Гімнастика і масаж для дітей

45171923-1000-391-rounded

Як і мати в процесі пологів дитина відчуває сильний стрес. Тому завдання матері в перші місяці життя допомогти дитині пристосуватися до нового середовища проживання. Тілесний контакт, гімнастика і масаж сприяють становленню тісного психоемоційного зв’язку між дитиною і батьками. Нескладні гімнастичні вправи і легкий масаж сприяють кращому розвитку грудних дітей, так як допомагають зняти гіпертонус м’язів кінцівок і розвивають рухові рефлекси.

Приступати до занять з малюком можна з 2-3 тижневого віку, попередньо проконсультувавшись з педіатром про наявність протипоказань. Проведені в цей період маніпуляції є поєднанням простих вправ (згинання і розгинання кінцівок в суглобах, викладання на живіт або на спину) і легкого масажу, включає погладжування і розтирання.

В період новонародженості основними елементами масажу є погладжування ручок, ніжок, живота і головки. З двох місяців додається масаж долоньок, стоп і пальчиків, викладання на живіт, погладжування спини і плічок. З 3-4 місяців можна проводити більш активний масаж животика, а також вправи на згинання, розгинання, зведення і відведення рук і ніг.

Проводячи заняття з дитиною необхідно слідувати наступним принципам:

• Проводити заняття через годину після годування;

• Вибрати для занять відповідну поверхню (досить тверду і теплу);

• Оптимізувати температурні умови (провітрити приміщення перед масажем);

• Поєднувати гімнастику з повітряними ваннами;

• Поступово подовжувати сеанс гімнастики і масажу.

З метою подолання наслідків родових травм і відхилень у розвитку лікуючий лікар може призначити професійний масаж, який виконує спеціально навчений медпрацівник. Своєчасне звернення до професіонала здатне в ряді випадків мінімізувати лікарський вплив на організм малюка, поліпшити його загальний стан. Позитивний ефект від масажу досягається за рахунок його періодичності, тобто проведення курсів з інтервалом у кілька місяців.

Гімнастика в поєднанні з масажем мають сприятливий вплив на дитину. Рухова активність малюка позитивно позначається на апетиті, послаблює кишкові коліки, сприяє нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту, розвиває навички та рефлекси, нормалізує м’язовий тонус.

Таким чином, недооцінювати значення гімнастики і масажу в нормальному розвитку грудних дітей не можна.