Любов і зрада

infidelity-1000x835

Відносини між людьми – завжди складна і неоднозначна тема, тому що немає однієї правильної для всіх відповіді або принципу поведінки. Немає правильного або неправильного у відносинах. Багатьох людей хвилює, наскільки у них нормальні й стабільні відносини, проте кожному варто зрозуміти, що тільки вони самі, нехай навіть і з чужою допомогою, можуть відповісти на ці питання, адже зовнішніх критеріїв вдалості відносин немає. З іншого боку, зсередини оцінити відносини можна, задавши собі питання про те, чи підходять вам відносини, чого ви від них чекаєте, може партнер дати вам це, чи щасливі ви. Аналогічні запитання можна поставити партнерові, наприклад, чи підходять ваші стосунки, чи готовий він розвивати їх і в якому напрямку, чого він чекає від ваших відносин, чи він щасливий.

Слухаючи свої і партнера відповіді на питання, варто проявити об’єктивність і відкритість і сприймати все не так, як вам хочеться, а так, як воно насправді є. Основний критерій – це самопочуття партнерів у відносинах, їх ставлення один до одного, бажання провести життя разом, а не з іншою людиною або в самоті. Партнери можуть бути щасливі у відносинах, незважаючи на те, що з боку відносини виглядають дивними, химерними або ненормальними. А в самих правильних, з точки зору інших відносинах люди можуть бути нещасні, у випадку коли хтось один не намагається підтримувати їх, так як несвідомо на них погодився.

Важливу роль у відносинах є бажання змін у одного або обох партнерів. Деякі люди хочуть змінитися самі, інші чекають змін в поведінці одного з партнерів, а в цьому випадку виникає конфлікт, якщо партнер мінятися не хоче. Далі є кілька варіантів розвитку подій, про несуттєві зміни можна просто попросити, особливо якщо відносини теплі і довірчі, однак варто поважати право партнера не погодитися на це. Інша справа, якщо прохання стосується фундаментальної особливості людини, в цьому випадку не варто очікувати занадто багато чого. Відносини будуть міцними, тільки якщо люди беруть те, що є у них зараз, але якщо це неможливо, варто замислитися, чи це ті відносини, які вам потрібні. Якщо ж ви повністю або частково приймаєте те, що є зараз, то можна знайти рішення, яке підійде обом, і обговорити подальший розвиток відносин, визначивши, які дії і зусилля вимагаються від кожного з вас. Таке можливо, коли відповідальність за події не звалюється на когось одного. Варто пам’ятати, що небезпечно продовжувати не влаштовуючи вас відносини, розраховуючи на те, що коли-небудь що-небудь зміниться, тому що партнер і не знає про те, що від нього чекають змін, а у вас виникне відчуття даремно витраченого часу.

Під зрадою розуміють задоволення людиною потреб за межами відносин з основним партнером. Найчастіше, це відбувається, від відчаю, коли люди вже не вірять, що можуть отримати від основних відносин, що їм потрібно, і при цьому не можуть їх припинити з причини страху, почуття боргу, відсутність впевненості в собі або з інших причин. У кожної людини свої погляди на те, що морально, а що ні, але незалежно від поглядів можна сказати, що зрада не врятує від проблем в основних відносинах. В кращому випадку з її допомогою проблема відкладається або створюється альтернативна реальність, але за її межами вас також чекатимуть невирішені проблеми в основних відносинах, які по тим чи іншим причинам вам все ще цінні. Нові почуття можуть вплинути на відношення до вже наявних відносин, наприклад, вказати на їх конкретні недоліки, причому усунення цих недоліків загасить нові почуття, або йти паралельно з наявними відносинами і вказати на їх нежиттєздатність.

Єдиної відповіді на питання, як поступати, коли ти сповнений відчаю, коли у тебе з’явилася нова закоханість, як вийти з не влаштовуючих відносин і як поліпшити ті, які хочете зберегти, не існує. Почуття відчаю дуже складне, тому треба бути уважним і обережним, коли мова йде про ти відносини, які для вас дійсно важливі. Найголовніше – це зберігати відкритість, чесність і взаємну повагу.