне очищення і зволоження, приємний ненав’язливий аромат, а також присутність в якості збагачующого компонента продуктів життєдіяльності термального планктону.

 

 • ТМ Биокон

 

Представлена в двох версіях – «Ірис + Білий чай» і «Роза + Алое». При дуже демократичній ціні (в середньому 1,5$) продукт володіє очисними і поживними властивостями, нічим не поступаються більш дорогим аналогам.

 

Лосьйони, тоніки, вершки

 

 • Sante

 

Косметичне молочко для демакіяжу Dr.Sante на основі арганової олії, незважаючи на низьку ціну (1-1,5$), має хороші відгуки, згідно з якими чудово справляється зі своїм призначенням. Рекомендується до використання після 30 років.

 

 • Clarins

 

Тонізуючий лосьйон елітної французької марки Clarins, збагачений вітамінами А і Е, а також екстрактами лікарських трав, сприяє загоєнню і омолодженню шкіри, поліпшення кольору, доданню їй свіжого вигляду, готує до нанесення крему. Середня вартість – 15-18$. Підходить для всіх типів шкіри.

 

 • Nivea Make-up Expert

 

nivea-dlya-snyatiya-makiyazha

 

Унікальний і універсальний засіб, який підходить для зняття макіяжу в душі без використання допоміжних засобів (ватний диск, губка) — Nivea Make-up Expert (3,5$). Невелика кількість спінюється, наноситься на обличчя, після чого змивається проточною водою. Продукт замінює демакіяж і вмивання.

 

 • Nivea Make-up Expert для демакіяжу

 

Гідрофільні олії

 

 • Real Soybean Deep Cleansing Oil

 

real_soy_bean

 

Гідрофільна олія Real Soybean Deep Cleansing Oil створена в Кореї і належить до елітної торгової марки Mizon. У її складі – декілька рослинних олій, у тому числі оливкова, камелії, жожоба, лугового оковитої. Продукт коштує приблизно 30$.

 

 • Holika Holika

 

Корейський бренд Holika Holika має в своєму арсеналі цілих чотири масла – для чутливої, проблемної, сухої, нормальної і сухої шкіри. Всі вони збагачені натуральними екстрактами (полину, софори японської, оливи, камелії, арніки, базиліка, кропу і ін), володіють прекрасними ароматами і очисними якостями. Ціна задоволення – близько 20$.

 

Гелі, пінки

 

 • Eveline Cosmetics

 

sredstvo-dlya-snyatiya-makiyazha-eveline

 

Бюджетні засоби представлені відомою польською маркою Eveline Cosmetics. Антивіковий гель для вмивання Q10+R входить до складу з гіалуроновою кислотою і вітамінним комплексом, призначений для очищення шкіри жінок старше 30 років. За більш ніж доступною ціною (2$) продукт має хороші відгуки і високу ефективність.

 

 • Christina

 

Найкраще молочко, на думку споживачів, розроблено професійною ізраїльської маркою Christina в двох версіях – для жирної і сухої шкіри. Воно створене з натуральних інгредієнтів і містить екстракти ромашки, лемонграсу, грейпфрута, лаванди і гамамелісу. Цінність даного продукту полягає в тому, що в якості природного ПАР в ньому використовується екстракт мильного дерева, який очищає шкіру, не пересушуючи її. Вартість – близько 20$.

 

Цікаво. Хімічні компоненти в косметиці не обов’язково є злом. Багато з них володіють меншим індексом алергенності, ніж навіть самі прості рослинні екстракти. І мало кому відомо, що такий поширений косметичний інгредієнт, як алое віра, дуже алергенний і в професійній косметиці практично не використовується.

 

Демакіяж очей

 

 • Vichy Purete Thermale Struccante Waterproof Occhi Sensibili

 

Двофазний засіб Vichy Purete Thermale Struccante Waterproof Occhi Sensibili (15$) не тільки допомагає зняти навіть саму стійку туш, але і доглядає за віями, запобігаючи їх випадання і стимулюючи зростання.

 

 • Eveline

 

Серед бюджетних марок кращий засіб для зняття макіяжу з очей представлено торговою маркою Eveline. Їх двофазний продукт підходить для ніжної шкіри навколо очей і зняття водостійкої косметики з губ. Ціна – 1,5-2$.

