“Формула” щасливого шлюбу

x_b3f50623

Кожен, хто замислюється про шлюб або вже в ньому знаходиться, неодмінно хоче, щоб його шлюб був щасливим. І в цій ситуації, напевно, кожен розуміє, що просто так воно, це почуття задоволеності шлюбом, не з’явиться. Що його потрібно створювати самостійно. Адже кожен вкладає у поняття «щастя» щось своє особисте.

Питання формули або рецепта сімейного щастя хвилює людей не тільки в особистому житті, але і в галузі наукових досліджень. Дуже багато досліджень в області подружніх відносин проводиться американськими вченими. Це і не дивно, адже за даними досліджень, трохи більше 90 відсотків американців відчувають себе щасливими у шлюбі. Така ситуація стає прямим поштовхом до вивчення специфіки міжособистісних стосунків у сім’ях таких людей.

«Інгредієнти» в рецепті сімейного щастя

«

Деякі з факторів, які були виділені вченими, можуть здатися вкрай банальними. Але, якщо бути чесними, не в кожній сім’ї вони присутні.

Обійми, поцілунки і визнання в любові. Здавалося б, дрібниця, а приємно. Ці нескладні способи показати свою любов дозволяють зберегти у відносинах тепло і інтимну близькість. Цілуйте свого чоловіка (дружину), говоріть слова любові не менше одного разу в день, і ваші стосунки ніколи не зупиняться у розвитку і не набриднуть вам обом.

Романтичні вечори і задушевні бесіди. Приблизно кілька разів на місяць влаштовуйте собі невеликі інтимні вечори, коли ви зможете побути наодинці, відволіктися від побутових проблем і насолодитися компанією один одного. Організацією такого часу може зайнятися один з подружжя, зробивши свого роду несподіваний романтичний сюрприз іншому. Чи можна зайнятися цим разом. Підійде навіть спільний вечір біля телевізора в обіймах один одного.

Загальні інтереси, щорічна спільна відпустка та відпочинок з друзями. Зазвичай проблем з спільністю інтересів не буває, адже в чому-то ви вже коли-то зійшлися. І зовсім не обов’язково, щоб ви були схожі у всьому або мали однакові погляди на всі життєві питання. Достатньо пари-трійки спільних інтересів, спільних друзів, з якими можна провести кілька вечорів в місяць. Також не завадить спільна відпустка і пара вікендів удвох.

Секс. І не просто фізична близькість, як сухе виконання подружнього обов’язку, а секс, який приносить задоволення. Присутнім він повинен бути в житті подружжя не менше кількох разів на тиждень. Адже недарма кажуть, що хороший секс – це вже наполовину щасливий шлюб.

Вміння приймати недоліки партнера і здатність вибачатися. Сім’я завжди має бути місце, де можна бути самим собою. Взаємна повага і чесність дозволять при необхідності коректно робити зауваження чоловікові або дружині. Вчені виділяють особливе місце в рецепті сімейного щастя здібності жінок залагоджувати сімейні конфлікти. Сприятливо позначається її вміння швидко остигати, незалежно від поведінки чоловіка.

Поділ обов’язків, відповідальності і привілеїв. Приблизно рівномірний розподіл прав і обов’язків знижує рівень психологічного тиску на кожного партнера. Якщо подружжя чесно і відповідально дотримується такого розподілу, то виникає менше конфліктів щодо контролю за їх виконанням.

«Без генетики нікуди»

Питання сімейного щастя, а точніше особливостей його сприйняття, хвилюють не тільки психологів, але і вчених-генетиків. Адже іноді одному з подружжя здається, що їх шлюб тріщить по швах, а другого все влаштовує і він не бачить жодних проблем. Так от, генетики встановили, що особливості гена 5-HTTLPR, так званого «гена щастя», впливають на емоційну задоволеність відносинами в шлюбі.

Ті люди, у яких присутній «короткий» варіант даного гена, дуже чутливі до емоційного фону в сім’ї. Їх реакція на нього дуже яскрава: якщо відносини байдужіють, вони відчувають себе вкрай нещасливими у шлюбі; а якщо навпаки – відносини тепліють – відчувають надмірне щастя. А ті люди, у яких присутній подовжений варіант «гена щастя», є менш сприйнятливими до особливостей емоційного клімату в родині, їх реакцію на його зміни менш яскраві. Це пов’язано з різною здатністю цих варіантів генів переносити серотонін. «Довгий» ген підвищує ступінь його передачі, тому люди з таким геном відчувають велику задоволеністю життям в цілому.

Тому радуйте як можна частіше своїх близьких теплом і ніжністю, і ви отримаєте їх натомість, можливо, ще більшою мірою.