Надумані побоювання: 6 міфів про ЕКО

2-2

Багато пар, які бажають мати дітей, замислюються про ЕКО, коли зачаття неможливе природним шляхом. ЕКО — далеко не нова в репродуктивній медицині, і вже стала буденною в спеціалізованих медичних центрах допоміжна репродуктивна технологія. Підвищений інтерес до ЕКО обростає все новими «страшилками», що призводять до додаткових навантажень на психіку пар, що лікуються від безпліддя. Лікарі-репродуктологи Київського ІРМ розповідають про найпоширені з них:

Міф 1. Кесарів розтин

Після штучного запліднення неминуче слідують «штучні пологи» — кесарів розтин. Ці побоювання абсолютно безпідставні, оскільки показання для операції такі ж, як і у породіль, зачавших природним способом. І якщо стан організму майбутньої мами дозволяє, то зачаття допомогою ЕКЗ – не перешкода самостійним пологам. Лікарі Київського ІРМ індивідуально розглядають кожен випадок, і по сукупності факторів приймають рішення про спосіб появи малюка.

Міф 2. Викидень

Вагітність після ЕКЗ найчастіше закінчується викиднем. Насправді частота мимовільних абортів середньостатистична, а їх ймовірність визначається тими ж факторами ризику, що і в зачавших природним шляхом. Між тим, лікарі Київського ІРМ здійснюють медичний супровід пацієнтки до пологів, ретельно контролюючи зміни її стану і купують будь-які негативні коливання як можна швидше.

Міф 3. Багатоплідна вагітність

3-2

Запліднення in vitro гарантований спосіб стати багатодітним сімейством. Не гарантована, всупереч, страхам і побоюванням, але досить висока ймовірність завагітніти двійнею і навіть трійнею є. В матку пересаджується для збільшення шансів на приживлення не один, а кілька ембріонів. Щоб уникнути етично сумнівної процедури редукції ембріонів у багатьох країнах кількість імплантованих зародків обмежена (наприклад, в Швеції – не більше двох, а у Франції — трьох).

Міф 4. Погане здоров’я дітей

ЕКО-діти з’являються на світло слабкими і потребують особливого догляду. Багаторічні спостереження за дітьми, народженими після ЕКЗ (перша успішна процедура була проведена близько чотирьох десятиліть тому) не підтвердили пряму негативну зв’язок способу зачаття зі здоров’ям немовляти.
Якщо проблеми з фізичним станом малюка і присутні, то вони визначаються не самою процедурою, а станом організму матері, який часто ослаблений лікуванням, гормональною терапією та супутніми переживаннями. Крім того, запліднення in vitro часто призначається «віковим» пацієнткам, що слід брати до уваги. Ризики такі ж, як і жінок відповідного віку, зачавших природним шляхом.

Міф 5. Генетичні захворювання

Діти, зачаті в пробірці, обов’язково народжуються обтяжуванні генетичними захворюваннями. Навпаки, проведена перед пересадкою ембріона в матку генетична діагностика дозволяє виявити важкі захворювання плода, наприклад, синдром Дауна. Після дослідження імплантуються тільки здорові зародки.

Міф 6. Діти-ЕКО безплідні

Дитина, народжена після ЕКЗ, сама зможе стати згодом батьком, тільки вдавшись до цієї процедури. Сотні тисяч ЕКО-дітей у всьому світі спростували це не відповідаюче істині твердження, ставши батьками без застосування яких би то не було допоміжних репродуктивних технологій.

ЕКО у Київському ІРМ – надійність, ефективність і індивідуальний підхід.