 

 • Flormar Eye Make-Up Removal Pads

 

diski-flormar-dlya-demakiyazha

 

У похідних умовах допоможуть диски Flormar Eye Make-Up Removal Pads, представлені в двох варіантах – з маслом жожоба і алое-віра. Обидва продукти підходять для чутливої шкіри, зручні у використанні і коштують близько 5-6$.

 

Ватні диски Flamar для демакіяжу

 

 • La Biosthetique Belavance

 

Вологі серветки La Biosthetique Belavance також призначені для зручного видалення косметики, коли використання класичних засобів не представляється можливим. Ціна за упаковку (20 шт) – 11$.

 

 • Nivea Make-up Expert

 

Рідина Nivea Make-up Expert з входить до складу з аскорбіновою кислотою (2,5$) підходить для видалення косметики з найбільш чутливих зон особи.

 

Спеціальні

 

Проблемна, жирна шкіра

 

 • Stop Demodex

 

Лосьйон Stop Demodex, до складу якого входить ефірна олія лаванди, екстракт календули, та інші інгредієнти, які мають антисептичну, підсушуючю, порозвужувальну дію. Засіб перешкоджає утворенню рубців, сприяє швидкому загоєнню ран, висвітлює пігментацію, постакне. Ціна – близько 2-2,5$. Рекомендується до використання з 18 років.

 

 • Anna Lotan Barbados Purifuing Hydrophilic Cleancer

 

Гідрофільна олія Anna Lotan Barbados Purifuing Hydrophilic Cleancer (Ізраїль). Висока вартість продукту (близько 30$) обумовлена заявленим виробником широким спектром дії (очищення, зволоження, вирівнювання рельєфу, позбавлення від запалення, звуження пор), а також його економною витратою.

 

 • Shiseido Perfect Watery Oil

 

maslo-shiseido-dlya-snyatiya-makiyazha

 

Масло Shiseido Perfect Водянисті Oil (Японія) містить комплекс антибактеріальних компонентів, які підсушують запалення, маючи в той же час зволожуючі і живильні властивості. Ціна – 15$.

 

 • Яка

 

Антибактеріальний гель для інфікованої кліщами і вірусами шкіри української марки «Яка» містить антибактеріальні речовини і витяжки з цілющих карпатських рослин, які борються з підвищеним салоутворенням, закупоркою пір, схильністю до запалень. Засіб можна застосовувати з 18 років, його вартість – 2,5$.

 

 • Bioderma Sebium Gel Moussant

 

Гель для комбінованої і жирної шкіри, ефективність якого полягає в спеціальному себорегулюючому комплексі, усуваючому жирний блиск і одночасно зволожуючому сухі ділянки. Його ціна – 17$.

 

Суха, чутлива, атопічна, шкіра

 

 • Cannaderm Atopos Milk і Pharmaceris E Emotopic Everyday Bath

 

Кращі засоби для зняття макіяжу з шкіри, схильної до атопічного дерматиту – молочко Cannaderm Atopos Milk (8-10$) і емульсія Pharmaceris E Emotopic Everyday Bath (12$). Компоненти, якими збагачені обидва косметичних продукти, заспокоюють і пом’якшують шкіру, усувають сухість, подразнення, лущення, сприяють загоєнню мікротріщин.

 

 • Secret Key Seaweed Ocean Cleansing Oil

 

Водорозчинне масло виробництва Кореї, для догляду за чутливою шкірою. Це чудовий засіб для зняття водостійкого макіяжу, в тому числі з очей. Орієнтовна вартість – 15$.

 

Для досягнення максимального ефекту масло слід нанести на суху шкіру, після чого ретельно розподілити його масажними рухами по всій поверхні обличчя. Після цього змити теплою водою без подальшого нанесення крему.

 

 • A-Derma Dermalibour Foaming Gel

 

Для демакіяжу, лікування і догляду за чутливою шкірою, схильною до атопічного дерматиту, прекрасно підійде французький гель A-Derma Dermalibour Foaming Gel, що містить такі компоненти, як цинк, триклозан, токоферол і сульфат міді. Приблизна вартість – 15$.

