Розлучення

razvod_12

Розлучення, якщо є дитина

Для кожної дитини розлучення батьків несе з собою травму і потрясіння. Уявіть собі, протягом декількох років дитина живе з обома батьками та все добре, він звик постійно бачити і тата і маму разом, а тут йому доводиться вибирати між ними.

Чому діти після розлучення батьків переживають стрес?

Всім відомо, що з дитинства дитина вбирає в себе все, що бачить, у неї формується характер і визначені навички, поняття. Звикли бачити вдома і тата і маму, одночасно залежати від них, дитині буває важко перебудуватися. Крім цього діти шукають відповіді на всі питання, тут у дитини виникає маса питань, на які він практично не отримує відповіді. На всі свої питання дитина отримує один відповідь: поки маленький, виростеш – зрозумієш. Такі відповіді ще більше напружує дитини. Йому доводиться думати над багатьма питаннями, що сприяє тому, що він іде в себе, перестає спілкуватися з своїми друзями, однолітками. Якщо вік дитини вже досяг 8-10 років і більше, то багато хто починають соромитися, що у них така сім’я. Таке відбувається дуже часто, дитина хоче, щоб у нього так само була повноцінна сім’я як у його однокласників або друзів у дворі. Щоб тато з мамою водили його в парк разом. На ґрунті цього дитина як би вчиться заздрити і може навіть ненавидіти своїх батьків. Треба пам’ятати, що спілкування з дитиною після розлучення треба обов’язково підтримувати, щоб він не почав думати, що він не потрібний і не відчував себе неповноцінним.

Що відчувають діти при розлученні батьків?

У процесі розлучення діти відчувають тривогу, страх, злість, відгородженість, незахищеність, смуток. Так зване хронічне розлучення, якщо є дитина, залишає глибокі рани. Хронічне розлучення – це коли батьки часто розходяться, а потім знову миряться і сходяться. При розлученні, коли дитина залишається жити з матір’ю, і вислуховує потоки гидоти на свого батька від матері і може навіть від інших оточуючих його людей, то після повернення батька в родину, дитина буде вести себе скуто. Чому так часто стається? Тому що дитина думає, що він зрадив батька, залишившись з матір’ю. Таке відбувається не тільки з хлопчиками, але і з дівчатками.

Вплив розлучення на дітей

Поведінка обох батьків дуже сильно впливає на дитячу психологію. Кожна дитина боїться втратити своїх батьків, адже він у них бачить свою опору. Залишившись з одним із батьків, дитина починає відчувати себе неповноцінним і ще більше починає боятися про втрату другого з батьків. Дівчатка зазвичай закриваються в собі, починають без приводу вередувати, тоді, як хлопчики стають некерованими і занадто агресивними. Один із впливів розлучення на дітей – порушення їх адаптації до життя. Надалі особистість дитини глибоко змінюється, у дитини порушується уявлення про вірність, любов і про повноцінну сім’ю.

Найкращим варіантом розлучення, якщо є діти, розлучення без будь-яких сварок і докорів. Після такого розлучення можна зберегти дружні відносини. Такий варіант полегшить зустрічі з дитиною після розлучення.

Розлучення, чи дійсно воно необхідно?

Багато говорять, що розлучатися не треба, треба жити для дітей і заради дітей. Однак наскільки це буде правильним, якщо батьки живуть заради дітей і для дітей, але при цьому в сім’ї постійна напруга і часто відбуваються конфлікти. Така атмосфера ще більше буде тиснути на дитину, що буде робити її ще більш нещасною. У такому разі розлучення необхідне не тільки для подружжя, але й самій дитині. Набагато легше буде організувати спокійні зустрічі з дитиною, після розлучення, ніж намагатися зберегти сім’ю, не змінюючи напруженої ситуації. Діти після розлучення будуть відчувати себе набагато краще з одним батьком, ніж у напруженій сім’ї з обома батьками.

Як повідомити дитині про розлучення?

Ніколи не нехтуйте дитячими питаннями, адже дитина є повноцінним членом сім’ї і теж повинна бути в курсі подій. Звичайно ж, дитині неможливо пояснити все, щоб вона зрозуміла дорослу людину своїми дитячими мізками, проте є кілька виходів, як правильно пояснити дитині. То як ви скажете дитині про розлучення, безпосередньо залежить від віку дитини і від його характеру. Якщо дитина доросла, то сказати їй про розлучення набагато важче, ніж зовсім маленькому. Дорослій дитині треба пояснити причину розлучення так, щоб вона зрозуміла, і їй було дуже прикро. Тоді як пояснити маленькому набагато простіше.