Здоровий малюк

styui-kachok_35889042_orig_

Багато батьків скаржаться, що їхні діти дуже болючі, вони схильні до всіляких алергій і частих застуд. Захворювання протікають у важкій формі, одужання затягується. Чому це відбувається і чи є можливість змінити ситуацію на краще?

Як з’ясувалося, не всі батьки знають, що якщо маленькі діти (у віці до 7 років) хворіють 4 рази в рік, це не є ознакою ослабленого імунітету, а лише доводить, що він сформований не повністю. Така схильність до застуд є для дітей нормою. Їх опірність захворюванням поки що перебуває на стадії становлення. Головне завдання батьків у цей період – допомогти незміцнілому організму. Захоплення популярними тенденціями у догляді за дітьми та в годівлі (наприклад, відмова від грудного вигодовування) нерідко призводить до порушення формування міцного імунітету у малюків. Навіть досвідчені батьки нерідко виявляють вражаючу неінформованість в цих питаннях.

Харчування дитини – важливий момент у формуванні дитячого імунітету. До підбору раціону, що підходить саме вашій дитині, слід підходити дуже відповідально. Спостерігайте за тим, як організм дитини реагує на різні продукти. Ніколи не давайте дитині нову для нього страву у великій кількості, навіть якщо всі вхідні в його склад інгредієнти йому знайомі. Саме їх поєднання може викликати неприйняття організмом. Виявляйте можливу непереносимість деяких продуктів, ознаки харчової алергії, погіршення стану після прийому їжі. Враховуйте, що у крихти системи органів не сформовані в повній мірі. Не перевантажуйте травлення. З цієї ж причини не можна орієнтуватися на власні відчуття і переваги в їжі, а також на ці ж показники у дітей більш старшого віку.

Однією з модних тенденцій є годування немовлят на першу вимогу. Це неправильний підхід. В годуванні, як і в усьому іншому, слід дотримуватися режиму. Так закладено природою, що ми підпорядковуємося певним ритмам. Так, у кожної людини вони кілька індивідуальні, але вони є. Дотримання ритму життя дозволяє організму нормально функціонувати, всім органам працювати злагоджено. Тому не варто годувати дитину, як тільки вона пискне. Режим дня потрібно скласти, виходячи з конкретних особливостей малюка, потреб його організму і з урахуванням об’єктивних факторів. У міру дорослішання дитини, режим дня повинен зазнавати відповідних змін.

Ще потрібно пам’ятати, що материнське молоко, не дивлячись на рідку консистенцію, є, в першу чергу, їжею. Тому обов’язковим є допоювання немовлят водою. Це потрібно для нормальної роботи органів травлення і виділення.

Для розвитку здорового організму дітям потрібні прогулянки. Рухливі заняття відіграють тут теж далеко не останню роль. Серцево-судинна та опорно-рухової системи потребують постійних навантаженнях. Тільки все добре в міру і перевантажувати їх зовсім не варто.

В ефективності загартовування батьки ослаблених дітей переконувалися неодноразово. Починати потрібно з малого. Нехай малюк в будинку бігає босоніж і не дуже тепло одягненим. Гартують процедури повинні приносити дитині радість, а не перетворюватися на катування. Приміром, багатьом дітям більше подобається ходити босими по снігу, а не обливатися холодною водою.

В школу з шести років – теж модний підхід. Далеко не всі діти готові в такому ранньому віці до цього складного періоду у своєму житті. Великі навантаження негативно позначаються на незміцнілому організмі. Так що якщо шестирічний малюк зовсім не тягне на школяра, не поспішайте його відправляти на навчання. Навіть підготовленій до школи дитині доводиться нелегко. Тому увійдіть в його становище, не лайте зайвий раз, не завантажуйте репетиторами та гуртками. Відводите достатню кількість часу для відпочинку. Пам’ятайте, що школярами в один день не стають. Він ще все той же малюк, який потребує вашої допомоги і любові. Навантаження збільшуйте поступово. Додаткові заняття відкладіть на деякий час, дайте дитині «втягнутися» в шкільне життя. Це позбавить малюка від перенапруги і допоможе нормальному розвитку організму і формування міцного імунітету.