Правильний вибір постільної білизни для дитини

gl-4

 

Здоров’я дитини залежить від ряду факторів, одним з яких є повноцінний, міцний сон. Для того щоб у малюка правильно формувалася культура сну, необхідно організувати окреме спальне місце, що відповідає вимогам дитячого організму. В першу чергу ліжечко повинно відповідати віку, тобто зростанню дитини, мати досить жорстке спальне місце, кращим буде ортопедичний матрац, а також необхідно використовувати гарну дитячу постільну білизну.

 

Дитяча постільна білизна та критерії її вибору

 

Незважаючи на гадану простоту, вибір спального комплекту для малюків є відповідальним рішенням для батьків. Правильно підібрана постільна білизна одночасно повинна викликати у дитини інтерес і заспокоювати її, бути міцною і мати м’яку структуру тканини, бути зручною і безпечною. На що ж слід звернути увагу перед покупкою.

 

Вимоги до тканини

 

При виборі дитячої постільної білизни зверніть увагу, з якої тканини вона пошита. Матеріал повинен бути натуральним, таким, що не викликає алергію, досить міцним, здатним витримати велику кількість прань, і при цьому мати м’яку структуру, що не травмує ніжну шкіру дитини. Найкраще, якщо при виготовленні використовували тканини з натуральної бавовни, льону або бамбука.

 

Нова пропозиція – бамбукова постіль

 

Новомодним, але вже досить популярним матеріалом для пошиття комплектів білизни став бамбук. Основними його перевагами є:

 

  • Міцність.
  • Зносостійкість.
  • Гігроскопічність.
  • Здатність нейтралізувати запахи.
  • Антибактеріальні властивості.
  • У ньому не заводяться кліщі.

Однак висока ціна таких комплектів робить їх недоступними для багатьох споживачів.

 

3-4

 

Льон – всі «за» і «проти»

 

Дитяче ліжко з льону також користується попитом на ринку. Воно трохи дешевше, ніж бамбукове, теж є міцним і стійким до зносу, не викличе алергії і буде добре вбирати вологу, а також допоможе утримати комфортний тепловий режим. Головними недоліками льняного полотна є: жорсткість, сильна мнучкість, погана забарвлюваність в яскраві тони. Через недоліки матеріалу, лляну дитячу постільну білизну можна зустріти досить рідко.

 

Перевірений часом бавовна

 

Найпопулярнішим, і доцільним стане спальний комплект з бавовняних тканин: попліну, ситцю, бязі. Крім невисокої ціни він буде володіти рядом переваг:

  • Значна зносостійкість.
  • Гігроскопічність і повітропроникність.
  • Гіпоалергенність і теплопровідністю.
  • Він простий в догляді.

 

Важливим є те, що бавовняну дитячу постільну білизну пропонують вітчизняні виробники. Така дитяча постільна білизна, в точності відповідатиме всім необхідним показникам безпечності та надійності.

2-3

 

Що також слід врахувати при покупці

 

Важливим при покупці спального комплекту буде його розмір. Так, великі за розміром наволочки і підодіяльник будуть частково звисати з країв, що досить небезпечно, адже маленька дитина може в них заплутатися. Якщо ж розмір їх буде недостатнім, тоді подушки і ковдра стануть збиватися, створюючи дискомфорт під час сну. Просто вирішивши купити спальний комплект, виміряйте ліжко дитини.

 

Вибираючи дитячу постільну білизну, не женіться за зайвої декоративністю. Прикраси у вигляді рюшів, аплікацій або вишивки, звичайно, виглядають ефектно, однак можуть створити додаткове тертя з ніжною шкірою малюка і стануть причиною різних дерматитів.

 

Вибирайте забарвлення за характером. Про те, що пофарбована тканина не повинна пахнути хімією, а тим більше фарбувати руки, відомо, напевно, всім. Однак не тільки на якість фарби необхідно звернути увагу. Підбираючи малюнок для дитячого комплекту, необхідно врахувати вік і темперамент дитини. Так, для самих маленьких, підійдуть спокійні тони, з невеликими, не надто яскравими картинками. Дітям старшого віку можна підібрати кольори більш насичені. Але все ж не слід брати постільну білизну занадто яскравих, збуджуючих квітів, особливо для гіперактивних дітей, а також дітей з проблемами сну.

 

Подбайте про гармонійний розвиток дитини. Спокійний і здоровий сон допоможе вашому малюкові заспокоїти нервову систему, що тільки формується, відпочити і відновити сили. Прокидаючись в затишному ліжку, він буде радіти новому дню, а вкладаючись увечері в ліжко, з насолодою чекати приємних і казкових снів.