 

 • Vichy Purete Thermale Fresh

 

IF

 

Освіжаючий і очищаючий гель Vichy Purete Thermale Fresh розроблений спеціально для догляду за чутливою шкірою. Продукт володіє хорошим піноутворенням і містить лимонну кислоту, що стимулює процеси регенерації шкіри. Гель призначений для використання в жаркий час року, так як містить охолоджуючі компоненти. Орієнтовна ціна – 13-15$.

 

Купероз, розацеа

 

 • Stop Kuperoz

 

Аптечна косметика для зняття макіяжу з шкіри, схильної до куперозу, представлена гелем Stop Kuperoz з екстрактом кінського каштана і зеленого чаю. Його ціна – 4$.

 

 • Clarena Redless U Tonic

 

Тонік Clarena Redless U Tonic від розацеа і куперозу. Вхідні в його склад компоненти не тільки сприяють зміцненню стінок судин, але і перешкоджають хроностарінню шкіри, роблять її більш пружною і ніжною. Вартість– близько 15$.

 

Депігментація

 

Серед депигментирующих тоніків хорошими показниками володіють представник лікувальної польської косметики Pharmaceris W Clear Toner Puri-Albucin II (15$) і білоруський тонік-пілінг Вітэкс (2,5$). Обидва засоби добре справляються з освітленням веснянок і пігментних плям, але у складі комплексної депигментационной терапії.

 

Домашні

 

cover girl # 3

Домашні засоби для зняття макіяжу

 

Домашні засоби для зняття макіяжу можна використовувати у готовому вигляді або виготовити своїми руками. Їх перевага в тому, що вони не містять агресивних хімічних ПАР, консервантів та іншої хімії, вплив якої здатний викликати негативну реакцію у вигляді почервоніння, лущення, висипань.

 

Спеціально для наших читачок ми наводимо кілька простих рецептів, які можна використовувати в домашніх умовах.

 

 • Масла

 

Кокосове, оливкове, соняшникове, лляне, виноградних кісточок і т. д. – природні і натуральні засоби. Досить нанести трохи олії на ватний диск і провести їм по поверхні обличчя. Якщо необхідно зняти водостійку туш, то диск з маслом слід прикласти до очей на пару хвилин, після чого видалити косметику м’якими рухами. Перед використанням кокосового масла упаковку слід на кілька хвилин опустити в теплу воду.

 

 • Огірок

 

Здавна відомий «бабусін» засіб, володіє чудовими очисними, зволожуючими, відбілюючими і тонізуючими властивостями. Однак слід пам’ятати, що вирощування овочів на полях не обходиться без обробки хімічними добривами, тому використовувати їх при схильної до алергії шкіри треба обережно.

 

 • Йогурт

 

Нетривіальний, але від цього не менш ефективний домашній засіб – йогурт. Також підійдуть кефір, закваска та інші кисломолочні продукти. Вони мають антиоксидантний, відбілюючий ефект і ще з часів Клеопатри використовувалися в догляді за обличчям і тілом. Видалення мейк-апу йогуртом здійснюється за допомогою ватного диска.

 

 • Зелений чай

 

Доступна домашня вмивалка, яка не тільки очистить шкіру від косметики, але і додасть їй тонус.

 

 • Мед + сода

 

Це поєднання забезпечить живлення, зволоження шкіри, а також легку ексфоліацію поверхневого рогового шару. Змішати інгредієнти слід до кашкоподібної консистенції, після чого нанести на обличчя і злегка помасажувати. Потім суміш можна залишити на кілька хвилин – така маска володіє хорошими відбілюючими і регенеруючими властивостями. Після цього змити теплою проточною водою.

 

 • Банан + соєве молоко

 

Банан очистити, розім’яти, додати в нього невелику кількість соєвого молока. Консистенція засобу повинна нагадувати сметану. Нанести на обличчя, включаючи область навколо очей, і залишити на 10-15 хв, потім видалити кашку ватяними дисками і вмитися теплою водою.

 

IF

 

Вибір засобів для зняття макіяжу величезний і ми сподіваємося, наша стаття допоможе зробити його правильним.