Любити – не значить одружитися

love_graf.gif

Хочемо ми того чи ні, але далеко не всі шлюби вершаться самі знаєте де. За статистикою лише 10 пар наречених з 100 роблять це по щирої любові.

У наш час, коли більша частина статевозрілого населення віддає перевагу свободі у відносинах, шлюб і зовсім може зникнути як вид. Хоча, все за тією ж статистикою, зустрічаються чоловіки, що вступають у шлюб. Навіщо? Що їх штовхає в узи Гіменея? І чому люблять одних, а одружуються на інших (10 з 100, пам’ятаєте?).

Хочу дружину красиву, розумну і багату!

Згідно відомому жарту, в цьому випадку, вам доведеться одружуватися три рази.

Вибираючи дружину, чоловіки подумки формулюють для себе ряд обов’язкових вимог, яким майбутня супутниця життя повинна відповідати як дружина і мати. А насправді відбувається наступне: предмет його зітхань нічого, крім власної зовнішності, не цікавить; а у сусідки, яка виглядає не дуже, і наготовлено, і прибрано, і ладнає з дітьми… На кого, по-вашому, впаде вибір? Правильно мислите. Головне – будинок! А там закохуйтеся в кого хочете.

Ідеалопоклонники

Це ті, хто під враженням фільмів і книг виключно романтичного змісту, відправляються на пошуки свого ідеалу. При цьому наукові доводи про відсутність ідеалу як такого, нікого досі не зупинили.

Хто за все життя так його і не знайшов – коротають свій вік у бобилях та старих дів, ганьблячи всіх і вся на чому світ стоїть. Ті, що знайшли, теж щастям не випромінюють, адже гарантій того, що для свого ідеалу ви теж є межею мрій, ніхто не давав. Ніхто не обіцяв, що вам тут же кинуться на шию з криком «Ура!» і криками радості! Ваш ідеал, абсолютно спокійно і щасливо, може перебувати у шлюбі; якщо ні – то, швидше за все, перебуває в такому ж пошуку і ви для нього пусте місце. Де тут щастя? Суцільне розчарування, яке призводить чоловіків до шлюбу з нелюбою «першою зустрічною».

Його величність Розрахунок

Таким шлюбів, як кажуть, сто років в обід і укладають їх не тільки жінки, як це прийнято вважати, але й чоловіки. Їм не менше, а то й більше, ніж жінкам, потрібна стабільність і впевненість у завтрашньому дні. Єдина відмінність: чоловіка в цьому підприємстві цікавлять не стільки гроші, скільки можливість швидкого кар’єрного зростання, становище в суспільстві, влада. При цьому зовнішність і риси характеру майбутньої дружини зовсім ніякого значення не мають, хоч Баба Яга разом з Медузою Горгоною!

Одружені живуть довше…

Нічого дивного, поганого, з рук геть і виходить за всякі рамки в тому, що будь-який адекватний чоловік хоче мати сім’ю, ні! Так, він хоче повертатися з роботи не в порожній будинок, хоче мати сина – продовжувача роду і уплітати за обидві щоки традиційний недільний пиріг. Як і жінка, він хоче спокою!

От тільки не всім дано таке щастя. В юності вони перебирають дівчат, як чотки, ревно охороняючи свою свободу, ближче до зрілого віку пильно вивчають претенденток на предмет користі і, як результат, залишаються ні з чим. А друзі і знайомі вже давно «вгніздились», родичі все частіше нагадують про склянку води в старості….В результаті з тяжким зітханням: «Гаразд» під вінець ведеться та, що трапилася під руку, така ж самотня жінка. Яка вже тут любов? Хоча навіть самому як останньому недорослю відомо, що хорошу сім’ю на «Гаразд» не побудуєш. Малувато буде.

Де наша не пропадала? І тут пропаде

Причин укладання шлюбу без кохання не злічити. Це і добре відома, небажана вагітність подруги, з якою вже надумав попрощатися; «спортивний» інтерес (а як воно з кільцем?) і прагнення бути коханою, страх старості, самотності і багато що ще. Ці шлюби спочатку засуджені до нещастя: немає почуттів немає розуміння, взаємоповаги, підтримки.

Це – шлюб в прямому сенсі цього слова. А миттєві бажання і страхи, що позбавляють людей найголовнішого в житті – ЛЮБОВІ, крім смутку нічого не викликають.