Перший місяць життя дитини

baby

Коли в родині з’являється немовля, разом з ним виникає і багато клопоту, вільного часу стає значно менше, ніж раніше. Безумовно, самий важкий час для батьків це перший місяць життя малюка. На першому місяці вони тільки звикають до нової ролі, вчаться поводитися з малюком, а він, у свою чергу, в цей час пізнає для себе новий світ і вчиться в ній жити.

Швидше за все малюк розвивається в перші місяці свого життя, можна кожен день помічати що-небудь в ньому новеньке. До двох місяців дитинка дещо навчиться робити, а пройде час і вона почне радувати маму і тата своєю посмішкою, відрізняти їх від інших людей і видавати різні звуки.

Давайте розберемося, що ж повинна вміти дитина у віці одного місяця.

Фізичний розвиток. До кінця першого місяця дитина має набрати до кілограма у вазі і додати в зростанні до чотирьох сантиметрів. Зір маляти ще не до кінця розвинувся, але він виразно бачить предмети, розташовані вдалині. Якщо дитина косить очима, то не треба лякатися і вести його до лікаря, таким чином він намагається сфокусуватися на окремому предметі, до чотирьох місяців це повинно пройти. Також не варто перед малюком включати телевізор, в його віці це шкідливо і може призвести до косоокості. Якщо звернути увагу на рухи немовляти, то можна помітити, що вони ще нескладні, малюк рухається хаотично, вся справа в тому, що координація в місячному віці погано розвинена. До кінця першого місяця малюк повинен вміти піднімати голівку, лежачи на животику. Також він навчиться повертати голову.

Говоріння. Як тільки малюк з’явився з ним треба розмовляти, він хоче, щоб з ним розмовляли. І вже до кінця першого місяця можна буде почути перші звуки, які виголосить ваш малюк. Він почне відповідати вам «агуканням» або якими-небудь іншими звуками. Плач малюка буде змінюватися. По інтонації плачу можна буде розібратися, що саме хоче малюк, що доставляє йому дискомфорт. Деякі діти вже на першому місяці життя намагаються наслідувати дорослим, наприклад, посміхатися або висовувати язик. Можна помітити, що дитина починає реагувати на гучні звуки, здригатися чи плакати. Дитину вже можна буде заспокоїти тихим голосом, вона буде прислухатися і поступово заспокоюватися.

В місяць дитина повинна уміти все перераховане вище або навіть більше, не треба засмучуватися або панікувати, якщо чогось не вміє робити ваш малюк, навички йому прийдуть з часом і досвідом у вивченні нового для нього світу.