Харчування дитини до року

4187

Раціон вашого малюка в перший рік життя зазвичай складається з двох етапів:

– у перші пів року буде цілком достатньо грудного молока або суміші;

– а ось після півроку, тільки маминого молока або адаптованої каші (суміші) буде вже замало. Адже потреба дитини в різноманітних поживних речовинах значно збільшиться.

Перші пів року, з харчуванням проблем зазвичай не виникає. А ось після шести місяців у батьків з’являється купа питань. Мами, найчастіше, боятися щось не то дати або дати, але не в тій кількості.

У дитини починається новий життєвий етап. Так що страхи цілком зрозумілі. Адже малюка не тільки потрібно привчити до нових смаків, але і навчити їсти більш тверду їжу. Щоб дитина не почала взагалі відмовлятися від їжі, не варто наполягати і поспішати з новими продуктами.

Педіатри зазвичай рекомендують починати прикорм з фруктових і овочевих пюре або каш. Краще, в першу чергу, почати давати овочі. Адже якщо відразу дати малюкові смачне солодке і овочеве пюре то, швидше за все, овочі він їсти не захоче.

Перший прикорм.

Каші краще давати вранці та ввечері, а фрукти і овочі між годуваннями.

Але до року, основним блюдом для малюка повинні бути грудне молоко або суміш.

Вводити молочні продукти, яйця, хліб і м’ясо потрібно трохи пізніше, коли дитина звикне до вже введеними вами страв.

Найкраще м’ясний прикорм починати з телятини або птиці. Головне, ні в якому разі не давати ні смажене, ні копчене. Можна варити м’ясо з овочами, готувати на пару, так само варити бульйони і супи. Меню вашої дитини стане набагато різноманітніше. А от рибу краще почати давати трохи пізніше.

Головне, що варто пам’ятати, це те, що вводити нові продукти потрібно по одному. На різні продукти діти реагують по різному. Що може викликати алергію, від чого може боліти животик. Ви повинні бачити на що саме так реагує ваше чадо.

Якщо раніше вся їжа була подрібненої до рідкого стану, то після шести місяців їжу для малюка можна тиснути виделкою або терти на тертці. Але великі шматки давати, все таки, поки що не варто.

Звичайно ж, поки у малюка немає зубів, пережовувати їжу йому досить таки важко. Ви самі повинні зрозуміти, коли можна вводити дитині більш тверду їжу, щоб вона зовсім не відмовилася від їжі.

М’ясо і рибу варити і тушкувати можна так само як і для себе, але без спецій і приправ.

Заправляти їжу потрібно вершковим маслом, журавлиним і лимонним соком. Але ці продукти не завжди присутні на наших кухнях. Зате під рукою завжди є сіль, цукор і соняшникова олія. Ці продукти допускаються в невеликих кількостях.

Врахуйте, що страви для малюка потрібно готувати так, щоб вони були прийнятні за смаком і для вас.

В приготованому вами блюді обов’язково повинні поєднуватися смакові якості і корисність продуктів.

Нехай ваш малюк росте здоровим,ситим і щасливим.