Печія при вагітності

izzhoga-pri-beremennosti

Часто, в процесі вагітності, багато жінок страждає від раптової печії. Як правило, вона виникає у другому триместрі вагітності, приблизно на вісімнадцятій тиждень. Печія може тривати кілька тижнів, а може турбувати жінку аж до самих пологів. Також, у кожної жінки печія може проявлятися по-різному. У одних — це можуть бути легкі неприємні відчуття в стравоході, які тривають недовго і зникають, якщо просто попити води або змінити положення тіла. У інших же, печія може тривати протягом цілої доби, припиняючись тільки під час сну.

Чому виникає печія? Чому взагалі виникає або не виникає печія у вагітних жінок? Навіть якщо до зачаття жінка відчувала себе чудово і не підозрювала про таке явище як печія, під час вагітності вона повністю може випробувати всі «принади» цього нездужання на собі. Так як організми і будова тіла жінок різні, при настанні вагітності, як раз таки і може проявитися така хвороба.

pochemu-izzhoga

Як вже було сказано, печія може виникати після вісімнадцятого тижня. Як правило, на цей момент животик жінки стає дуже помітним, природно плід всередині матки досягає великих розмірів і піднімається вгору — вище пупка. Саме тому зростаюча дитина тисне знизу вгору на всі органи, що знаходяться над ним, стискаючи їх до грудної клітки. Шлунок — це орган, який виділяє кислоту для перетравлення їжі. Так як його стискають з-під низу, він реагує відповідним чином. Кислота, що знаходиться в організмі, «виходить з берегів» і піднімається вгору по стравоходу.

Стінки шлунка мають меншу кількість нервових закінчень і складаються з тканин, які не реагують на кислоту, а стінки стравоходу більш ніжні. Піддаючись влучаннями соляної кислоти на його стінки, виникає неприємне пекуче відчуття, яке іноді навіть сягає ротової порожнини.

У сучасному світі можливо придбати спеціальні засоби від печії (Ренні або Гастал) в аптеці. Не потрібно боятися, що медичні препарати погано вплинуть на здоров’я малюка. Фармакологія розвивається і створює новітні препарати, пристосовані спеціально для вагітних жінок.

Можна застосовувати і народні способи боротьби з печією. При виникненні неприємного відчуття, можна з’їсти кілька насіння соняшника чи гарбуза, випити пів склянки молока або прийняти більш зручне положення тіла, щоб шлунковий сік не вихлюпувався» з шлунка назовні. Звичайно ж правильне харчування скоректує роботу шлунка. Бажано не вживати смажену і жирну їжу, виключити алкоголь і солодкі газовані напої, зменшити споживання шоколаду та пересолених продуктів.