Природне вигодовування

shutterstock_9419770

Найкращим природним харчуванням для новонародженого, тим більше, якщо дитина народилася недоношеною, є грудне молоко. Грудне молоко за своїм складом відповідає всім потребам малюка, володіє захисними властивостями для організму дитини і легко засвоюється.
При годуванні дитини грудьми він відчуває себе захищеним, виникає більш тісний контакт між годуючою матір’ю і малюком. Що, в свою чергу, позитивно позначається на емоційному тлі дитини.

Природне вигодовування

Також при вигодовуванні грудьми малюк задовольняє ще і смоктальний рефлекс, що сприяє правильному формуванню щелепного апарату м’язів, м’язів язика, рота і активації мозкового кровообігу.

Новонароджену дитину потрібно прикласти до грудей не раніше 6-ї години після народження. Якщо перше прикладання до грудей відбудеться пізніше може виникнути значна втрата ваги у перші дні життя малюка.

• У перший місяць новонароджений повинен харчуватися до 8 разів за день, при цьому разова доза споживання грудного молока може бути визначена наступним чином:

1 день – разова доза = 10 мл.

2 день – разова доза = 20 мл.

3 день – разова порція = 30 мл

4 день – разова порція = 40 мл.

5 день – разова доза = 50 мл.

6 день – разова порція = 60 мл

7 день – разова доза = 70 мл.

8 день – разова доза = 80 мл.

9 день – разова доза = 90 мл

10 день і наступні дні першого місяця – разова доза = 100 мл.

До кінця першого місяця разове споживання молока може становити 150 мл.

Надбавка у вазі за перший місяць життя повинна становити в середньому 180 гр. за тиждень (600-800 гр. в місяць). При достатньому споживанні молока дитиною, кількість сечовипускань в середньому повинно бути близько 16 разів.

• З другого місяця життя дитина, як правило, відмовляється від 8 годування і більш довго спить вночі. Споживання молока за годування одно від 120 до 150 мл. Надбавка повинна бути в середньому 200 гр. за тиждень.

• Разова доза молока за годування з третього місяця життя становить від 150 до 170 мл при цьому, кількість годувань на добу скорочується ще на один раз і може становити 6-7 разів.

• З четвертого місяця разова доза становить від 180 до 210 мл молока. Кількість годувань 5, іноді 6 разів. Це обумовлюється введенням прикорму в раціон малюка, що зменшує споживання молока.

• З п’ятого місяця і до року кількість мл. молока, що споживає малюк за раз буде дорівнювати від 210 до 240 мл Кількість годувань з введенням прикорму в раціон малюка поступово скорочується від 3 до 4 разів.

У будь-якому випадку, годування новонародженого має відбуватися не за розкладом, а на першу вимогу малюка. Кожна дитина індивідуальна і не може підлаштовуватися під розклад і життєвий ритм батьків.