Годування груддю при температурі

depositphotos_6867023_s800

Причин, по яких піднімається температура, може бути багато. Тому, якщо таке сталося, насамперед слід звернутися до лікаря, який поставить правильний діагноз і призначить відповідне з грудним вигодовуванням лікування.

Існує думка, що якщо у мами піднялася температура, то необхідно припинити грудне вигодовування, молоко слід зціджувати і кип’ятити, а також під час хвороби дитина і мама повинні знаходитися окремо один від одного. Але сучасні дослідження доводять, що годування грудьми при підвищеній температурі для малюка абсолютно не шкідливо, а навпаки рекомендується це робити під час маминої хвороби, і зокрема, якщо температура підвищена.

Годування груддю при температурі

Це можна пояснити наступним чином. Найчастіше причиною підвищення температури є вірусні інфекції. Мама стає носієм вірусу ще до появи перших ознак захворювання, таких як температура і кашель, а це говорить про те, що малюк був уже схильний можливості зараження. При зіткненні організму з інфекцією в ньому починають вироблятися антитіла. Вони потрапляють разом з грудним молоком в організм дитини. Саме ці антитіла допоможуть йому не захворіти зовсім або перенести хворобу в більш легкій формі.

Що ж стосується підвищеної температури, то це свого роду захист організму від різних інфекцій. Гіпоталамус під час хвороби підвищує температуру тіла, що дозволять організму виробляти необхідні речовини для боротьби із захворюванням.

Крім цього, якщо різко відлучити дитину від грудей, то це може негативно позначитися на здоров’ї, як малюка, так і матері. У мами в такому випадку може набрякнути груди, що в підсумку може призвести до маститу. А малюк, перебуваючи під впливом вірусів, позбудеться захисних антитіл. Тому дуже важливо продовжувати годування груддю.

При дуже високій температурі можна знизити її за допомогою лікарських препаратів. Але їх необхідно підбирати з великою обережність – ліки повинні бути сумісними з годуванням груддю, наприклад, ібупрофен або парацетамол.