Смуга на животі після пологів: що робити і коли пройде

2-5

 

Пігментна смуга на животі після пологів з’являється у багатьох жінок, а в деяких випадках — під час вагітності. Це пов’язано з підвищенням рівня гормонів в організмі. Розберемося, про які гормони йдеться і коли проходить темна смуга на животі.

 

Причини появи

 

Темна смуга на животі після пологів представлена у вигляді вертикальної лінії, що знаходиться в центральній частині черевної порожнини. Зазвичай вона тягнеться від пупа, вниз, до лобкової області. Іноді може поширюватися і вгору до ребер.

 

Темна смуга з’являється не у кожної вагітної або жінки, що народила. Це залежить від особливостей організму. У деяких вона може бути інтенсивною, в інших – у вигляді ледь помітної лінії, а в третіх може і зовсім бути відсутньою.

 

Основною причиною появи пігментних ліній на животі після вагітності є зміна гормонального фону. Пов’язано це не тільки з появою нових біологічних активних речовин в організмі жінки, але значним підвищенням вироблення стероїдного гормону жовтого тіла яєчників і надниркових залоз, а також стероїдних статевих гормонів, що виробляються фолікулярним апаратом яєчників. Також після пологів з’являються нові гормони, що регулюють вироблення грудного молока. Це і є причиною появи пігментної смуги на шкірі живота.

 

Зазвичай такі симптоми з’являються після пологів або ближче до кінця терміну вагітності. Однак у деяких випадках темна лінія може утворитися після пологів через 1-2 місяців. В такому випадку смуга буде мати відносно світлі відтінки, але з часом темніє.

 

смуга на животі після пологів

смуга на животі після пологів

 

Коли проходить смуга на животі після пологів

 

У більшості випадків коричнева смуга зникає через кілька місяців після пологів, проте трапляються винятки. У деяких випадках смуги можуть залишатися на тілі досить тривалий час: від шести місяців до декількох років. В такому випадку вони світлішають, але не втрачають обриси.

 

Після пологів організм жінки поступово почне відновлюватися до попереднього рівня. Оскільки гормони перестають виділятися у великих кількостях, темна смуга поступово світлішає і з часом зникає. Час, необхідний для цього процесу, становить від двох до дванадцяти місяців. Те, наскільки швидко зникнуть смуги, залежить від того, чи годує жінка новонародженого груддю. В цьому випадку процес відновлення займе більше часу.

 

Як позбутися від небажаних смуг на животі

 

Сьогодні не існує моментальних способів запобігання або позбавлення від небажаних ліній на животі. Лікарі можуть порадити менше часу проводити на сонці, використовувати різні креми і т. д. Однак це лише методи сховати на час проблемні місця. Якщо ви все ж зважилися на це, слід користуватися рекомендаціями фахівців:

 

Вибираючи креми та інші косметичні препарати, необхідно знайомитися з їх складом. Вони не повинні містити наступні інгредієнти: альфа-гідроксидні кислоти і гідрохінон, які є найбільш поширеними і популярними інгредієнтами косметичних засобів. Слід вибирати косметичні засобі, що включають до складу окис цинку. Вони більш корисні й ефективні.

 

Слід змінити раціон харчування, оскільки причиною зміни гормонального фону і появи смуг є нестача фолієвої кислоти, необхідної для росту і розвитку кровоносної та імунної систем. Для цього слід більше вживати салату, овочів, фруктів і ягід.

 

У разі, якщо смужка на животі не зникла через кілька місяців після пологів, можна звернутися в косметичний салон. Існують по-справжньому ефективні способи корекції живота від небажаних ліній.

 

Відвар ромашки або липи – ще один спосіб вплинути на естетику живота після пологів. Відвар слід втирати в проблемні місця.

 

Важливо пам’ятати: лікарі не рекомендують використовувати дані методи позбавлення від смуг на животі під час годування грудьми, оскільки існує ймовірність того, що ці маніпуляції викличуть у новонародженого алергічну реакцію.