Поведінка чоловіка під час вагітності дружини

sindrom_kuvad1

Почуття материнства охоплює жінку задовго до народження дитини; буває, опановує при підтвердженні вагітності лікарем, а трапляється, і до довгоочікуваної вагітності. Носити під серцем нове життя – хіба може бути жіноче щастя більше цього? Весь період вагітності майбутня мама з нетерпінням чекає зустрічі з малюком, налаштовується на неї, готується. Жіноча психологія і фізіологія сприяють їй відчути й освоїтися в новій життєвій ситуації, статусі і повноцінно пережити народження, вигодовування, виховання новонародженого малюка.

Для чоловіка батьківство починається з народження дитини, і досить часто, – навіть не відразу, а лише через деякий час після його дивного появлення. Чоловік не виношує в собі дитя, не переживає складні фізіологічні і психологічні процеси, пологи. Звичайно ж, є своя психологічна проблема спілкування: поступово формується прихильність до малюка, переростає в любов, бажання і батьківська потреба піклуватися про нього, оберігати його.

Усвідомлення батьківства в повній мірі настає в житті чоловіків набагато пізніше. Так, трапляється, деякі чоловіки починають усвідомлювати своє батьківство майже з самого моменту зачаття, однак таких меншість. Більшості для цього потрібні місяці, а то і довгі роки після народження нового члена сім’ї. Думаючи про майбутню дитину, татуся нерідко уявляють собі малюка досить підрослим, з яким вони разом читають, розмовляють по душам, займаються спортом.

Нерідко ставлення чоловіка до вагітності дружини дивує і бентежить. Чоловік може висловлюватися з приводу своєї неготовності стати батьком, або про небажання мати дітей, переживає панічний страх при розмовах про близькій перспективі поповнення сімейства. З психологічної точки зору така реакція чоловіка зрозуміла.

Можливо, чоловік боїться відповідальності, яка зазнає на нього у зв’язку з народженням дитини, недостатності грошей для утримання сім’ї, відсутність особистої свободи. Через якийсь час, глава сім’ї, як правило, справляється зі страхами і тривогами.

1372551212_man-during-pregnancy-big

Чоловік сам, немов дитина тривалий час звикає до нової ситуації, навіть звістка про довгоочікувану вагітності дружини для нього може звучати загрозою для звичного життєвого укладу. Тривога й розгубленість – почуття цілком природні, і чоловік повинен їх пережити. Осмислення ситуації, що його сім’я ще в більшій мірі буде залежати від нього, його мужності, його територія закріпиться за ним ще більше, він наповнюється творчою енергією, радістю і гордістю.

Змірившись з думкою про нову ситуацію, майбутній батько починає відчувати інтерес. Завдання дружини – підтримати цей інтерес самими різними способами. Треба якомога частіше радитися з приводу найближчого майбутнього пологового будинку, придбання речей для малюка, давати відчувати штовхання, розповідати про відчуваємий стан – відчуття, тривозі.

Найчастіше, майбутній папа «вагітніє» до середини другого семестру вагітності – живе спільними інтересами з майбутньою мамою, турботами, навіть в якійсь мірі, – відчуттями. Він все більше відчуває себе батьком.

Звичайно ж, чоловік не може зрозуміти, як налаштовується до пологів і готується до народження своєї дитини жінка, але смутні хвилювання, радість, невпевненість, гордість, тривогу, він відчуває. Зачаття дитини – чималий «плюс» до мужності.

Трапляється, що чоловіки не можуть розділити з дружиною виникли турботи – відвідування занять з підготовки до пологів, візити до лікаря. Але це зовсім не применшує їхньої ролі у психологічної та емоційної підтримки подружжя.

Нерідко можна зустріти і зовсім протилежну ситуацію, коли майбутні батьки проявляють про стан вагітної дружини зайву, м’яко кажучи, турботу. Намагаються давати поради, сперечаються з лікарями, стежать за правильністю виконання режиму дня вагітної. У такому випадку жінці треба м’яко, вміло спрямовувати енергію чоловіка в мирне русло, даючи зрозуміти, що така турбота більше втомлює, ніж заспокійлива.

Спільне для подружжя відвідування УЗД – один з хвилюючих моментів.

Актуальною є на сьогоднішній день, і тема можливості спільних пологів.