Маленька дочка бере косметику. Що робити?

devochka-i-kosmetika

Вашій доньці близько 10 років? Вона часто залазить у вашу сумку, виймає звідти косметику і фарбується? Помітивши це, ви караєте її і пояснюєте, що так робити не можна. Потім вона просить пробачення, але через деякий час ситуація повторюється знову. Що тепер робити? Як відучити доньку користуватися «дорослої» косметикою?

mama-i-dochkaВік в районі від 6 до 12 років — найважливіший етап усвідомлення і прийняття своєї статі. Дівчинка починає помічати свої схожості з мамою і намагається наслідувати їй у всьому. Маля бачить, що мама одягає, які робить зачіски і макіяж. Тому бажання користуватися косметикою — цілком природно і нормально. Так маля намагається самоствердитися і показати, що вона — майбутня жінка.

За що ви її лаєте: за те, що вона взяла без дозволу вашу косметику, або за те, що вона нафарбувалася? Постійне покарання за останнє може призвести до неприйняття дівчинкою своєї статі, що може погано відбитися на жіночій самооцінці в майбутньому.

kosmetika-dla-devochekПостарайтеся прибрати з поля зору маляти всю косметику і подумайте, яким чином можна задовольнити її потреби. Може бути, ви вирішите подарувати дівчинці 10 років дитячу косметику, безпечну туалетну водичку, дитячий крем або гігієнічну помаду, якими вона може скористатися самостійно і без шкоди для здоров’я.

Покажіть їй, як краще намазувати на обличчя (або на ручки) крем або як правильно наносити помаду. Важливо пам’ятати, що цей етап проходять всі маленькі дівчатка, для яких важливо мамине схвалення. Адже ніхто, крім вас, не навчить доньку проявляти свою жіночність в майбутньому!